Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák) Milyen mosószert és...

Anyukák) Milyen mosószert és öblítőt használtok az újszülött csöppség ruháihoz?

Figyelt kérdés

2015. febr. 3. 20:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mosószóda, ecet, illóolaj (teafa olaj). De nem csak az újszülött ruhákhoz, mindenki ruháját így mosom. Ha kényes folt van, akkor marhaepe szappan vagy oxigénes fehérítő.
2015. febr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2015. febr. 3. 20:13
 3/16 anonim ***** válasza:
Hűha, az első hozzászóló igazi "Ökoanyu", a szó jó értelmében! Klassz, hogy valaki így odafigyel! Gondolom nem csak a mosással van így :) Én sima babáknak való Tomi vagy Persil mosószert használok, és slussz passz. Öblítő nem kell! esetleg kicsi ecetet öntök hozzá az öblítő helyett.
2015. febr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én mosódiót és a dió zsákjára illóolajat cseppentettem, ez teljesen allergén mentes megoldás. Illóolaj helyett egy pici ecetet is lehet az öblítő tartályába tenni. 2 hónapos kora után én is áttértem a Baby Sensitive típusú mosószerre és öblítőre, foltokra pedig Vanisht használok a mai napig.


Már máshol is olvastam ezt a marhaepe szappant, ez egy kifejezetten folteltávolító szappan? Nem hallottam korábban erről.

2015. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én kb fél éve tértem át a "rendes" mosószerekről és öblítőkről a Vanish szappamból készült mosógélre, és ecetből + illóolajból készült öblítőre. A mosószóda is nagyon jól hangzik, ki fogom próbálni. Pláne, ha megszületik a picurkánk:-)

Köszönöm az ötleteket!

2015. febr. 3. 20:23
 6/16 anonim ***** válasza:
Az első hetekben én csak mosószódát használtam, időnként ecettel is öblítettem, de nem minden mosásnál, aztán maradtam a mosószódánál és a párom kérésére cocolino kék öblítőjét használom (de kb. 1/3-át annak, amit előtte), mert ragaszkodik hozzá, hogy olyan illata legyen a ruháknak és a gyerek és az én ruháimat is egyben mosom ki már jó ideje, kb 2-3 hónapos korától.
2015. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Azt elfelejtettem írni, hogy a mosódió mellé én is tettem egy kis mosószódát, az sem allergizál és a foltokat is jobban kiveszi. Még a mosógél mellé is használom a mosószódát, ez az igazi, olcsó vízlágyító, nálunk kemény a víz, így szükséges is.

2015. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A mosódió is jól hangzik. Én ugyan nem ismerem (még), de egészen biztosan megnézem.
2015. febr. 3. 20:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Tomi baby, meg most Ariel Sensitive. Öblítőt nem használok.
2015. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tomi baby, silan sensitiv, de csak nagyon keveset. (A saját ruháinkhoz is nagyon kevés öblítőt használok, mert nem szeretem, ha erős illatú a ruha.)
2015. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!