Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Kezdetben érdemesebb inkább...

Kezdetben érdemesebb inkább jó állapotú, de használt ruhacskakat olcson (56,62) venni a babanak, vagy inkább újonnan boltból?

Figyelt kérdés
Olyan szép kis ruhákat ki lehet fogni neten, megvenni mástól töredék áron, szerintetek jó megoldás ez, vagy vegyek inkább újonnan? Ti hogy csináltatok?
2018. máj. 26. 22:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
22%
9-es, ha nem tartanád lehetetlennek, hogy egy nő saját érdemei alapján jól keressen, akkor lehet hogy neked is lenne rá esélyed és nem lennél ilyen frusztrált.
2018. máj. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
74%

11-esnek mondjuk tök igaza van. De az is igaz, hogy egy átlag magyar kereset nem elég ahhoz, hogy csakis jó minőségű új ruhát adjunk a gyereknek.

Legalábbis mi ketten kb. havi nettó 500e forintot keresünk, de ez nem fér bele.

2018. máj. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
10%

9-es, na mi az, savanyú a szőlő?! Vagy szerinted lehetetlen, hogy egy NŐ, anya, megálljon a saját lábán is? Undorító dolog ezt idekeverni, és igenis kinyílik a bicska a zsebembe, mikor valaki azzal jön, hogy a 'férjecske', meg 'apuci' biztos elintézte az életet... Hát képzeld, nem!

15 éves korom óta dolgoztam, magamnak fizettem a különórákat a nyelvvizsgák előtt (két felsőfokúval ballagtam el a gimnáziumból). Egyetemen csak a legkötelezőbb órákon voltam ott, amúgy szinte az összes szabadidőmben dolgoztam, vagy tanultam és tepertem az ösztöndíjért. Ennek meg is lett az eredménye, a másodév végén már gyakornoki helyet ajánlottak, később is abban az irodában maradtam. Ma már vezető pozícióban vagyok, mellette feleségként és két lány anyukájakét élem az életemet. Nem volt mellettem 'férjecske', aki eltartott volna, vagy gazdag apuci. Undorító az irigységed, ilyen mentalitással a szerencsétlen gyerekednek a használt cucc a legkisebb gond lesz az életében!

2018. máj. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
66%
ha találsz olcson jó állapotut és tetszik akkor vegyél ,de baby ruhákat pepcoban pont annyiért kapsz mint használtan esetleg.
2018. máj. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
86%
Na igen csak pepco elég gagyi. Mint írtam egy használt next jobb mint egy új pepco.
2018. máj. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom nálunk volt, hogy egy ruhát mind a három lánytestvér és a rokonok is elhordtak mert a családban a kisgyerekesek egymás közt cserélgetik. Az is használt ruha, és soha semmi bajunk nem volt tőle. És senki nem spórolásnak vagy smucigoskodásnak vette, sőt kifejezetten megható volt, ha egy nagymama pl. a saját lányának a rugdalózóját látta az unokáján.


Én úgy vagyok vele, hogy van amin én sem fogok spórolni ha a saját gyerekemről lesz szó (pl babakozmetikum, tápszer ha kell, bababiztonsági eszközök) mert ezek aktívan befolyásolják az életminőségét. A babaruha pont nem ilyen. Szeptemberben jön a kicsi, eddig 2 rokon és 3 ismerős jelezte, hogy várnak "ruhaválogatóba". Nyilván ha kimoshatatlan foltot látok majd bármelyiken akkor azt nem viszem el, de csak azért mert "megtehetnénk" nem fogok feleslegesen újat venni mindenből.


(ugyanez volt a bababútorral. Ha akarjuk lett volna pénz újat nézni, de olyan jó minőségűt találtunk használtam fél áron, hogy csak a "agyereknekalegjobbéegújabbkell" mentalitásból minek vegyek újat. Nem ettől lesz boldog gyerekkora, hanem tőlünk)

2018. máj. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Mi újakat vettünk pár darabot és megörökölte az unokatesója ruháit. Ami foltos volt azt kidobtuk de ami szép volt szinte új párszor kimostam és használta a fiam.

Most már nagyobb 2 éves szinte csak újat veszek neki. Nagyon nehéz normális szépnnem foltos ruhát találni 2 évesre.

Tescoban vettem 560ft/db áron pamut pólókat akciósan ennyiért sokszor használtat sem adnak.

2018. máj. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
39%
Hülye nők tényleg képesek mindenen összeveszni. Nekünk van használt, új, pepco-s, minden, az is jó egyébként. A használt azért jó, mert nagyjából 1 hónap alatt kinövi a baba az 5 ezer forintos body-t is, én meg mondjuk ha magamnak veszek ruhát, azt sok évig hordom, szóval nem ugyanaz. De használtat én csak egy megbízható webáruházbol rendelek, mert ők már bizonyítottak és nem a jofogásrol, ahonnan ki tudja hány gyereke hordta az eladónak a ruhákat.
2018. máj. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
1%

Drága 9, van még egy csoport aki megengedheti magának az újat: a diplomás, nyelveket beszélő, magas beosztásból szülni ment edesanya, aki nem a gyesre szüli nyakra-fára a gyerekeket 0 munkaviszonnyal.

De ezt kihagytad, felteszem mert nem jutott eszedbe (vajon miért?)

2018. máj. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
6%

Csak a pènzesek lehetnek ennyire finnyàsak ès ciciàsak akiket a fèrjecskèjük eltart vagy gazdag apuci bedugta jò munkahelyre...



Te nem tanultál? Nem volt jó állásod önerőből? Nem tudtad hogy azt is lehet hogy egy nő is okos és állásinterjúzik jó helyre jó fizuért magas kvalitással? Akkor most megtudtad. Következő életedben próbáld meg és akkor nem lesz gond az új ruházat.

2018. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!