Újszülöttnek a ruhatára?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ki mennyi ruhát vásárolt a babájának. Mindenhol azt olvasom, hogy elég a babának 4-5 rugi, 4-5 body mindegyik méretből. Én ezt nagyon kevésnek tartom. Igaz, mi használtan vesszük meg a babruhákat, volt, hogy kaptunk is. Mindegyik ruhafajtából van már itthon 4-5 db. Viszont ezeken azért látszik, hogy használt is, kicsit bolyhos, sok a fehér színű. Most szeretnénk mindegyikből vásárolni még 4-5 db-ot, amik szebbek. Szerintetek ez így megfelelő? Elég ha 4-5 olyan body, rugi van, ami csinosabb? A többi se vészes, csak kissé bolyhos, látszik hogy nem új.
2014. aug. 2. 15:13
 1/10 A kérdező kommentje:
azt kifelejtettem, ezeken kívül természetesen megvesszük a kis kardigánt, nacit, hálózsákot stb. A kérdésem most csak a body, rugira vonatkozik. :)
2014. aug. 2. 15:14
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 body-t és 8 rugit vettem. Csinosból elég bőven 3 db is. Utána bővítettem, volt olyan, amit imádtam a lányomon, de nem jött ki a folt, az lett otthoni, helyette vettem másik kettőt.
2014. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is minden fajtából, méretből szeretném, ha kb 8 db lenne azért. Sokat kaptunk, de nem igazán tetszenek, ezért akarok venni szebbeket mellé. Mi is úgy írtuk össze párommal, hogy mindegyikből még 4 db-ot veszünk, de azok már legyenek tényleg szépek. Mivel első baba, nem tudom pontosan mit hogy érdemes. És hiába kérdeztem meg testvéremet akinek már van gyereke, azt válaszolta, ahogy én gondolom, annyit vegyek. Hát kössz, ez nem segítség. Nem akarok már túl nagy költekezést sem, de szeretném ha igazán szép ruhácskájai is lennének. Akkor remélem a csinibből 4 db elég. :)
2014. aug. 2. 15:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

En lehet a tulzas kategoria vagyok :)

Decemberre varom a kisbabamat.

56-s meretbol hosszu ujju bodyt 5db rovidujju 5db 62-es ugyan ez.

Rugi 56bol 10db,62bol 10 db. Kis sapi 3-4 db,zoknibol 5-6 db :)

Ezen kivul kisnadrag 5-6db,hozza tartozo kardigan ket meretbol 3-4 db

1db kesztyucske :)

Es meg sok mas,mivel teli kisbaba.. de mivel kapok is,biztos ennel joval tobb ruhaja lesz :)

19hkm

2014. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

20 db body ( Tescóban 5db/csomag 1500-2000ft akciósan) =10.000ft

20db rugi (Tescóban 2db/Csomag 1200-2000ft) 15.000ft

25.000 volt a kezdő ruhatára, 0-3 hó méretet vettem, 3 hónapos koráig hordta őket.

Naponta 5x kakilt, abból 3 kifolyt, nyakig sz@ros lett, 2-3x bukott, végig hányta az egrsz ruháját, lehetett mosni, sikálni a ruhákat minden másnap ment a mosógép!!!

Ha 4 garnitúra ruhája van, estére nem tudok rá mit adni!


Minden kaptunk senkitől semmit.


Eladom mindig a ruhákat, kipótolom, s veszek újat, nagyobbat.


Igen, a használton azért látszik a mososás, nem olyan fehér, foltok...

2014. aug. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 8 db body, 12 db rugi volt a kezdő szett. A rugiból kettő plüss volt, mivel téli volt a fiam.

Rettentően sokat bukott, és nem az fajta volt, hogy picike nedves folt... Volt, hogy nekem is kompletten át kellett öltözni, mert még a melltartómba is befolyt a hányás. Minden nap-másnap ment a mosógép. Volt, hogy egy nap 3-4 szett ruha is elment újszülött korában. Ráadásul télen nehezebben száradtak. Míg az első gyereknél akár kézzel is át lehetett öblíteni a bodykat, ki a napra, délben csont szárazon levettem, télen várni kellett, hogy száradjon, sokszor a babaruhákat így is a radiátorokra tettem.

2014. aug. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én gyerekem konkrét tarkóig fosta magát bármely pelusba, így a bady volt ami nagyon szükségesnek bizonyult. 24-et használtunk és állandóan volt a mosodában, szárítón belőle :)
2014. aug. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 56-osból kb 6 szett volt kezdetben, mert elhittem, hogy elég annyi. Nekünk kevés volt egy-egy pelusbaleset volt az elején, míg nagyon vékonyka volt a babám, és sokat bukott is. Meg tél volt, lassan száradt a ruha. Szerintem 8-10 szettel márkényelmes.
2014. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég 4-5 ruha. Szerintem is 8-10 szett azért kell. 8 rövid ujjú body, 8 hosszú ujjú body, 8 rugi, pamut és plüss vegyesen, pár kisnadrág, felső, hálózsák. Én szeptember elejére várom a 2. babámat és emlékszem hogy kellett a nagyfiamnál ennyi ruha. Sokszor átázik a pelus, kifolyik a kaki, mert sokáig nagyon híg a széklet, sokat fog bukni, aminek azért szaga van, emlékszem, hogy naponta legalább 3 átöltöztetés megvolt, folyton mostunk... Szóval szerintem nyugodtan vásárolj, kelleni fog még ruha. És azt is megértem, hogy szeretnél pár szebb ruhát, ezzel én is így vagyok, zavar, ha bolyhos a babaruha, ha nagyon látszik hogy sokat volt mosva. Meg hát annyi szép színes, mintásat lehet kapni, egyik aranyosabb mint a másik, én se szeretnék sok tiszta fehéret... Annyi még, hogy érdemesebb 62-ből többet, vagy olyat amire az van írva hogy 0-3 hó, mert az újszülött méretet hamar kinövik, bár persze függ attól hogy hány cm-vel születik a pici. De általánosságban hamar kell a 62-es.
2014. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is lehet túlvásároltam magam, de olyan 20-20bodyja van 56-62-es méretből, rugi olyan 10-15db. De első baba lesz és még sose pelenkáztam, büfiztettem, szoptattam, így számítok a balesetekre és nem szeretnék folyton mosni. Szeptemberi baba lesz,de ha bejön az esős idő lassabban is száradnak. Szóval én a biztosra megyek. Bár én nem kaptam senkitől semmit, turiba vásároltam elég sokat, de sok szép ruhát találtam ott is, na újakat meg a tescoban, azok gyönyörűek:)
2014. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!