Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Kezdetben érdemesebb inkább...

Kezdetben érdemesebb inkább jó állapotú, de használt ruhacskakat olcson (56,62) venni a babanak, vagy inkább újonnan boltból?

Figyelt kérdés
Olyan szép kis ruhákat ki lehet fogni neten, megvenni mástól töredék áron, szerintetek jó megoldás ez, vagy vegyek inkább újonnan? Ti hogy csináltatok?
2018. máj. 26. 22:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
92%

Hát nem tudom...ez az új ruha mánia nem diplomafüggő.


Én diplomáztam, jó fizum van, jó Csed-em stb. lesz mégis feleslegesnek tartom mindenből újat venni, csak azért mert "van rá pénzem". Akkor inkább többet költök majd játékokra, vagy baba-mama programokra (úszás, masszázs, fejlesztő programok) stb...


Nem azt mondom, hogy 1-1 alkalmi vagy különleges ruhadarabot nem fogok megvenni a picinek ha megtetszik, de sok mindent rokonoktól fogok megkapni (használtan) és lehet lesz, hogy turkálóban is válogatok majd.

2018. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom miért kell ezen ezredjére is összeveszni, meg iyen stílusban beszélni egymással. Az hogy ki vesz használt ruhát nem CSAK pénz függvénye. Nem egy kisbabás ismerősöm van, akiről tudom hogy bőven van mit a tejbe aprítani mégis bement a Hádába IS terhesség alatt, és vett ott is kisruhákat. Más meg inkább a kevésből is spórol de a babának minden vadi új legyen.

Egyik sem elitélendőbb a másiknál, miért kell ezért mocskolódni??

2018. máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
62%
Diplomám van, közalkalmazottként jöttem el, férjem 500K felett keres (fogtechnikus), mégis, szinte csak a hádában veszek ruhát. Abból nem lesz még 3 a bölcsiben, és 90%-uk jobb minőségű mint egy pepco vagy f&f. Nem beszélve az áráról. Tescoban, h&mben veszek 1db nadrágot 3999-ért, ennyiből a hádában veszek 5kg ruhát drágább napon...
2018. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
79%
Nalunk 1 ev lesz tesom lanya es az en kislanyom kozott. Mar most kaptunk annyi babaruhat, hogy nem tudom hova rakni. Ok is kaptak sok helyrol rokonoktol ismerostol. Megveszem hasznaltan is, de vettem ujakat is. Azert, hogy egyszer felvegye nem fogok mindenbol ujat venni.
2018. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Az egyik ismerősöm gyermek orvos mellett asszisztens, neki is van 3 fia, a legkisebb 3 éves. Októberre vàrom a babát, ő tanácsolta, hogy nem éri meg csak újat venni mert szinte azonnal kinövi, vettünk használtat ami új állapotú (nem telefosva) ahogy írták. És vettünk újakat is, amiben haza hozzuk, orvoshoz visszük, vendégségbe megyünk. De itthonra tökèletes a max 2x használt nem putriból vett ruha is. :) ezzel szerintem nem a gyereken spórólsz mert amit nem ruhára költesz mást veszel neki belőle. De ez mindenkinek a szíve joga eldönteni ☺️☺️

Boldog babavárást!

2018. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem pont kezdetben nem éri meg újat venni. Meg attól is függ milyen ruhadarab (bodyt, leggingst, pólót nem éri meg használtan, alkalmi ruhákat, kabátot, overált érdemes használtan venni). Én sokat kaptam barátnőtől, jól jött, vettem pár újat, teljesen jó volt így. Úgy 68-86-os méretig csak a bodykat vettem újan, minden mást turiból, 92-estől vegyesen, 110-től már több új van, mint használt, mert már elhasználják a ruhákat.
2018. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
76%
Valahol egyszer olvastam hogy a kicsiknek jobb a használt ruha, kevesebb benne a vegyszer, puhább.
2018. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
17%

Itt gyk-n turkált meg jasznált ruhát ad a gyerekre az anyák 90%-a és minő véletlen az ismerőseik is. Csak tudnám akkor mi az a sok ember a divatüzletek, bevásárlókp-ok babarészlegein?!

A való életben egy anyukát ismerek aki turkálja a gyereke ruháit de ő a saját külsejére sem igényes. Pedig átlagos család vagyunk, mindenféle ismerőssel...gazdagtól a szegényig. Mégis a kisbabáknak mind újonnan vásároltak, akikkel csak előjött a ruhatéma.

Szóval ez a "jó lesz a gyereknek a használt is" csak itt dívik. (ja meg persze az ismerőseiknél, itt gyk-n erdekes hogy mindenkinek mindenkije csak használt levetett babaruhát vesz....na persze)

2018. máj. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó neked mi nem világos azon hogy használt is? Nehéz felfogni látom. Tehát divatüzletben IS hádában IS.

Azt meg képzelem hogy te minden ismerősödet követed napi 24ben hogy nem megy csak plázába.

Tudod mi az ami még csak itt dívik? Az ilyen szurkapiszka kötekedés. El is hiszem hogy az ismerőseid nem vallanák be neked hogy vettek 2 db kisruhár használtan.

Mert a nagy átlagember olyan nagyra van magával mintha a felső 10ezerbe tartozna.

2018. jún. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Coffelia ***** válasza:

Az unokatestvéremék elhalmoztak minket az akkor már négyéves fiuk babaruháival. Alig volt korábban egy ruha a kissrácon, gyönyörűek voltak, frissen újramosva és vasalva. Valóban jobb több mosás után adni ruhákat egy ujszülöttre, pontosan a vegyszerek miatt. Vettünk pár újat is, de alig volt szükség néhány darabra. Nem voltak rajta foltok, skatulyából előhúzott megjelenése volt a babánknak bennük :)

Azóta is rendületlenül hozzák méretváltáskor, mert náluk nem lesz több gyerek, és amikor mi kinőjük, a szép állapotúak mennek tovább egy másik unokatesónak.

A hozzátáplálás idején is volt pár használt nagypólója, kifejezetten azért, hogy bátran kenhesse-nyalhassa a kaját.

Minél nagyobb, annál több az új holmija, mert egyre lassabban nő, és egyre ügyesebb is. A mai napig vegyesen vásárolunk neki attól függően, hogy épp mit enged meg a pénztárcánk.

2018. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!