Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák! Veletek már éreztetté...

Anyukák! Veletek már éreztették, hogy mások vagytok, mert ti nem bababörzén vettetek ruhát, vagy új cipőt vettetek a gyereknek és nem használtat a facebookon?

Figyelt kérdés
Néha már annyira őszintén tudnak lenni más anyukák,amikor a szemembe mondják,hogy mit nem vettem jó áron használtan,mert hogy újonnan is kapok annyiért, csak ugye nem márkásat,mert hogy én használt angol ruhát adok a gyerekemre, amit 1-2 ezerért veszek meg (szemben azzal hogy a körülöttem lévő anyukák pár száz forintért vesznek ruhát, használt cipőt). Utána én eladom a ruháimat,ha nem használtuk,szóval én se bukok azért túl sokat rajta. De a Brendonba még nem vásároltam ruhát a gyereknek,szóval mindennél van drágább szerintem..de nem értem,miért baj,ha új cipőt adok a gyerekre..miét szúrja ez sok anyuka szemét..vagy ha én nem 200 Ft-ért veszek meg egy felsőt..Néha nagyon elegem van a kéretlen tanácsokból,meg hogy más anyuka ennyire őszinte velem, a saját dolgával meg nem foglalkozik, a kedvencem amikor konkrétan a gyerek nevelésembe szólnak bele..

2014. szept. 11. 21:39
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Mert úgy érzem csak nekem okoskodnak...vagy rajtam élik ki magukat kérdezek egy egyszerű kérdést,aztán már mindenbe befolyásolni akarnának persze nem hagyom,nyilván mert az én gyerekem hetekkel fiatalabb..mint az ő gyerekük..
2014. szept. 11. 22:13
 22/36 A kérdező kommentje:
Úgy érzik,ők már tapasztaltabbak 1-2 hét miatt..
2014. szept. 11. 22:13
 23/36 anonim ***** válasza:
93%

Távol álljon tőlem, hogy kioktassalak, de! Ha egy nagyobb társaság tagja vagy és a te véleményed áll, az összes többi tagéval szemben, akkor el kell gondolkozni azon, hogy avjon biztosan neked van-e igazad?

Pl, itt, ebben a kérdésben sem találtál egyetlen neked tetsző választ sem, pedig kaptál vagy 12-t. Kb, nem néztem, bocsi.

Aztán az is furcsa nekem, hogy: mi a kisfiammal, aki már 4 éves, elég nagy társasági életet élünk. Volt babaúszás, barátnőzés, játszóterezés, babaklub, játszóház. De még soha sehol nem volt téma az, hogy kinek a gyereke hány száz, avgy ezer forintos ruhát hord. Max annyi, hogy de vagány a pólója, vagy de cuki a gatyája. Árakról soha nem beszéltünk, mert nem ez határoz meg egy gyereket, vagy szülőt.

Okosabbak meg mindenhol vannak, mindig lesz valaki aki tanácsot ad. Valószínű, hogy nem rossz szándék vezérli, csak segíteni akar. Ilyenkor lehet mondani, hogy kösz majd kipróbálom, vagy azt, hogy már próbáltam és nálunk nem válik be. Vagy egyszerűen azt, hogy neked nem szimpatikus megoldás.

De egy kicsit úgy érzem (az itteni kommentjeid alapján), hogy te is az a megmagyarázós fajta vagy. Lehet, hogy téged is nehezen viselnek a többiek. :) Hibája mindenkinek van. Ha közösségbe járunk, el kell fogadnunk, hogy senki sem tökéletes, mindig lesznek ellenkező véleményű emberek.

2014. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
97%
Jaja, ha tízmillió légy szereti a trágyát, hát nem tévedhet mindegyik. :)
2014. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
85%
Én mindenből újat veszek a gyerekemnek. Általában a next-től és a h&m-ből vásárolok.A környezezemben lévő anyukák használtan veszik a ruhákat.Mondják is sokszor ,hogy ilyen jót vettek meg olyan jót.Meghallgatom őket , megdicsérem ,hogy tényleg jót veft és kész. Viszont én nem reklámozom ,hogy mennyit költök a gyerek ruháira.Sosem említem meg hogy vásároltam ,rendeltem.Még sosem éreztem problèmának. Én megtehetem hogy újat vegyek de nem kérkedek előttük ,sőt anyagiakról a témát kerülöm.
2014. szept. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
De a gyereknevelés az olyan,hogy nincs egységes jó vagy rossz..ha 10 anyukából 8 egyet mond,akkor se érzem azt,hogy jogos másnak tanácsot adni..hogy így meg úgy kellene csinálnia..mert nem biztos hogy ő csinálta jól..
2014. szept. 11. 22:19
 27/36 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg az a baj,hogy én kérkedem hogy iylen meg olyan jó áron vettem..utána meg a szemembe mondják,hogy nem is..és ezt nem tudom kezeleni...akkor csak olyannak kérkedek vele,aki szintén így vásárol..
2014. szept. 11. 22:21
 28/36 anonim ***** válasza:
93%

23-asnak igaza van!!!elég sok véleményt kaptál,mégis még mindig azon kattogsz,hogy nem kell egyformának lenni,nem biztos,hogy nekik van igazuk, meg hogy kioktatnak.

Ennyire nem vagy biztos magadban??

Amúgy miért gondolod,hogy kioktatás??Én is szoktam olyat mondani másnak amit vehet kioktatásnak ha nagyon kukacoskodik.De most őszintén,csak a gyerekek és ez a téma tart minket össze, szerintem ezt nem kell annyira komolyan venni!!!Találj 1-2 olyan anyukát,akikkel 80-90%-ban egyet értesz és lógj inkább velük.

2014. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

na ez így már más,látod:))

nem egyformák a pénztárcáink,ez tök természetes,én sem beszélek pénzről,árakról másoknak(csak akikről tudom,hogy hasonlóan gondolkoznak)

2014. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

vagy egyaltalan ne "kerkedj". ezek szerint a kioktatasuk bem magatol jon, hanem valaszreakcio a reszukrol. te mondod eloszor es ok reagalnak ra. amint latod (es nekem is ez a szemelyes tapasztalatom) alapesetben az anyukak nem foglalkoznak azzal, h ki hol es mennyiert casarol ruhat. en se mondom soga es nekem se mondtak meg. ga ugy erzem, h vettem valami tok jot es ugy beszamolnek rola, akkor itthon teszem es az apukajanak dicsekszem el vele v a bagyijanak ( en anyum), de a jatszoteren eszembe se jutna felhozni..


megertem, h tok jo elujsagolni, h mit vettel de szerintem inkabb a ferjednek v egy regi baratnodnek tedd, mint a jatszoteres anyukaknak

2014. szept. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!