Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Babaruhákat hogyan fertőtlenít...

Babaruhákat hogyan fertőtleníthetem?

Figyelt kérdés
Szomszédaink szeretnének nekünk babaruhákat adni.Apukának van valami bőrbetegsége és egyébként sem tudom, mennyire higiénikusan élnek.Nem szeretném megbántani őket, hogy nem fogadom el.90°Cos mosás elég rájuk vagy ki is főzhetem őket?
2014. aug. 25. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
90 fokon mosva tönkremennek a gyerekruhák. 60 fokon mosd (adhatsz a mosószerhez pár csepp teafa olajat) és ecettel öblítsd az már eleve fertőtlenít plussz utána vasald őket a teljes fertőtlenítés érdekében.
2014. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy nem lehet a babaruhát fertőtleníteni, mert nemhogy a 90 fokot, de sok még a 60-at sem bírja. Többek között ezért nem adok használt ruhát a kisbabámra. Egy csecsemő ruhatárában szinte nincs olyan darab, ami ne érintkezne pisivel, kakival, hányással, nyállal.
2014. aug. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Azért nem megy minden tönkre 90 fokon, ha nem kell visszaadni nekik, akkor tedd be 90 fokra, ami nem éli túl azt nem használjátok. De a vasalás a tuti szerintem.
2014. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sértő azt mondani, hogy nagyon köszönjük, hogy gondoltatok ránk, de rengeteg ruhát kaptunk, és nem szeretnénk mástól elvenni a lehetőséget. Vagy elveszed tőlük, megköszönöd, és elrakod egy szekrény aljába. Attól, hogy elveszed, nem kell rá is adnod. Én sem adtam soha használt ruhát a gyerekre (magamra sem).
2014. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Fogadd el és ami használható azt 60 fokon mosd ki. A 90 fokot sok nem bírja,ahogy már írták is... Adj hozzá valami fertőtlenítőt,azzal átmosod és ha kész mosd át még egy soron,hogy fertőtlenítő ne maradjon a ruha anyagában. Kivasalod és teljesen használható lesz. Ami meg nem jó állapotú dobd ki,vagy add oda a védőnődnek aki rászorulókhoz eljuttatja.
2014. aug. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
A vasalás - ha jó alaposan, mindenhol kivasalod - fertőtlenít. 90 fokos mosástól tönkremennek.
2014. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dmben van ilyen oblitofolyadek en aztt hasznalom.mar 30fokon is elpusztitja a dplolgokat.bar igyen borbrtegseg matt..hat en lehet kihagynam.v amit lehet 60fokon kmosnek ilyn dm es folyadekkal.(babaruhakra valo ra van irva) aztan vasald ki.esetleg ketszer is mosd ki.:-)elvileg igy mar jonak kene lenni.
2014. aug. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, ilyen öblítőre gondolsz?

[link]


Mert én ilyet tervezek venni. Van baby folyékony mosópor és baby önblítő is, és állítólag a Frosch termékek természetesek (már amennyire lehet)

2014. aug. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!