Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Akinek minden babadolgot meg...

Akinek minden babadolgot meg kellett venni (tehát semmit nem kaptak kölcsön vagy ajándékba), az mit vásárolt meg előre?

Figyelt kérdés

A családban első baba, és a baráti körben is újszülött kisbabák vagy épp vele egyidős kismamák vannak, tehát nincs aki babakocsit vagy kisruhákat, esetleg mást kölcsönözni tudna. Nem is bánom, mert folyton azon agyalnék, hogy nehogy kárt tegyünk benne mire vissza kell adni. Ajándékba sem igazán esélyes hogy kapunk egy-két kisruhán kívül mást, tehát mindent amire szükségünk lesz be kell szereznünk (kiságytól babakocsin, ruháktól légzésfigyelőig stb).


Aki hasonló helyzetben volt, az megvett mindent amit a nagykönyv ír, vagy van esetleg ami kimaradt? (gondolok ilyenekre, hogy bébiőr stb.)


Kisruhákból milyen mennyiséget vásároltatok szülés előtt?


2016. aug. 27. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a "nagykönyvet", de légzésfigyelőt (nem bébiőrt) vettünk.

Egyébként sok listát néztem és próbáltam fórumos tapasztalatok alapján szűkíteni.

2016. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
én kinyomtattam 1-2 listát és abból megvettem azt amire szükségünk volt. pl. nálunk párás a ház, így nyilván párársítót nem vettünk... méricskélni nem akartam, ezért nem vettünk mérleget. naná, hogy kis súllyal született és lassan hízik így utólag szereztük be. pelenkázó komódot se vettünk, nekünk jobban tetszik a kiságyra tevős kemény pelenkázólap.
2016. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
bébiőr nem volt, de légzésfigyelő igen. nyilván kell ágy, babakocsi, pelenkázó, lázmérő textilpelus, stb. nálam spéci volt a helyzet, mert a fiam nyár közepén született, 36 fok volt a szobájában, ami estére lekúszott 32-re, így az öltöztetés otthon kimerült 6-8 ujjatlan bodyban. Azért persze volt pamutrugi,meg nadrágocska, kiskabát, de ezeket majdhogynem ki is nőtte, mire hűvösebbre fordult az idő...
2016. aug. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

én az ilyen extrákat hagytam ki, mint pl baba pihenőszék, szoptatóspárna, sterilizátor (forraltam) stb.


3.

2016. aug. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

én sem tudom mit ír a nagykönyv. :)

nekem volt szopis párna, de nem szoptatásra használtam, hanem a kiságyba a fejéhez volt betéve, hogy úgy érezze még a pociban van, most 1 éves és még mindig vele alszik, pedig már másik ágya van. kisruhákból 56, 62, és majd ahogy nő úgy vásáróljatok.én pelust popsitörlőt már a 20 héttől vettem mindig ahol akciós volt, (liberot és pemperst használunk. sterilizálonk nem volt, helyette egy kis lábast vettem ami csak a babáé, és abba főztem ki a dolgait.

volt játszószőnyegünk, de azt pl nem nagyon használta. pihenőszékünk volt, azt imádta. nekünk sok textil pelus kellet mert bukott. lázmérő, kisfésű. nekem volt baba mérlegem, mert kora baba és mérnem kellet. de nem használtuk sokat, ha lesz tesója érdemes beruházni, ha nem akkor inkább csak bérelni. nekem kellet mellszívó, mert nem tudtam szoptatni, de ezt is érdemes utolag beszerezni, mert lehet nem lesz rá szükség.cumisüveg elég egy teának, és ha később kell vesztek még. popsitörlőnek doboz.nekünk volt régi hagyományos pólyánk, vékony és vastag pléd. nekünk ezek voltak vannak, 2 fiam van, remélhetőleg jön a harmadik is.

2016. aug. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt bébiőr ,hinta szopis párna ,viszont vetünk mikros sterilizálot és cumis üveget,56 méretü,kisruhákat ,takarot,kengurut,babakocsit.stb csak azt vetem meg aminek hasznát látam .
2016. aug. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Pont bébiőrt nem vettünk de pl légzésfigyelőt igen. Mi sem kaptunk semmit és sokmindent meg kellett venni. Ugyan van gyermekes barátnőm és mondta is, hogy kár, hogy eladtak mindent. De segített kihámozni egy jó hosszú listáról mi az ami felesleges. Így a kis lakásunkba nem vettem bébiőrt pl.

10-et vettünk body-ból és rugiból is de olyan bukós lett a babám, hogy szülés után még vettünk hozzá, mert ez így kb 2 napra volt elég.

2016. aug. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Több listát néztem én is végig, amiből összeállt egy szerintem jó. Vettünk előre sterilizálót, bébiőrt légzésfigyelővel (kétszintes lakás, kell), egy-két olyan dolgot, amit később nem használtunk. Babafotelt pár hetes korában vettem meg, jó döntés volt. Szoptatós párnát csak a második gyereknél, azt nagyon megbántam, hogy nem előbb. Igen, rengeteg dolgot vettünk, de két gyerek után a legtöbb jó állapotban várja a következő babát a családban.
2016. aug. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ruha: a nagyobbik gyerekünk decemberi, rengeteget kellett venni.
2016. aug. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is sok listát néztem át, aztán próbáltam nem venni felesleges dolgokat. Vettünk kombi kiságyat, kádat, babakocsit, lepedőket, orrszívót, lázmérőt, 2 cumisüveget, légzésfigyelőt csak a születése után. ( először nem akartam, a szüléssel is minden rendben volt, de nálam is jelentkezett ez a jelenség hogy folyton azt figyeltem vesz e levegőt :D ) kifogót, ruhákat, pár csomag popsitörlőt 2 csomag ujszülött pelust, nézegess listákat, aztán válogasd össze. Én pl nem vettem mikrós sterilizálót, de sogórnőm igen, használja is mindig.
2016. aug. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!