Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ti fogadnátok így el babadolgo...

Ti fogadnátok így el babadolgokat?

Figyelt kérdés

Sógornőmék első babája nagyon sok év után orvosi segítséggel jött össze,most fél éves.

Most nekünk is lesz,azonos neműek.

Felajánlotta a ruháit,stb amit már kinőttek,de csak ha amikor sikerül a második gyerek,akkor adom vissza.

Nemet mondtam,én sem tudok hol tárolni egy évnyi babaruhát se,nemhogy esetleg több évnyit,a második se lesz egyszerű nekik.

Csak akkor adja ha akkor adom amikor szüksége lesz rájuk.

Igy inkább veszünk magunknak( nincs bajom a használttal),csak egy gyerekünk lesz,amikor kinövi eladom.

Szerencsére nem okoz gondot megvenni akár ujonnan is mindent.

Viszont ő meg megsértődött hogy így nem kell.

Nem tudom hogy gondolta,oké hogy mi nagyobb házban élünk,de nem fogok raktárat csinálni senki kedvéért (padlás nem opció,ott max a hőálló ruha marad meg épen)


2016. aug. 13. 09:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A helyedben én is megvenném inkább. Ha megsértődik hajrá, ez legyen a legnagyobb gondja az életben :)
2016. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem kellene így!! Megsértődik? Hát. Majd kiheveri.
2016. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Anyós fülébe is eljutott,most ő próbálja rágni a fülünk,hogy de abból rengeteg mimdent ő vett,hát nem akarjuk mi is ráadni a babánkra ha megszületik?Merthogy szerinte nem nagy kérés cserébe felszabaditani egy kis helyet...

Csak szerintem nem egy polcnyi helyet foglal egy gyerek több évnyi ruhája?

2016. aug. 13. 14:25
 14/22 anonim ***** válasza:
73%
Akkor tárolja anyós...
2016. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem ami kölcsönbe van azt nem tudnám jó szivel ráadni ,mert össze koszolodik stb .és azért panaszkodna hogy foltosan kapja vissza öket stb .
2016. aug. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy olvasom, voltaképpen a sógornő kért volna szívességet tőletek: hogy tároljátok a ruhákat. És ha már tároljátok, akár használhatja is a gyereketek. Azért rágott be, mert ezt a szívességet ti nem tettétek meg.

Valahogy meg kell velük értetni, hogy a ti tárolási helyetek is véges, ill. azt ti magatok szeretnétek beosztani. Ha ezt képtelen megérteni, akkor legyen csak megsértődve.

Van abban valami, hogy aki ilyen sértődékeny, attól jobb el se fogadni semmit, mert majd az lesz a baj, hogy nem ugyanolyan állapotban kapja vissza. És ez gyerekholminál kikerülhetetlen.

Az is jó ötlet, hogy ha anyós is rágja a fületeket, akkor mondjátok meg neki, hogy tárolja ő a holmikat.

Hiszen itt a tárolás a pláne, csak ezt képtelen nyíltan megmondani a sógornő.

2016. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lehet a megoldás, ha közlitek anyóssal, hogy nagy örömmel veszitek a felajánlást és szívesen adjátok rá azokat a holmikat, amiket ő vett a gyereknek, tehát oldja meg a tárolást, ti pedig mindig elmentek az aktuálisan használható ruhákért, és visszaviszitek anyóshoz a már kinőtt ruhácskákat.


Azért majd írd meg a fejleményt, kérlek, kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle...

2016. aug. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Anyós és sógornőék is ötvenakárhány m2-en laknak,tároló nélkül garázs nélkül.

Anyós befőttjeit már évek óta mi tároljuk,mert náluk.nincs hideg hely sehol,befőzi elhozzuk,ha megyünk 3 hetente akkor visszük.(nem esszük meg,csinálok én is mindent). Gondolom innen az ötlet. Csak más 100 befőtt-lekvár ami viszonylag hamar elfogy és tudom hogy jövőre se lesz több,mint rengeteg gyerekruha,mert nem tudni hány év mulva sikerül a második gyerek (az első 7 év után lombikkal lett 3 vetélés után). Sajnálom őt,de jobb szeretem a tágas életterünket,neki is meglenne a lehetősége családi házba költözni,pesti belvárosi lakásuk többet ér jóval mint nekünk pesttől 50 km-re a házunk.

2016. aug. 14. 09:09
 19/22 A kérdező kommentje:
Egyébként férjem rövidre zárta a kérdést,megmondta hogy már mástól kapunk ruhákat,aki nem köti feltételekhez,így az övékére nincs szükség (én nem mondtam a barátnőm féle ruhákat direkt,nem akartam sértődést hogy az bezzeg kell).
2016. aug. 14. 09:12
 20/22 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tette a férjed, hogy megmondta a frankót. Igy én sem fogadtam volna el a ruhákat, főleg, hogy nincs is rá szükség, ahogy kivettem az írásodból.
2016. aug. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!