Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mindenképp ki kell vasalni a...

Mindenképp ki kell vasalni a gyerekruhákat?

Figyelt kérdés
Most fog születni a babám, de alig bírok állni, ülni, csak fekve jó, néha már úgy sem... eddig dolgoztam, nem volt időm, most meg már fizikailag nem menne... kimosni természetesen kimosom, ariel mosókapszula + cocolino fehér sensitive öblítővel...
2016. aug. 13. 23:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
33%
Nem ártana, mivel fertőtlenít is a vasalás. Mennyi ruhája van annak a gyereknek, hogy apránként nem tudod kivasalni? Egy újszülött body-ja kb akkora, mint a vasaló talpa. Pikk-pakk megvan. Még a párod is megcsinálhatná, ha annyira nem bírod.
2016. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
80%
Anyukámnak vasalója sem volt amikor születtem, szóval szerintem a te babád is túl fogja elni, ha nem áll minden az élén 😉 ha megfelelő hőfokon, megfelelő mososzerrel ki vannak mosva, akkor semmi probléma nem lesz!
2016. aug. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

rengeteg, de tényleg, RENGETEG ruha, és most csak a 50-68 méretig szedtem ki. 50 csak 1-2db van, inkább 56-62esek, kisebb 68asokat is kiszedtem a nagyszekrényből. És így is tele a szekrénye, az egyik fele akasztós, 8 kabát, 3 hálózsák (ami most jó méret lesz), 4 polc tele, 3 fiók, komódban 4 fiók tele...

szóval tényleg rengeteg

2016. aug. 13. 23:36
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem kéred meg az apukát, hogy legalább egy pár ruhácskán, textilpeluson suhanjon át? Vagy az anyukádat/anyósodat?
2016. aug. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Én még szülés előtt kivasaltam őket, utána már nem volt erre energiám-időm. (Amúgy se szoktam vasalni, csak ha nagyon muszáj, kb félévente)

A gyerkőcnek semmi baja nem lesz attól, h nincsenek kivasalva a ruhái.

2016. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

apukát nem akarom ezzel is fárasztani, ha nagyon muszáj, megcsinálom én, csak nem tudom, hogy valójában mennyire muszáj. Mert ugye a forróvíz is fertőtlenít.


Anyám/anyós nem opció, messze vannak

2016. aug. 13. 23:44
 7/23 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom te mennnyire szoktál forró vízzel mosni, én maximum 50 fokon mosom a babaruhákat. Amúgy nem lesz baja a babának a gyűrött ruháktól, max megnézik a csecsemősnővérek...
2016. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem muszaj, semmi baja nem lesz a gyereknek. En csak azert vasaltam, hogy ne legyen annyira gyurott. En is sokaig dolgoztam (37. het), utana csinaltam vagy 100 reszletben. Egyszerre csak parat csinaltam meg. Tenyleg gyorsan megvan, 10 masodperc egy body. De nekem nem volt mar tul sok mas dolgom, csak kb ez. De ne emesztd magad, ha tenyleg nem megy, akkor hagyd. Pihenj, amennyit csak tudsz
2016. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nincs annál kiábrándítóbb, mikor a csini anyuka szebbnél szebb meg ünci-tünci ruhákba öltözteti a babáját, közben kilóg a hót gyűrött textilpelus a babakocsiból. Legalább azt vasaljátok, az sajnos mocskos természeténél fogva nem hajlandó szépen száradni... kb mint amit a kutya eljátszott.
2016. aug. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
pelus az más, most csak a ruhákra gondoltam. csecsemős nem fog furán nézni, mivel nem vihetünk saját ruhát. amiben hazahozzuk, természetesen kivasalom.
2016. aug. 14. 00:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!