Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » 1 évesnek vásároltok már őszre?

1 évesnek vásároltok már őszre?

Figyelt kérdés
Jövőhéten gondoltuk szétnézünk 1-2 helyen, és vásárolgatunk őszre a lányunknak ruhákat. Most volt egy hete 1 éves. 76 cm. Szerintetek csak őszre elég mindenből 80as méret? Vagy van amiben kényelmesebb a 86? Illetve ti miket vennétek/vesztek majd, esősebb csípősebb időkre? Őszi kabát, mellény, gumicsizma? Harisnyát érdemes venni aláöltöztetni?
2016. szept. 3. 22:24
1 2
 1/11 Eszter76 ***** válasza:

Harisnyát mindenképpen érdemes, nagyon hasznos tud lenni. Főleg ki-be mászkálós időben, csak elég ha egy kis szoknyát vagy rövidnadrágot viszel magaddal, és akkor csak le kell kapni a kinti nadrágot ha bementek.

Normális számozású ruhából elég a 80-as... de nem venném a számozási méretet alapul, mert katasztrófa. Ha bizonytalan vagy, érdemes összehasonlítani a 80-ast és 86-ost ugyanabból - lehet, hogy csak hajszálnyi a különbség.

A gumicsizma csak akkor jó, ha direkt pocsolyában tapicskolás a cél - mert amúgy nem túl meleg és ráadásul izzad benne a lába. Inkább bakancsot (magas szárú cipőt) javasolok.

Célszerű pár egész vékony pulcsit is beszerezni - ami plusz réteg lehet a vastagabb alá.

Vastag pulcsiból szerintem a zippzáras a jó... különben mindent a fején kell átszuszakolni. Ráadásul a zippzárat le is lehet húzni, ha melegszik az idő. Praktikus.

Egy esőkabát is hasznos lehet.

2016. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én vennék egy vékonyebb kabátott is ami vízálló, sapit harisnyákat.

Mi nem mellényeztünk mert nagyon fázós a fiam

Nekem kicsi még a szoknyához harisnyával nehogy felvázzon!

Vastag talpú cipő is jó lehet.

2016. szept. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Angliaban lakom itt nincs olyan hideg, most nezegetem en is a ruhakat, amit trvezek:

-2 farmer

-3 leggins itthonra

-3 vekony hosszu ujju polo

- vekony vizallo kabat

- 3 tipego alvashoz


Cipo kicsit kesobb.

Kardigan van 3 is, hosszu es rovid ujju bodyk is vannak.

2016. szept. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem egy pamut cicanadrág kényelmesebb és csinosabb, mint a harisnyanadrág. Szerintem :))
2016. szept. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Simán. 1 hete megvettük a ruhák nagy részét, igaz nagyon sok időm volt. Body-kat, nadrágokat, kabátot, hálózsákokat. Cipőt majd, járni még tanul. Mondjuk nálunk méretváltás van eleve így a mérettel nem volt gond, a 80-as ruhái nem lesznek sokáig jók már így alapból 86-osat vettem mindenből.

76 centi viszont nem mostanság volt, szerintem egy ideig jók lesznek a kislányodra a 80-as ruhák. Meg pl kabát nem is kell sokáig, novemberben az átmeneti kevés szokott lenni már. De te látod, ha van még hova nőni a 80-as ruháiba, akkor jó lesz.

2016. szept. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Külön nem vásárolok. Járni még nem most fog, kocsicipő elég. 86-os body-kat már korábban megvettem, 2 hete a szülinapja óta hordja. Harisnyái vannak. 1 vatagabb kapucnis, + 1 vékonyabb melegítő alsó-felső még maradt, ami jó rá.

Esőkabát nem kell nekünk, mert csak babakocsiban utazik.

Átmenetit se veszek, polár jó lesz aláöltözve. Majd overált októberben.

Egyébként előre szoktam vásárolni. Még tavaj vettem egy kantáros farmerszoknyát, most jó lesz, bár tavaj még azt hittem, hogy min. 1,5 éves korára veszem, de gyorsabban nő.

2016. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Nekünk kelleni fog cipő vagy csizma mert már megy magától.
2016. szept. 4. 09:12
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
6- os, ez a tavaJ , borzalmasan bantja a szemem, altalanos iskola 3. os anyag ...
2016. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom 15 honapos.Kult gegen vasarolgattunk,frissitettuk fel az oszi ruhatarat.Csak a h&m-ben vasaroltunk,mivel jok az arak,jo a minoseg es meg jopofa ruhak is vannak.Vettunk 2 farmert,2 tregginget(van vmi motoros fajta,az nagyon cuki szerintem),egy ket leggingset.4-5 hosszuujjut meg 1-2 pulcsi.Cipot azt 2-t,de vettunk 1 normalis elephantent a deichmannban is.Szoknyat nem vettem de a mit az elso valaszolo IRT az jonak tunik,ugyhogy lebst meg beszerzek 1-2-t.Vettunk meg egy esokabatot,meg hozza illo gumicsizmat.KB ennyi,ja es mind 80-as,most 74 cm a lanyom.Cipobol 20-as.
2016. szept. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as!

Még ha te helyesen írnál, talán még jogos is lehetne.

De ilyen rossz központozással, toldalékolási hibákkal... jobb lett volna, ha hallgatsz.

2016. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!