Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Újszülöttnek milyen méretű...

Újszülöttnek milyen méretű ruhákat vesztek / vettetek legelőször?

Figyelt kérdés

Tehát amikor még ugye nem született meg hanem vártátok / várjátok a babát.

Mi eddig 50-est, 56-ost és 62-es méretű cuccokat vettünk neki de a legtöbb 56-os méretű.

Mit tanácsoltok? Miből vegyünk többet? 50-es vagy 62-es is legyen több még? 62-est nem is akarta a férjem hogy megvegyem. Én azért akartam mert annyira tetszett ami rajta van. Ha nem most akkor később úgyis jó lesz rá, nem?


2016. aug. 9. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Legtöbb 62-es, hogy ne kelljen születése után egyből boltba menni, ruhákért.

50-es csak 3 db van, amit kaptunk, ha nagyon pici méretű lett volna uh alapján, akkor lehet vettem volna


56-osból vettem mindenből pár darabot.ill. sok 56-os bodyt kaptunk.



39. Hétben vagyok, azt mondják 3000 g vége fele lesz, lehet 4 kg is. Én is félek, hogy elég lesz e, jó méretből van e minden.

2016. aug. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél 56-os 62-es méretet vettem csak, az 56-os kicsit ugyan nagy volt rá, de nem nézett ki szörnyen, aztán meg 1,5 hónap alatt ki is nőtte az összeset, és jöttek a 62-esek. Ő 51 cm-rel született.


A második gyereknél hasonlóan vásároltunk (eltérő nemű), és ugyan 2 cm-rel volt kisebb születéskor de 40 dkg-mal "vastagabb" volt, mégis lelencként nézett ki az 56-os ruhákban. Így a férjem gyorsan vett 5-5 rugdalózót, body-t, anyukám kimosta, vasalta, így már cukin hoztuk haza. Kb. 4 hétig volt az 50-es méret jó neki. Illetve otthon már felváltva használtuk az 56-ossal, nem vettünk belőle többet.


Most várom a 3.-at, hasonlóan teszünk, mint az előzőnél, bár most 62-es van több. Ha kisebb mérettel születik, megint vásárolunk gyorsan.

Szerintem manapság már nem olyan nagy gond ez, a legtöbb üzlet este 8-ig van nyitva, ha elég ügyes a férj vagy a nagymama, akkor megoldható.

2016. aug. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62-esből vettem sokat. Alapból 56 centivel született, úgyhogy jól tettem. Nem voltak rá túl sokáig jók az 56-os rucik.
2016. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy 50-est se vettem. Csak 56-ost és 62-est.

49 centivel született ugyan, de olyan jó húsban volt (nem volt kövér, csak valahogy nem féltem, hogy összeroppantom, mert valahogy olyan kis erősnek tűnt), hogy nem veszett el az 56-os ruhában. Kicsit nagyobb volt, de csak pont annyira, hogy megkönnyítette a kezdeti bénázást az öltöztetésnél.

2016. aug. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy drb 50es méretű( body,rugdalozo sapka zokni kesztyű)56 is méretű kb 4-5 drb hosszú ujjú body,hozzá 2 drb pántos rugdalózó,plusz 56 is méretű szúprava, és nagyon sok 62 és méretű bodyt rugit kaptunk,etenkívül tescoba vettünk 0-3 hónaposra való bodyt,rugdalózót ezekből 5-5 volt egybe csomagolva,es gondolkozik h veszek még egy ilyen 5-5csomagosat max 3 hósig,
2016. aug. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

56-osakat vettem, mondván pikk-pakk kinövi, ha nem is lesz akkora, mikor megszületik.

Végül 54 cm-mel született, de megbántam, hogy nem vettem 52-es rucikat, mert nem tetszett, hogy nagyobbak voltak.Viszont akkor már nem akartam vásárolgatni(na meg erőm sem volt).

2016. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
62-eseket akkor szerintem célszerű lenne vennünk többet csak a férjem ne vitázzon rajta...remélem megérti. Hiszen tényleg igaz hogy szülés után aztán kinek lesz rá ereje meg úgy ideje...és én szeretném kiválasztani. De biztos mi is kapunk másoktól is ruhákat.
2016. aug. 9. 17:54
 8/11 anonim ***** válasza:
50-esből elég pár darab, azt még a picike babák max 2-3 hét alatt kinövik, inkább 62-esből vegyél még, mert nem lesz időd/lehetőséged ezzel foglalkozni. Előbb utóbb úgyis kell, és most még van időd molyolni vele.
2016. aug. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem vettem 62-est qaz elején. 56-os volt mind. 52 cm.-vel született a kisfiam. Lógtak rajta az 56-os rugik is. kb. 1,5 hónapig hordta az 56-os méretet.
2016. aug. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se 62-est vegyetek. Az 56-os is jó elég sokáig, ha azt is nézzük, hogy születésekor az iy nagy lehet rá.
2016. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!