Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ti mit szóltatok volna ha igy...

Ti mit szóltatok volna ha igy visszautasitottak volna a babruhaitokat?

Figyelt kérdés
Van egy csaladi baratunk, akikenk mar van egy 10 eves fiuk. Nekunk 5 hos a gyerekunk, fiu. Miutan megszuletett a picink, eldontottek hogy ok is akarnak meg egy babat. Kb. 1 hos volt a fiam mikor terhebe esett a no. Nekik is fiuk lesz. En felajanlottam nekik, hogy ne vegyenek babruhakat, mert odaadunk mi mindent. Hurcikendot, halozsakot, teli overalt, babakocsit, megmaradt pelust, babamerleget, egyszoval mindent, mert elegge rosszul allnak anyagilag. Orultek is neki, kertek, hogy tegyem felre nekik. Mar en sem tudom hova tenni a sok cuccot es megkertem,hogy vigyek el, erre azt kapom, hogy kosz, de nem kell a babaruha,mert en mar a terhesseg elejetol vasarolgattam hasznalt ruhakat. Nekem nagyon szarul esett, hogy azok a ruhak nem kellenek amik az en babame voltak, de a hasznaltakat, amibol tobb gyerek kinott meg megveszi... Azutan mondta, hogy meg a fiatol is megmaradt minden ruha, mert az anyja elpakolta. Amikor en terhes voltam pedig azt mondta, hogy odaadnam neked a fiam volt babaruhait, de mindet odaajandekoztam regebben egy baratnomnek. Ugy erzem, hogy nem koszosabb az en gyerekem mint mase, hogy a ruhait be tudja felvenni mas is. Persze azt megemlitette, hogy a maradek pelust kerne, meg a babamerleget, es a hordozokendot mert az nagyob draga. En meg nem akarom ezek utan odaadni neki. Nektek is rosszul esett volna? Ti odaadnatok amit kert? Mi meg tervezunk meg egy gyereket, tehat fel tudnank hasznalni.
2017. jún. 15. 20:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
45%
Ez legyen a legnagyobb problémád. A kismama hormonjaidra pedig szedj valamit, mielőtt a férjeddel is hülyeségeken veszekedsz és ő ezt jogosan megunja, elhagy.
2017. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Itt nem arrol van szo, hogy nem kellettek a ruhaim. Inkabb arra esik a hangsuly, hogy hasznalt ruhakat vett mert az olcso, de az en ruhaimbol meg semmit sem akart elfogadni. Felajanlottam neki, hogy elviszem hozza es valogasson, hatha megtetszik neki valami. A valasza az volt, hogy kosz de nem kell, utana meg mondta, hogy a dragabbak, kendo, merleg kellene mert az tul sok penz es senki masnak nincs. Tehat az esett rosszul, hogy engem tart az egyik legjobb baratnojenek, de a masok dolgait hamarabb elfogadja mint az enyemet. En csak az utolso lehetoseg vagyok, ha nincs lo, jo a szamar is alapon. Azt nem ertem, hogy akkor miert tetette velem felre az osszes ruhat, mert akkor eleg jo aron megvette volna valaki. Sajnos nekem nincs semmi helyem, hogy 4 doboznyi ruhat taroljak a szoba kozepen, 1-2 evig ameddig jon a teso. Meg par dolgot el tudok rakni, de ennyit nem.
2017. jún. 15. 22:08
 13/26 anonim ***** válasza:
46%

De miert porogsz ezen? Azokat keri el toled amit nem vett meg, mert draga. O is szeretett volna a babajanak vasarolni, nezelodni, ez olyan klassz dolog, miert sajnalod ezt tole?

Fejezd be a rinyat.

2017. jún. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Legalabb szolt volna, hogy figyelj, inkabb megsem kellenek a ruhak, joabban szeretnek en vasarolni, az en izlesem szerint. Egy szemernyit sem esett volna rosszul. Tudta is, hogy meg a baba 2 hetes koraba meg akartak venni azokat a ruhakat amit majd ki fog noni. En hivom fel, en ajanlom neki, es annyi a valasz, hogy kosz, nem kell. Ha legalabb felhivott volna...
2017. jún. 15. 22:19
 15/26 A kérdező kommentje:
Persze, hogy akar vasarolni, ez termeszetes. Nem is akartam eroszakkal odaadni. Csak en olyan lelkesen fertotlenitem, teszem felre az o babajanak, hogy valogasson. Egyszer azt mondja, hogy kell, maskor mar nem kell, de masnak a hasznalt ruhajat elfogadja. Lehet tenyleg tul erzekeny vagyok, de nekem fura erzes volt hallani azt a kozonyt, ahogy visszautasitotta mikozben en boldogan csomagolom neki.
2017. jún. 15. 22:28
 16/26 anonim ***** válasza:
82%

Olvassátok már el az egész posztot. Értelmezni kéne, de az nehéz, ugye?


Nem az a baj, hogy visszautasította a ruhákat, hanem hogy hogyan!


1. Hazudtak neki, mert felajánlották volna a barátnő 10 éves gyerekének elrakott babaruháit, de azt mondták, hogy már odaadták másnak, most meg hirtelen meglettek!!!


2. Ha valakit elkap a vásárolhatnék, akkor vásároljon magának babamérleget és pelust is. Ha sértő számára elfogadni a használt babaruhákat, akkor a drágábbakat (mérleg, pelus, hordozókendő stb.) is legyen az, és vegye meg magának drága pénzért.


Kérdező, most hogy mégis szeretnétek 2. gyereket, még egy zsebkendőt se adjatok ennek a barinőnek, nehogy nagyobb tételű dolgok. Majd a ti gyereketeknek jó lesz. Ezt a barátnőt meg fokozatosan leépíteném. Úgy néz ki, hogy csak kihasznál.


Igazából én akkor sem adnék oda neki semmit, ha már nem akarnék több gyereket. Inkább eladnám, vagy elajándékoznám olyanoknak, akik megérdemlik.

2017. jún. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
38%

Elolvastam az egeszet, mar elsore tegnap, es most is.


NINCS a vilagon olyan ember aki ne gondolta volna meg magat valaha valamiben! Erdekes, 2 darab ember tartja gaznak a baratnot: az "oooovassatok maaa el az egeszeeeet" valaszolo es a kerdezo, aki felnott anyuka letere 2 napja vekeng es hisztizik ezen. Hala a jo egnek hogy nem ismerek ilyen anyukakat szemelyesen, el tudom kepzelni, eloben meg foldhoz is veri magat mint a 3 evesek a boltban.


Meggondolta.Magat.O.Akart.Vasarolni.

Bszki, nem megolt valakit vagy rabolt!

Tessek mar felnottkent viselkedni es hiszticsapot elzarni!

2017. jún. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nem verem a foldhoz magam, nem hisztizek. Meg sem emlitettem neki, hogy rosszul esett, nem akarok haragot. Csak furcsanak erzem ezt a szituaciot. Ha nem kellenek a ruhaim, ok, elfogadom, nem sertodok be rajta. De akkor mas hasznalt ruhait miert fogadja el? Engem miert nem hiv fel,hogy figyelj, meggondoltam magam, koszonom de megsem szeretnem elfogadni a ruhakat? Miert en hivom fel, amire a szemembe loki, hogy nem kellenek a ruhaid, de a dragabb cuccaid kellenek? Azelott is mikor beszeltunk sokszor panaszkodott, hogy milyen rosszul allnak anyagilag, meg egy ruhat sem tud venni a fianak az evzarora. En pakolgatom neki a ruhakat, hogy ezzel is kevesebbet kelljen koltekezniuk, erre o elfogadja mas ruhait, meg vasarolgat mikor nekem meg azt mondta, hogy kellenek a cuccok. Az zavar, hogy panaszkodni tud, hogy milyen rossz nekik, mas ruhait elfogadja, az enyem nem kell, elmegy vasarolni, fel sem hiv, hogy meggondolta magat, majd odadobja felvallrol, hogy nem kell a te babad ruhai, de a dragak kellenek, mert azt mas nem tud adni, illetve, hogy nekem tobbszor mondta, hogy o nagyob szivesen ideadna a fia volt babaruhait, de odaajandekozott mindent, pedig nem kertem egyszer sem, most meg minden meglett hirtelen. Tudja a termeszetem. Nem kertem az o ruhait, nem flancolok, en sem vettem draga ruhakat, en elfogadtam amit kaptam, vagy megmondtam, hogy nagyon rendes toluk hogy ide akarjak adni, de koszonom, nem szeretnem elfogadni, remelem nem lesz belole harag. Tudja nagyon jol, hogy azert sem haragudtam volna meg, ha azt mondja, hogy a fia ruhait inkabb el szeretne o tenni es felhasznalja amikor neki kell vagy megmarad emlekbe. Hiszen szive joga azt tenni vele amit akar. Vagy meg sem kellett volna emlitse, nem sajnalkozni, hogy mar nincsenek meg.
2017. jún. 16. 10:34
 19/26 anonim ***** válasza:
27%

1) Lehet nem tetszenek neki a babaruháid.

2) Tetszenek neki, de inkább nem meri elfogadni, mert könnyen tönkre mehet és nem tudja visszaadni/kakifolt, büfifolt,mosàsi bolyhos lesz...stb/

A mérleg...stb nem romlik el olyan könnyen.

3) belelendült a vásàrlásba, kapott sok babaholmit, így neki is felesleges.


De ha nem akarod odaadni, akkor inkàbb ne add, nekem sem kéne, ha valaki ilyen miatt húzza a szájàt. Hiszen nem károsít meg téged azzal, hogy nem fogadja el...


Ha nem akarod tárolgatni, akkor add el őket. De ha arra nincs hely, hogy tárold, akkor hová akarsz 2. gyereket?

2017. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet hogy valakinek mondtál valamit róla, amit visszahallot? Csak tippelek
2017. jún. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!