Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mennyi ruhát vettetek újszülöt...

Mennyi ruhát vettetek újszülött babátoknak? Alváshoz elég pléd, vagy ágyneműt használtatok?

Figyelt kérdés

Február végére várom kisfiamat, elkezdtem keresgélni babakelengye listákat, és mindenhol 4-5 db rövid ujjú, 4-5 db hosszú ujjú body-t, és pár darab rugit írnak. Én 56-62-es méreteket gondoltam venni, 56-osból 10-10 db rövid és hosszú ujjú body-t, 10 db rugit, +éjszakára pár darab rugit amit pizsamának használ majd, 62-es méretből pedig 5-6 db-ot ugyanígy mindenből, + ugye overál.

Szerintetek túlzásba vinném? 3-4 db body azért kevésnek tűnik, főleg ha esetleg napi 3x át kell öltöztetnem mert pl bukik, vagy épp összekakilja a ruháit is, máris ott vagyok, hogy marad 1 vagy 2 másnapra? Ti miből mennyit vásároltatok be? Valamint az első hónapokra a lepedôn, rácsvédőn kívül én úgy gondoltam, hogy alváshoz takarónak plédet használnék, napközben vékonyabbat, estére vastagabbat vagy hálózsákot. Feje alá pedig természetesen textilpelenka kizárólag. Ti használtatok rendes ágyneműt? Annyi kérdésem van :D



2017. szept. 23. 17:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát igen nagyon nem mindegy, hogy 48 centivel vagy 54 centivel születik a baba de ez nem minden, a növekedés is eltérő attól függően mit örökölt. Én vettem 62-es napozókat a július eleji kislányomnak, egyetlen alkalommal se tudtam ráadni, mert 48 centivel született. Kiindultam abból, hogy a kisfiam 5 hetes korig hordott 56-ost, és biztosan kell majd. Nem így lett.

7-es

2017. szept. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor talàn nem esem túlzásba a vásárlással, én is úgy vagyok vele, hogy inkább legyen, mint ne legyen. Ha kissebb méret is kellene, pl 50-es, azt már mondtam apának, hogy abban a 3 napban mîg bent leszünk vesz pár db ruhát majd, hogy legyen mire hazajövünk:) A légzésfigyelő, bèbiőr alap, az mindenképpen lesz, engem megnyutat. Hálózsákból ti milyet használtatok? Van ujjatlan is ugye, de találtam hisszú ujjú belebújóst is. Szerintetek melyiket érdemes megvenni? Vagy vegyek mindkettőt?
2017. szept. 24. 08:33
 13/19 Norman Bates ***** válasza:
Itt hagyok egy kommentet, hogy meglegyen a kerdes.
2017. szept. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ujjatlant vettem. De nálunk nincs olyan hideg, 21-22 fok szokott lenni. El tudom képzelni, hogy 18-20 fokban a hosszú ujjú is elfér, nem tudom.

Nekem is úgy szaladt el a férjem 50-es rucikat venni, haza már abban hoztuk. Előre szerintem is felesleges, első nap kiderül kell-e egyáltalán.

2017. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Az átlag hőmérséklet 23-24 fok lesz a házban valószínűleg napközben és éjjel is. Gázzal fogunk fűteni ha hazajövünk a kórházból, hogy állandó hőmérséklet legyen a házban, mert fával ez kb lehetetlen.
2017. szept. 25. 08:41
 16/19 anonim ***** válasza:
Akkor bőven elég az ujjatlan és nem kell túl melegnek lennie. Az én gyermekeim 21-22 fokban se igényelnek 1 rétegnél többet egy közepesen vastag ujjatlan hálózsák alatt.
2017. szept. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a "rövid ujjú télen nem kell" dolog.

Nálunk rövid ujjú body az a ruhadarab, ami évszaktól függetlenül mindig kell. Csak ebből mertem mindig jó előre bevásárolni.

Hosszú ujjú rugdalózó alá is csak ez megy, hosszú ujjút bodyt képtelenség alá adni, meg sok is.

Ujjatlan rugdalózót nem kaptam rá, csak 1 plüsst örököltünk, de az sok lett volna a lakásban.

2017. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
9 hét múlva szülök. 56-os méretből van 6 plüss rugink, 6 pamut rugi, 5-6 db hosszú ujjó body. Először felteszem a rácsvédőt is, utána majd alakul. Bébiőrt nem veszek, mert 60 nm-en szerintem a 10-en is hallani fogják, ha sír enélkül is. Légzésfigyelő jó ha van. Vettem még két oldalú matracvédőt, ami nem engedi át a balesetet, viszont a felső rétege pamut. 4 db méretben megfelelő lepedőt, de van ezen kívül még pár darab szimpla lepedőm is normál méretű ágyra, ha túl sok lenne a baleset. Van egy takaróm, egy vastag és egy vékony plédem, meg 2 hálózsákom (0-6 hós) és mivel téli baba, egy plüss overál és egy bunda levegőztető zsák. Én nem vettem egyelőre rendes ágyneműt, mert felesleges szerintem.
2017. okt. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én a másik véglet vagyok, kb 2 hétig volt rá jó az 56- os, most 7 hetes és már pár 62-es ruhát is kinőtt, 62-68 as méreteket hord. Én inkább azt mondom, kis méretből vegyél kevesebbet, ha rövid baba lesz, szülés után is lehet még venni hozzá, de nekünk pár cucc sosem volt rajta :/ pedig néha 5-6 szor öltöztetem egy nap, nagyon bukós.
2017. okt. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!