Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák! Veletek már éreztetté...

Anyukák! Veletek már éreztették, hogy mások vagytok, mert ti nem bababörzén vettetek ruhát, vagy új cipőt vettetek a gyereknek és nem használtat a facebookon?

Figyelt kérdés
Néha már annyira őszintén tudnak lenni más anyukák,amikor a szemembe mondják,hogy mit nem vettem jó áron használtan,mert hogy újonnan is kapok annyiért, csak ugye nem márkásat,mert hogy én használt angol ruhát adok a gyerekemre, amit 1-2 ezerért veszek meg (szemben azzal hogy a körülöttem lévő anyukák pár száz forintért vesznek ruhát, használt cipőt). Utána én eladom a ruháimat,ha nem használtuk,szóval én se bukok azért túl sokat rajta. De a Brendonba még nem vásároltam ruhát a gyereknek,szóval mindennél van drágább szerintem..de nem értem,miért baj,ha új cipőt adok a gyerekre..miét szúrja ez sok anyuka szemét..vagy ha én nem 200 Ft-ért veszek meg egy felsőt..Néha nagyon elegem van a kéretlen tanácsokból,meg hogy más anyuka ennyire őszinte velem, a saját dolgával meg nem foglalkozik, a kedvencem amikor konkrétan a gyerek nevelésembe szólnak bele..

2014. szept. 11. 21:39
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
65%
hozz fel más témát...
2014. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Sejtettem,hogy nem kapok megértő választ..a legegyszerűbb azt leírni,hogy ejtsd őket...majd ha ír egy olyan is,aki értelmesebbet is hozzá tud szólni,és nekem segíteni,akkor reagálok..
2014. szept. 11. 21:55
 13/36 A kérdező kommentje:
Még várok olyan értelmes válaszra,aki hasonló helyzetben van,volt..
2014. szept. 11. 21:56
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

ok. miért nem veszel olcsó újat? mert csúnya, mert nem tartós, mert rossz az anyaga? gondolom ilyesmik...


légy te is őszinte és mond meg nekik, h miért nem. a te érveid legalább annyira igazolhatóak, mint az övéik. gondold végig, h miért úgy csinálod, ahogy és aztán kulturáltan válaszold meg nekik


ez a tanácsom :-)

2014. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják azt, hogy amit nem tudsz letagadni, arra büszkének kell lenni. Azt is erre mondják, hogy két dolog van, amit nem lehet letagadni: a nyomort, meg a kort.
2014. szept. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm..se az édesanyámtól se mástól nem tudok tanácsot kérni..félig-meddig árva vagyok..és nem voltam még ilyen helyzetben..
2014. szept. 11. 22:03
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Élj úgy, ahogy neked tetszik. Ez az egyetlen általános érvnyű tanács, amit nyugodt lélekkel adni tudok. :)
2014. szept. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
95%
Én annyiban vagyok hasonló helyzetben, hogy a játszótéri klikkesedő anyukák engem is zavarnak, pedig én egy kifejezetten közösségi ember vagyok, nem esik nehezemre barátkozni, elfogadtatni magam, érzem, hogy kedvelnek is, csak ők egy picit zavarnak engem. Azzal a problémával, amit leírtál, még nem találkoztam, valahogy ez mindenkinek a saját dolga, hogy hol és mennyiért veszi a gyerek ruháit. Azt tudom, hogy mindannyian veszünk új és használt ruhát is, használ cipőt viszont még egyik gyerkőcön sem láttam, ugyanúgy, ahogy én is új cipőt adok a kisfiamra. Ez fel sem merül.Egyébként pedig én is csak azt tudom tanácsolni, hogy ne foglalkozz ezekkel a beszólásokkal. Biztosan van az anyukák között is 1-2 olyan, akikkel jobban megtalálod a közös hangot, keresd inkább az ő társaságukat! Én ezt teszem, nekik örülök, a többieknek pedig biccentek. Nem kell mindenkit imádni:-)
2014. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
90%

Nálam még sose jött fel ez a téma így, bár volt, hogy egy barátnő anyuka megdicsérte a gyerek egyik göncét, mondtam, hogy turkáltam, megkérdezte hol, és sajnálkozott, hogy neki kevés ideje van eljutni turiba és ennyi volt az egész. Nem szoktunk ezen rágódni, csak ha van hasznos tapasztalat azt megosztjuk egymással. Mindenki másképp látja, én imádok szupi cuccokat túrni, és azok is 1-3 ezer között vannak, de veszek újat is, márkásat is, cipőt én is újat veszek, de van, aki pl. ruhából olcsó, de újat vesz, cipőből meg használt márkásat. Kinek mi a fontos.

Szerintem csak hagyd őket ezzel a témával, ne folyj bele, ne érdekeljen a véleményük, attól még elcseverészhettek az időjárásról, a játékokról, a gyerekekről.

2014. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

most bocsi de azért írtunk eddig értelmes hozzászólásokat...

szerintem nem kell ezen annyit rugózni.Nálunk is vannak anyukák,akikkel nem értek egyet bizonyos dolgokban, ha feljön annyit mondok"hát igen,még szerencse hogy nem vagyunk egyformák,mindenki úgy csinálja ahogy neki jó" és lépünk tovább.

2014. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!