Mit rontok el a mosásnál?

Figyelt kérdés

A lányunknak sok halványrózsaszín vagy fehér ruhája is van. Az ilyen világos színűeken látom, hogy egy idő után szürkés fátyol ül bele, de nem csak az övéibe, a sajátunknál is ez van.

Pedig sokat használtan vettünk/kaptunk és akkor szebb színűk volt, ergo biztosan én rontok el valamit, mert nálam szürkülnek be.


2016. márc. 16. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
bizony egy idő után beszürkülnek a fehét/világos ruhák a sok mosástól, ahogy lényegében a vízkő belerakódik a szálak közé. megelőzni lehet (fehér mosószerrel, fehérítővel, stb, legalábbis a fehér ruháknál, többire nincs ötletem), de nekem a már beszürkülteket nem sikerült sosem újra fehérré varázsolni. biztosan van rá praktika, de még nem találtam rá.
2016. márc. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fehér ruhákat teljesen külön mosom, fehérekhez való mosószerrel. Előbb szakad ki vagy vásik el, minthogy beszürküljön bármelyik is.
2016. márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Okozhatja a mosógép, a mosószer, a rossz szín szerinti válogatás is. Nekem a mosógép szuper, egyszer mégis elkezdett szürkülni a cucc, azért, mert más mosószert próbáltam ki (Persil kapszula), segít még a színfogó kendő is, érdemes használni, mosószerből az Ariel pl. jó, fehérhez használj fehér ruhához valót, színeshez színes ruhához valót színfogóval, legalább 2 csoportra választva szín szerint(világosabb-sötétebb), feketékhez mehet a fekete mosószer. Macerás, költséges, de minden szép marad.
2016. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régebben csak Ariellel mostam (fehéreket fehér ruhákhoz valóval, színeseket színessel). Fehérek (és nagyon világosak) esetén átálltam mosószódára, hogy kevesebb vegyszert használjunk. Szerintem szebben mos, férjem is rendszeresen megállapítja, hogy milyen jól bevált, nem gondolta volna.

Segíthet még, ha rendszeresen (kb. félévente) áttakarítod a mosógépet. Lehet mosogép tisztító port venni (én Müllerből szoktam a Dr. Beckmann-t venni), a dobba kell beleszórni és egy nagy hőfokú (min. 60 fok) üres programot elindítani.

2016. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!