Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák! Veletek már éreztetté...

Anyukák! Veletek már éreztették, hogy mások vagytok, mert ti nem bababörzén vettetek ruhát, vagy új cipőt vettetek a gyereknek és nem használtat a facebookon?

Figyelt kérdés
Néha már annyira őszintén tudnak lenni más anyukák,amikor a szemembe mondják,hogy mit nem vettem jó áron használtan,mert hogy újonnan is kapok annyiért, csak ugye nem márkásat,mert hogy én használt angol ruhát adok a gyerekemre, amit 1-2 ezerért veszek meg (szemben azzal hogy a körülöttem lévő anyukák pár száz forintért vesznek ruhát, használt cipőt). Utána én eladom a ruháimat,ha nem használtuk,szóval én se bukok azért túl sokat rajta. De a Brendonba még nem vásároltam ruhát a gyereknek,szóval mindennél van drágább szerintem..de nem értem,miért baj,ha új cipőt adok a gyerekre..miét szúrja ez sok anyuka szemét..vagy ha én nem 200 Ft-ért veszek meg egy felsőt..Néha nagyon elegem van a kéretlen tanácsokból,meg hogy más anyuka ennyire őszinte velem, a saját dolgával meg nem foglalkozik, a kedvencem amikor konkrétan a gyerek nevelésembe szólnak bele..

2014. szept. 11. 21:39
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Én is sok új ruhát veszek a gyerekemnek, és a baràtnőim is az övéknek. Persze nem a legdrágábbakat, de jókat. És igen az hogy mi mennyibe kerül azt én se mondanàm, plàne ha tudom hogy valaki nem vesz dràga dolgokat. Pl.: nekem az egyik baràtnőm mondta hogy ő melyik turiban vett jó ruhàkat a babájának és tök jó árban vannak. És tényleg!!! Meg is köszöntem neki hogy szólt, és azóta én is szoktam használtat is venni. Szóval én egyàltalàn nem vettem sértésnek.Mi sok jó tanàcsot adunk egymásnak a nevelésben is, és szívesen is vesszük illetve fogadjuk egymàs tanàcsait. Ez persze a barátnőkre vonatkozik!!!! Ha szàmomra idegen emberek nyilvànulnak meg akihez nem sok közöm van, nem ismernek azokra nem adok. Neked is így kéne! Ha nem érzed jól magad a tàrsasàgukba, max. meghallgatod őket és ennyi. A gyermekem miatt én nem erőltetném a kapcsolatot velük. Màshol is ismerkedhetsz anyukàkkal a bölcsin ill. óvin kivűl.
2014. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha kérkedsz vele, hogy mennyiért vetted, az is közre játszhat, hogy egyszerűen rosszul esik nekik, hogy ott nincs annyi, hogy megengedjék maguknak. A kb 200 forintos darabárú kilós turi és a 2000 Ft-s gyakorlatilag új árnak is elmenő ruhadarab közt van egy tízes szorzó. Gondold el, ha te veszel a gyereknek 5 ruhát egy hónapban, ami azért nem sok, pláne így évszakváltáskor, az már 10 000, ez sokaknak túl sok. Ők 2000 Ft-ból 10 ruhadarabot vesznek.
2014. szept. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Én pl cipőből soha nem vennék, veszek használtat, se magamnak, se a gyereknek. Ez nem flancolás, egész egyszerűen higiéniai, és ortopédiai okai vannak. Senki nem szeretne összeszedni egy jó kis lábgombát, és azt gondolom, hogy főleg a gyerekeknél nagyon fontos, hogy mindenki egyénileg, a saját lábának megfelelően tapos ki, használ egy cipőt, ami a másiknak nemhogy jó, de még káros is lehet.

Az új cipő kérdésre ez szerintem remek válasz lehet, amire nem nagyon lehet válaszolni :)

2014. szept. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
84%

Én is mindenből újat veszek, de ezt nem kötöm mások orrára. Ha megdicsérik a gyerekek ruháját megköszönöm, és ennyi. Nem érdekel mások véleménye, mindenki úgy csinálja, ahogy jónak tartja.

Szerintem ha ilyen mértékben beleszólnak a dolgaitokba, azt te rontottad el, mert teret adtál nekik. Ne hagyd, hogy beleszóljanak a dolgaidba, ne magyarázkodj! Egy udvarias témaváltás, vagy egy "én máshogy gondolom" mondat bőven elég.

A legjobb barátnőmmel teljesen eltérően gondolkodunk például a ruhavásárlásról, a hozzátáplálásról, és még néhány dologról. Ő mindent használtan vesz. Örömmel szokta mesélni, mennyiért, és mit vásárolt. Én megdicsérem milyen ügyes, és ennyi, beszélünk másról.

Én mániákusan cserélgetem a babakocsikat, Ő nevet, hogy bolond vagyok, és nevetünk együtt, mert igaza van. Ehhez csak intelligencia kell, és nem esünk egymás torkának.

2014. szept. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Leszarom.Engem már azért is lenézek mert jól nézek ki,pedig nem vagyok bombanő,nincsen kint sem a fenekem,se a mellem,de 27 évesen szeretem a szépet,szeretem a szép,és csinos ruhákat,a sminket,és ezt sokan nem veszik jó néven.A lányomat is szépen öltöztetem,csinosan,szoktam turizni,de többségében új ruhái vannak,nem dior,meg gap meg next hanem ahol jó árban kapok,vagy netről rendelem.Cipője is eddig még csak új volt,bár bajom nincs a használttal sem,de amit akartam volna venni az méretben nem volt jó általában.Szóltak már meg érte,hogy oviban minek,de akkor lepukkantan járassam mert szerintük az a jó? Na nem.
2014. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Ez a használt-új dolog elég relatív. Egy új ruha másnap már használt lesz, és több száz vagy ezer forinttal olcsóbb. Vannak a neten olyan ruhák amiket csak 1-2x hordtak, ez már használt.

Máskülönben a tehetősek nem szórják a pénzt, ezért tehetősek:)

2014. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!