Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Télen mit adtok overál alá...

Télen mit adtok overál alá 1-2 év közötti babára?

Figyelt kérdés

- Ha babakocsiban ül, nem mozog

- Ha szaladgál, szánkózik, egyszóval mozgásban van :) stb.


2015. okt. 30. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Követem
2015. okt. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

egy vastag overál alá simán sétához csak azt, amiben itthon van (persze ha nincs extrém hideg). babakocsiba azért télen mindig tartanék egy plédet

szánkózáshoz vagy hosszú, esetleg esti kintléthez még egy réteget (harisnya, vastagabb pulcsi)

2015. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%

ebben az időben kb. 15 foknál farmert adok rá, alá semmit, kap egy normál takarót, ha babakocsizik, ha nem akkor még azt sem.

12 fok környékén polár bélelt farmert, alá semmit.

10 fok környékén már elővesszük az overált, alá semmit.

6-7 fok alatt macinacit kap az overál alá.

5 fok alatt harisnya, nadrág, overál.

2 fok környékén minderre a bundazsák.

Mínuszban meg nem megyünk ki.


ha homokba megy 15 fok alatt, és a homok nem száraz, hanem kicsit is nedves, akkor akárhány fok van, overált kap, és adok az over alá egy vékonyabb maci nadrágot.

2015. okt. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

3-as, 10 fokban overál, alá semmi?... :O :O...:D..? Ez fura.


Szóval 10 fok alatt veszem elő a télo overált, olyan 5-6 fokban.

Ha babakocsiban ül, akkor öltöztetem alá rétegesebben, harisnya, farmer, felülre body, rá pulcsi, és úgy az overál.

Kb- - 5 fokig kimegyünk, de ebben az esetben 3 bundazsák is.

Szaladgálni, szánkózni nem megyünk mínuszban csak pluszban. Akkor csak egy vastag harisny, felülre body3 pulcsi az overál alá.

2015. okt. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, nem 3 bundazsák :) hanem +bundazsák akart lenni.
2015. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mínuszban nem megy ki valaki???? 6-7 hónapos gyerekkel -5 fokig simán mentünk sétálni....
2015. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
pedig nagyot néztem, nem tudtam elképzelni a 3 bundazsákot. :)
2015. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

4: nem, én nem szoktam alá adni...én ilyenkor pólóban vagyok kint a kertben egyébként, és sokszor a babánál is hajlamos vagyok elfelejteni, hogy ő egy baba...azonban 10 fokban, ha egyébként süt a nap, én nem adok alá semmit, mivel ha ül a babakocsiban, úgyis kap még rá takarót, ha meg nem ül akkor szaladgál..ha homokozik természetesen adok rá nadrágot mert akkor átázhat.

egyébként nem tudom neked milyen az overálod, a miénk giga vastag, szerintem az alá te sem adnál:)


6: én sem szívesen sétálok mínuszban...ezért ha -5 fok van a babám se viszem ki. -1, -2 fokban még kimegyünk természetesen.


3

2015. okt. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ja, és 1,5 éves, még egyszer sem volt megfázva. szóval szerintem jól csinálom...de az biztos, hogy inkább legyen túl öltöztetve, mint alul. Én úgy olvastam mindig egy réteggel legyen rajta több...na már most mivel én ennyire nem vagyok fagyos, mindig két réteggel többet kap :)
2015. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

3-as kicsit furán gondolkodik. Főleg, hogy mínuszban nem viszi ki a gyereket. 1-2 év közöttinek semmi baja nem lesz mínuszban, sőt még kisebbet is ki lehet vinni és ki is kell.

Ha egy hétig -5; -10 fok van, akkor 1 hétig nem mentek ki?

Ugyanakkor, kicsit furcsállom, ezt a 2 fok különbségeket, hogy 10 fokban így, 8 fokban meg úgy öltöztetem a gyereket. Most őszintén, mekkora különbség van hőérzet szempontjából a 10 és 8 fok között? Nem sok .

Kérdésre válaszolva, függ, hogy mennyire van hideg. 5 fok v. -5 fok. Ha mínusz van, akkor harisnya és egy vékonyabb nadrág, arra az overall. Vagy, van mikor elég egy vastagabb thermo harisnya az overall alá.

Függ attól is, milyen vastag az overall. Mert láttam frankón béleltet is, de a Lidl-ben láttam elég vékonykát is, mégis télinek írták. Szóval kérdés, milyen vastag az overall.

2015. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!