A te gyerekednek van olyan ruhája ami a tiéd volt?

Figyelt kérdés

30-as pár vagyunk,szóval nem 15 éves ruhákról van szó.

Az én ruháim nincsenek meg, megkapták unokatesók.stb.

Férjem ruhái viszont zsákszámra állnak anyósék picéjében,simán van 30 nagy zsák.

Anyós mióta megtudta hogy jön az unoka,azóta nyaggat hogy hozzuk el,fel van címkézve méret szerint kb.

Még nem vettem rá magam, a fáradékonyságra hivatkozok,de őszintén szólva eszem ágaban sincs 30 évvel ezelőtti ruhákat a gyerekre adni. ( állunk annyira jól hogy vegyünk újat)

1-2 darabtól még nem óckodnék,ráadom amikor anyós látja,de az kb 0-15 éves korig teljes ruhatár.


2016. szept. 7. 13:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem adtam rá, de pont ugyan ez a szitu nálunk is. Most a mi pincénkben áll nem anyósnàl.
2016. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Nekem ha lányom lenne, ráadnám, a felét kb. Nincs meg sok, csak pár ruha. Közel 30 évesek de semmi bajuk. Van amelyik még tetszik is. De kisfiam van.


Én megnézném őket.

2016. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk ez, hogy semmit nem kell venni igencsak önzőség, mindenki szeret a gyerekének vásárolni, készülődni, főleg ha csak egy lesz. Ki kell neked is élvezni ezt a dolgot, ezt mondd el neki.
2016. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Én kiválogattam a sajátjaimat, nálunk is teljes ruhatár lett megőrizve. Egy két darabot átmentettem, amit cikinek éreztem, vagy rosszabb anyagúnak, esetleg foltosnak találtam vagy kopottnak vagy nyúzottnak azt kidobtuk.



Szerintem csináld így. Hiába van szépen bezsákolva, sok viselhetetlen darab lesz közte, de felidézni a szép emlékeket esetleg egy két kincset találni megéri. Zsákonként kb 10 perc.

2016. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Anno amikor összeköltöztünk,akkor kaptunk rengwteg háztartásba való dolgot ( tányértól kezdve vasalóig mindenfélét),anyós gyűjtögette mindenhonnan. Belefértünk a koxaiba,de kb minden villához volt története.(dolgoztunk már mindketten,erre sem lett volna szükség,nagyrészét tenni se tudtuk hova)

Ebből kiindulva nem 10 perc lesz zsákonként.

Még halogatom.

2016. szept. 7. 15:23
 16/25 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nem maradt ruhám, de a férjemnek maradt.


Nem tudom, hogy mennyire néztél körül a gyerekosztályon, de egyáltalán nem olcsók a babacuccok. Érdemes átnézned a ruhákat. Biztos lesz közte, ami használható. Kimosod, és hordhatja a gyerkőc. Mondjuk textilpelust inkább újat vennék.

Ami nem tetszik, vagy nem jó állapotú, add vissza. Férjeddel meg beszélj, hogy az anyukájával beszélje meg, hogy köszönitek a ruhákat, de ne haragudjon ha mostaniakat is veszel, mert nektek is öröm.


A férjem ruháit mi nem egyszerre kapjuk, kaptuk, hanem ahogy előkerül. Ami jó, azt hordják (ami elég ódivatú, az kerti). Sok vagy nagyon nagy, vagy már kicsi, azt visszaadom. Teljesen jó bundazsákot a 3. gyereknél adta oda. Van olyan póló, amiben még a férjem jele van benne, és a fiunk büszkén hordja.

Szóval nézd át, és ami tetszik használd.


A lányunk ovistársától kaptunk foltosabb ruhákat, ami a kertbe teljesen jó, főleg, hogy naponta van, hogy 3x cserélünk ruhát a 1,5 évesnek.

2016. szept. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 piroska és a farkas ***** válasza:
Szerintem is érdemes àtnézni a ruhàkat, mert jó eséllyel lesz benne hasznàlható. Èn 36 éves leszek, van olyan ruhám amit hordott a kislànyom, hordta az öcsém rugdalózójàt is , és màr alig vàrom h ràadhassam bátyàm kiskabàtjàt, mert mézeskalács hàzikó van ràhímezve :) De ezek valóban1-1 darabok,nem teljes ruhatár. Pl egy farmer azért örök darab, lehet, h vannak jó kis pamut melegítők is, és az sem árt ha mondjuk az àltalad vàsàrolton kívül van egy pót kabàt vagy overàll...szóval én amondó vagyok, h nézd àt, és aminek jó anyaga van és jàtszósnak elhoznàd, tedd meg, egyébként pedig legyél hatàrozott és mondd meg, h köszönöd szépen, de új ruhákat szeretnél venni. Még ami az ovis jeles vàlaszról eszemve jutott, h esetleg mivel méret szerint vannak a ruhàk, pàr év múlva megnézhetne 1-2 aktuális zsákot a kisfiad, h " na ezek apa ruhài voltak ",és ha tetszene neki vmelyik, akkor hordhatnà.
2016. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Tudom a ruhaárakat,72es méretig rengeteg mindent vettem már,68ig mindent ami kellhet.

Babakocsit kiságyat is megőrizte,de azt elfogadta hogy jó lesz az nála ha ott fog elaludni meg tologatja majd ott abban,nem kell vinnünk ami van,meg nem kell oda utazóágy.

Lehet ruhák nagy részét ia ezzel az indokkal kellene otthagyni? Had mossa ki ő,megyünk heti egyszer hozzá úgyis,felőlem amig nem bolhás a ruha addig öltöztetheti abba,végigtolhatja a falun .

Vélemény?

2016. szept. 7. 15:54
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem írtam hogy egy darab sem kell,csak hogy teljes ruhatár nem. Imádok babadolgokat vásárolni,azért is vártunk eddig hogy ne okozzon gondot megvenni bármit neki.
2016. szept. 7. 15:56
 20/25 anonim ***** válasza:
Anyu mindent megtartott. Ami nem tiszta műszál, azt ráadom.
2016. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!