Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ti milyen ruhában viszitek...

Ti milyen ruhában viszitek óviba a gyereket?

Figyelt kérdés
Kicsit elbizonytalanodtam, mert férjem mostanában megjegyzéseket tesz, ha kicsit használtabb ruhában viszem a gyereket nem rongyosba, félre ne értsetek, csak látszik rajtuk a használat. Igen, általában használt ruhákat veszek, mert az sokkal olcsóbb, mint az új, azért azt nem tehetjük meg, hogy mind új ruha legyen, amiben jár, mert ugye azért sok kell óviba. A "legdurvább" hiba, hogy a nadrág meg van foltozva a térdén, de ez nem jellemző, mondjuk 5 nadrágból 1-nél fordul elő.
2015. szept. 17. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam ugyan csanás (ovis korú már,de még egy évet marad itt), de azért írok. Vannak új és vannak használt ruhái, de arra nagyon ügyelek, hogy a használtak is szép állapotúak legyenek (senki meg nem mondaná, hogy nem új). Foltozottban semmiképpen sem vinném, azt nagyon maximum otthon adom rá, de ilyet nem is veszek.
2015. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindig szép ruhában viszem oviba, ott ugyis át kell öltöztetni,és olyanba ami nem baj ha elszakad.
2015. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak is csak egy-két új ruhája van az oviban, mert ott én nem tudok rá figyelni, és úgyis csak kúsznak-másznak az udvaron.


Van teljesen új szettje, de az csak akkor adom rá, ha családostul megyünk valahova, vagy orvoshoz, rendezvényre.

Az oviba tökmindegy.

2015. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én általában ruhacsomagot veszek, amiben előfordul egy két foltozott is. Nah jól van akkor, bár ellentétes véleményeket kaptam, azért köszi mindenkinek. Nem az a gond, hogy oda mibe megy, mert autóval megyünk úgysem látja senki, hanem hogy ott miben "illik" lenni.
2015. szept. 17. 10:54
 5/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én nem azért adok rá ilyen ruhát, mert abban "illik" lenni (más kérdés, hogy nálunk mindenki így jár csanába), hanem mert egyszerűen zavarna, ha kopott ruhában járna a fiam. Mi sem járunk abban, ő sem. Lehet, hogy ez csak az én mániám, de ebből nem engedek. Egyébként 300-400 forintokért veszek olyan nadrágokat, pólókat neki, ami újnak néz ki, szóval nem arra kell gondolni, hogy tízezreket költünk erre.
2015. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tiszta, szép ruhában viszem. Ott van nekik benti ruha és kinti. A kinti amiben homokozik lehet kicsit használtabb, de bentre szintén szépet viszek neki. Használtan is veszek ruhát, de foltos, szakadt ruhában nem járatom sem őt sem magam.

A ruhái közül azt vasalom amit nagyon kell, a pólókat pl. Arra is nagyon odafigyelek, hogy vasalt legyen a ruhája, ne gyűrött stb. Most óvodás, de két éves kora óta már én is visszamentem dolgozni.

2015. szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

off: az ovodába vinni kell benti és kinti ruhát? (plusz amiben megy a gyerek?)

ez minden ovodában igy van?


itt felénk nincs se benti ruha, se kinti, abban vannak, amiben visszuk oket. egy benti papucs van, ennyi.

2015. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amin már "látványos" a használat vagy foltozva van, azt már nem adom rá az oviba.

Nem dobom ki, megvarrom, de azt már csak itthon adom rá, a itthoni homokozóba, fetrengeni, a nagyszülőknél az állatok között rohangálni jó még.

Nehéz megmondani, mert mindenkinek más a "használt". Én nem szeretem, ha kopottban van az oviban.

2015. szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy illik. Az ízlésed és a pénztárcád szabja meg, mibe viszed. Mi nem élünk nagy lábon és használt ruhába jár a gyerek. DE! Arra kínosan ügyelek, hogy kopott, nagyon mosott, foltozottban nem megy oviba. Börzén, facebookon stb. 2-300ft-ért veszem a tökéletes állapotú ruhákat. Csomagot is vettem már, de azt is csak úgy, ha nincs benne hibás. Itthonra ráadom a hipófoltosat, térdén kopottat stb. de oviba semmiképp. Engem minősít, hogy jár a gyerekem. Nem kell márkásnak meg mesefigurásnak lennie, de legyen szép és persze tiszta.
2015. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2es vagyok!

Nálunk van benti ruha, meg lehet kinti ruha is, ha nincs kinti akkor abban viszik ki őket amiben az oviba mentek. A Kinti ruha azért kell,hogy ne a homokos ruhában menjenek utána be. Ráadásul nálunk az alváshoz átöltöznek pizsibe is.

2015. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!