Milyen cipőt vegyek a 2 hónapja járni tudó gyerekemnek?

Figyelt kérdés
A kislányom 2 hónapja tanult meg járni. Kicsit későn, mert most lesz 1,5 éves. Ajándékba kaptunk Nike cipőt, de szeretnénk lecserélni, mert szerintem nagyon merev a talpa. Milyen cipőt vegyek? Próbáltam utánaolvasni, de mindenki mást mond. Abban nagy az egyetértés, hogy a cipő talpa rugalmas legyen. Az viszont nagy kérdés, hogy magas szárú legyen, ami tartja a bokát, vagy alacsony szárú, amiben szabadon tud mozogni a bokája? Ti mit gondoltok?

2016. febr. 20. 19:54
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Nem értek hozzá igazán, de szerintem teljesen mindegy; mert ha már fölállt és magától mendegél a manó, akkor a bokája teljesen jól megtartja, szóval magától a járástól nem lesz semmi baja a bokájának. Ha hegyet mászni mentek nyilván jobb a magasszárú, városban pedig ideálisabb a félcipő, ugyanúgy ahogy a felnőtteknél is. Gondolom, hogy egy cipőszaküzletben olyan cipőket árulhatnak csak, amelyek engedélyeztetve vannak, tehát mindegyik típusú alkalmas picike gyerekecskék számára, hogy abban végezhessék el kópéságaikat! :-)
2016. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia. A legjobb elso ciponek szerintem a Richter elso lepes cipo.
2016. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szamos első lépés cipője nagyon jó. Én mindenképp magas szárút vennék és vettem is a lányomnak.
2016. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Vegyél kezedbe egy Superfit cipőt és meglátod, mekkora különbség van pl. az általad említetthez képest.

Otthon a gyerekem puhatalpú bőrcipőben van, kintre pedig Superfit-et veszek.

2016. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A bokát tartó nem engedi a szabad mozgást, nem erősödnek rendesen az izmok, a sarkat kell csak fognia, tehát egy pántos szandál nem ideális mondjuk. Nagyon utánaolvastam, főként nemzetközi cikkekben, a magyar ortopédusok jó része mégis a magas szárú cipőt nyomatja, szerencsére van üdítő kivétel is. A nagyon rugalmas talp a lagfontosabb. Rápróbálod a gyerekre, és ha olyan, mintha egy féltégla lenne a lábán járás közben akkor nem jó. Mi sok Pedipedet vettünk, azok nagyon jók, ha már magabiztosan megy mehet a grip&go típus.
2016. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Asso, DDStep, Elephanten.
2016. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is azt olvastam, hogy a magasszárú cipőben nem mozog szabadon a bokája és nem fejlődnek az izmok. Ezzel szemben mások meg azt mondják, hogy a cipőnek igenis tartania kell a gyerek bokáját. Na most legyen okos az ember!


Az én gyerekkoromban a Siesta (Richter) cipő volt a legjobb. Gondoltam, hogy én is olyat veszek a lányomnak. Ahogy belemerültem a témába állítólag az a cipő sem jó...


Kedves első válaszoló:

Én nem vagyok benne biztos, hogy minden cipőüzletben kapható cipő jó a gyerek lábának. Pl. azt mondják, hogy az nagyon fontos, hogy a cipő talpa hajlékony legyen, ezzel szemben jópár cipőt láttam, aminek nagyon merev a talpa.

2016. febr. 20. 22:44
 8/12 anonim válasza:
0%
Nahát, ez nagyon különös. Hmm, és akkor a régi parasztgyerekek hogyan tanultak meg járni hiperszuper spéci gyerekcipő nélkül? Nem volt nekik cipőjük ugyanis, vagy ha volt is hát az valami nagyon egyszerű alkotmány volt, mégsem ment tönkre a lábfejük meg semmi más bajuk sem lett. Na meg az előző rendszerben sem volt ilyen gyerekcipők, akkor a mai felnőttek többségének sérült a bokája mert nem speciális cipőben kezdett el járni? Micsoda ostobák az emberek, egyszerűen lenyűgöző!
2016. febr. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Magamnak is minőségi, bőr, könnyű és kényelmes cipőt vásárolok, szóval a gyerekemre se adok tákolmányt.

Pedipedre és Superfitre szavazok.

2016. febr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amit az első ír (cipőboltban engedélyezett, jó cipőket árulnak) akkor igaz, ha a megfelelő cipőboltba mész be. Pl a Sugár emeletén a bowling club melletti cipőboltban biztosan nem adnak el szart. Mondjuk nem is lesz 7 ezer alatt.


A kötekedő válaszadó meg nyilván nem nézte még meg jobban a nagyszüleit, hogy vajon miért járnak bottal, miért görnyedt meg a hátuk. Meg nyilván ő az, aki havi 50 ezerből ellát egy négytagú családot, és tehéntejjel itatja a féléves gyerekét, mert a régieknek sem lett tőle semmi bajuk. Így is lehet. Csak vagyunk itt egy páran, akik meg ha megtehetik, szeretnék megóvni a gyereküket ettől-attól. Gerincferdülés, miegymás.

2016. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!