Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok is előre lemondják az...

Nálatok is előre lemondják az étkezést az óvónők, ha nem szóltok, hogy mikortól viszitek betegség után a gyereket?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem ezt. Már másodjára járunk így. Előzőleg azt hittem félreértés miatt, akkor több dolog is közrejátszott. Most viszont semmit se lehetett félreérteni. Majdnem 2 hetet hiányzott a fiam, bárányhimlős volt. Személyesen mentem be, a gazdaságissal beszéltem meg, úgy húzattam ki a napokat. Erre ma reggel leoltotta a férjemet az óvónő, hogy miért nem szóltunk, hogy megy, ők már kihúzatták, de majd megoldják valahogy.

És nem is csak az abosszantó, hogy elvileg nincs kajája a gyereknek, hanem, hogy még neki állt feljebb…

Előző évben máshova jártunk, ott csak személyesen vagy telefonon lehetett ezt intézni.

Most nem így történt igaz, de simán lehetett volna, hogy pénteken késő délután viszem vissza az orvoshoz. Akkor mégis hogy szóltam volna? Telefonszáma nincs meg, facebookon se ismerősöm (azt se tudom rajta van e, na de miért is kéne).


2015. máj. 26. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem. Nalunk az ovonoknek semmi koze az ebed rendelesre. Ezt az igazgatono titkarnoje csinalja. En felhivom fel 9-ig, igy a masnapi ebedet addig lehet lemondani, valamint amig kerem az etkezes lemondasat.

Kerik az utolso napot is, ezt altalaban egy szulo kb.tudja. Tehat, hogy meddig marad otthon a gyerek.


Az ovonok csak annyit kernek, hogy telefonaljunk be, hogy nem megy a gyerek. Bar ez tobbszor mar elotte levo nap mondjuk meg az oviban, foleg, ha fajlalja valamilyet.

Ha betelefonalunk, hogy nem megy a gyerek, akkor tudjuk, hogy kb.meddig.

Egy megfazasnal es egy antibiotikumos kuranal is valtozo, de lehet tudni.

2015. máj. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki beteg, reggel telefonálok az oviba, hogy megyünk az orvoshoz, ne várjanak. Miután kijöttünk a dokitól, újra telefonálok, hogy mikor mehet újra a gyerek. Ha még visszarendel az orvos, akkor meg azt mondom.

Általában a gazdaságis veszi fel, így ő már intézi a kajalemondást, és szól az óvónőknek is, hogy mi a helyzet.

2015. máj. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk úgy van hogy minden nap fél9ig szólni kell ha nem megy a gyerkőc és akkor kihúzzák, és mielőtt menne, szintén szólnunk kell, mert akkor kihúzzák és nem tud enni. ha hétfőre megbetegszik akkor aznapra bevan húzva a kajája és akkor ellehet érte menni, és ha köv hétfőn megy akkor pénteken fél9 ig jelezni kell, csak igy tudnak neki étel bíztositani. nálunk a bölcsiben és az oviban is igy műkődik
2015. máj. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző nap fél 9-ig lehet szólni, hogy másnap megy-e a gyerek, mert akkor adják le a létszámot az óvónők.

Aznap természetesen nem elég szólni, hogy nem megy a gyerek, de másnapra már ki tudják húzni, ill. újból lehet ebédje neki is.

2015. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem kell lemondanom előző reggel. Ezek szerint minden alkalommal szólnod kell, hogy ne mondják le, majd te intézed. Itt ez a rendszer, ehhez kell alkalmazkodni. Mondjuk most már tudjátok, de azért szólhattak volna, mikor átigazoltatok ebbe az oviba...
2015. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem viszi a gyereket, fél 9-ig telefonálni kell az óvodába. Itt az a vicc nálunk, hogy akik nem fizetnek amúgy sem, azok aznap is elviszik a teljes napi ellátást haza a gyereknek. Vagyis inkább a beteg gyereket elküldik érte...
2015. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, igazából csak az dühít, hogy azt nem mondták el, hogy szóljunk nekik külön mielőtt újra menne. Azért talán első szülőin ezt illett volna. Mert minden évben vannak újak, vegyes csoportba járunk.


Egyszer rákérdeztem a már nem lemondható aznapi kaja elvitelére, mert mellettünk van az ovi. Naná, hogy nem lehet. Persze, annyival kevesebbet tudnának hazavinni… Bár nem értem, mert joguk nem hiszem, hogy lenne hozzá. Mármint, hogy ne adják ide. Hisz fizettem érte. De nem akartam kötözködni, az az 1 nap ide vagy oda, nem oszt, nem szoroz rajta.

2015. máj. 26. 13:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az étel haza cipeléses dolog egy sarkalatos pont mindenhol.

Az ANTSZ nem engedi igazából. Más kérdés, hogy a legtöbb helyen nyugodtan elviheti a szülő, ha a gyerek beteg és az aznapi étkezés nincs lemondva.


A bölcsibe nálunk nem lehetett haza hozni és az ott dolgozók se vitték el. Ment a moslékba mindig. Többször a saját szememmel láttam, hogy öntötték össze az aznapról megmaradt ételeket.

Az oviba simán kiadják, nem szórakoznak ezzel.


Mondjuk, én sosem hozom el az aznapit, ha nem sikerül lemondanom időben.

A t.k.mnek van kedve egy beteg gyerekkel rohangálni az ovi és a lakásunk között, hogy egy ebédet elhozzak és két zsemlét + 1-1 felvágottat.

2015. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy működik, hogy reggel 9-ig telefonon kell lemondani a másnapi kaját. Én úgy szoktam csinálni, hogy felhívom amikor beteg lesz a gyerek és szólok, hogy a héten nem megy, vagy ha nem egyértelmű, hogy a doktornő egész hétre kiírja, akkor csak a másnapi kaját mondom le, és az orvos után telefonálok a továbbiak miatt. Mindig mondom, hogy meddig nem kérek kaját, utána egyértelmű, hogy megy.


Tuti, hogy nem okozhat gondot az, hogy lemondták a kajáját. Még egy kisebb oviba is mindig van 1-2 gyerek, aki lebetegszik, de ugye az aznapi ételt már nem lehet lemondani. Eszembe sem jutott, hogy elhozzam azt ételt, ha beteg a gyerek. Amikor lázas volt, és mentem érte, oda akarták adni az uzsonnát, de mivel a lánykám nem kérte, ott hagytuk. Ha otthon vagyok vele, úgyis főzök, annyira nem hiszem, hogy jó az óvodai koszt - függetlenül attól, hogy az én kislányom szereti.

2015. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

természetesen vissza kell kérni az ebédet ha újra megy. ne haragudj, de ha meg nem ez lenne akkor meg az lenne a gond, hogy 2 hete nem jár a gyerek, mégis kell fizetni az ebédért! hát honnan tudnák, hogy mikor megy ha nem szólsz?

én ha pénteken délután megyünk orvoshoz, de már látom, hogy gyógyult akkor pénteken reggel visszakérem az ebédet hétfőre. vagy idén már úgy csináltam, hogy x napokra mondtam le, ha nem gyógyult, akkor újra lemondtam 2-3-4 napra

2015. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!