Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Adtok használt cipőt gyermeket...

Adtok használt cipőt gyermeketekre?

Figyelt kérdés
Véleményeket szeretnék kérni használt cipővel kapcsolatosan. Ti adtok a gyerkőcre használt de még jó állapotú cipőt? Mert sokat hallani, hogy nem tesz jót a lábnak a már más által kitaposott cipő. De akkor ha nagyobb tesóról marad meg jó állapotú cipő, azt sem adjátok már rá a kicsire? Vagy ez inkább annál fontos akinél valami probléma van a lábbal?
2014. márc. 30. 21:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
43%
15ös te most ezt komolyan írtad? Fuhh hát nem tudom, de szerintem nem azért halt meg régen annyi gyerek, mert használt cipőt adtak a lábukra. :D Ezeket a drága "gyógy"cipőket meg csak ortopédiailag rosszul fejlődött lábra ajánlják nem az egészségesre. Ha meg már egészséges a lábikó akkor tök mindegy hogy az nike, elephanten, kínai, vagy épp kicsit használt cipőcske. Egy 2-3 éves gyerek a pille tizenakarhány kilójával szerintetek mégis mennyire tapos ki egy cipőt mikor jó ha egy szezon idejére jó a lábára. :D Gondolkodjatok már..
2014. márc. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
86%
Semmi problémám a hsznált cipőkkel, nagyon szép állapotúakat szoktuk kapni, 99 % -ban használt cipői vannak a gyerekeinknek. 6 gyerekem van, nem is tudnék újat venni, de nem is kell. Ha valaki úgysem teszi el a kistesónak a cipőket ortopédiai okokból, nagy szeretettel várom őket, mi hasznát vesszük:)
2014. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
38%
egy 15kgos gyerek is kitapossa a cipőt. Minden doki elmondja, hogy tilos. de mindenki ùgy árt a gyerekének ahogy akar. van aki gyerekülést hasznàl. én csak ùjat veszek a fiamnak és csak superfitet. 3 bőven elég egy szezonra.
2014. márc. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
72%

szerintem is hülyeség amit 15-ös ír....na mindegy.


Amúgy utolsó,nem minden doki mondja el,hogy tilos!A mi dokink pl csak annyit mondott mikor voltunk ősszel a 3 éves státuszon nagyobb fiammal,hogy ne csizmába járjon egész télen,hanem legyen olyan cipő is,ami tartja a bokáját.Kapott egy bakancsot és meg volt oldva a dolog.

A barátnőm anyósa ortopéd orvos, unokájának ő vette az első cipőt, hát olyan marha képzett volt,hogy szegény kislány járni nem tudott benne...Ahogy korábban írták,régen volt egy "divat",van ma is,ki tudja mire a gyerekeink felnőnek lehet megállapítják,hogy milyen hülyeséget csináltunk ma.

Amúgy annyira minden arról szól,hogy "térjünk vissza a természetbe",hordozzunk,szoptassunk igény szerint, lehetőleg termeljünk,de ha nem megy biot vegyünk,nem is értem miért nem propagálják jobban,hogy mezitláb legyenek a gyerekek!Mi amit lehet levesszük a szandit(játszón,kertbe mamáéknál,meg ahol csak tudjuk)és a gyerekek mezitláb rohangálnak.persze ez nem működik egész évben, de szerintem ez is fontos!

14-es

2014. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
A hálálozási cucc nem értem hogy jön ide, na de adjatok pálinkás kenyeret meg mákteát a gyereknek, ha nyűgös.....régen is adtak! jajj ugyan...Cipőből magamnak is csak újat és minőségit veszek, így a gyerekre sem adnék használtat.
2014. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2014. márc. 31. 22:30
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

23-as. Miért te minden dokival konzultáltál?

Én is ismerek egy ortopéd orvost, ő azt mondta ha egészséges a gyerek lába akkor nem kell speciális talpkialakítást és mindegy milyen cipőt hord, lehet az használt is, már a legkisebbeknek is.

Ja és nem tudom hogy osztanál be 3 cipőt egy szezonban, ha hetente lyukasztaná ki a gyereked. Akkor is a legdrágábbat vennéd meg hetente? Mert sokunknak ez a problémája és szerintem ezért felesleges a legdrágábbat megvenni, az sem tartósabb mint a többi, ha gyerek használja.

2014. ápr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Utolsó! A lábboltozatot nagyon könnyen tönkre is lehet tenni egy rosszul megválasztott cipővel,hiába volt előtte teljesen rendben. A jó minőségű cipőt nem teszik olyan könnyen tönkre. Te is megveszed a használt cipőt és nem feltételezem, hogy lukasan, akkor azt mégsem rúgta szét senki. Ez pedig örök vitatéma marad. Nekem még csak érkezőben van a babám, de én tesómékéból indulok ki, pedig nem egy áldott jó gyerek. Használt ruhát simán vettem (megjegyzem van közötte 1db kocsicipő, de abban úgysem fog járni), de cipőt, amiben jár biztos nem fogok. Így neveltek, nekünk már anyukánk sem vett használt cipőt. Ez nem jelenti azt, hogy aki azt vesz, az valami emberiségellenes bűnt követne el...ugyan...Na de ne kövezzük a másik oldalt sem, azért mert régen örültek ha cipőt kaptak a lábukra.
2014. ápr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Igen, én adok a lányomra használt cipőt, eddig mindig sikerült nagyon szép állapotúakat kifognunk..

Olyan 2 éves koráig újat, és jókat vettem neki, de mióta őrült ütemben amortizálja le a cipőket, már nem bírom anyagilag...

A műbőrt pedig nagyon utálom, ezért döntök mindig a használt mellett mégis...

3,5 éves

2014. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!