Bizonytalan kismama kérne segítséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok

21 hetes vagyok jelenleg, de már lassan elkezdünk vásárolni, viszont nem tudom miből mennyi kellene. Segítenétek?


Pl- kifogóból 1 vagy 2

-Cumisüvegből megéri a szettet venni, vagy elég ha egy két db cumisüveget megveszek?

- body, vagy rugdalozo, kis naci? Tudom hamar kinövik. Mennyit érdemes egy újszülöttnek beszerezni?


2019. jan. 24. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Kifogóból elég az 1, legalábbis nekem 1 van.

Cumisüvegből jó ha van 2-3db, de majd rájöttök, nektek hogy kényemes.

A ruhákból annyi legyen, hogy számolj azzal, hogy lehet nyakig kakis lesz, lehányja magát stb. Attól függ, hogy milyen gyakran fogsz mosni.

2019. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Kifogobol eleg egy. Ha kell masik, elokapsz egyet a tobbi sima torolkozobol.


Cumisuveget en egyaltalan nem vennek, teljesen folosleges, kiveve, ha mar most tudod, hogy nem szeretnel szoptatni (ugyanis a szoptatasba bezavarhat). Akkor is inkabb 1-2 uveget vennek, tobb fajtat, mert nem mindegyiket fogadja el a baba. Az enyem egyiket sem fogadta el. Ha kell, barmikor tudsz venni, drogeria, kozepes meretu supermarket, patika, mar szinte barhol tudsz venni. Addigis pedig siman isznak a babak kis meretu kavespoharbol, kiskanalbol, fecskendobol, sved itatopoharbol is (ezek szoptatasbarst eszkozok is egyben).


Attol fuggoen, hanyszor mosol 6-8 szett eleg rovidujju body-hosszuujju rugi kombobol, vagy forditva, hosszuujju body-ujjatlan rugibol. Rovidujju bodykbol ki lehet fogni atlapolhatot, amit nem kell a baba fejen athuzni, jol jon szerintem az a fajta, megha tobb is a petent rajta. 56-os es 62 -es meretbol is kulon-kulon ennyit, tehat az osszesen 24-32 db ruha.


Ha hordozni is szeretnel, akkor erdemes tudni, hogy a talpas rugikbol vagy egy merettel nagyobbat kell raadni, vagy helyette hosszuujju body-harisnya kombot, mert hatrafeszitheti hordozas kozben a labfejet a passzentos rugi. A talp nelkuli rugi jo megoldas ilyenkor, csak a zoknit meg folyton lerugjak, igy az nem annyira praktikus.


Amit nem adtam ra egyszer sem az elso egy ev nagy reszeben az a kapucnis pulcsi. Hidegebb idoben hosszuujju body+polo+harisnya+kisnadrag mehetett az overal ala. Illetve mi ec-ztunk is, ahhoz is jo volt ez a kombo, mert csak egy sor patent volt, harisnya gyorsan lehuz, aztan pisilhetett is (5 honaposan nem mulo ekcema miatt kezdtuk).

2019. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
A kifogó az a törülköző? Mert abból kell kettő. Néha mosni is kell és nem szárad meg hamar. Cumisüvegböl vegyél kettő nagyot, 260 miliset, a kicsi méretű cumisüveg nekünk nem kellett. Ruha: minden méretből minimum 5-6 body, 4 rugi, kisnaci majd csak később kell, olyan 74-es mérettől, legalábbis én úgy láttam jónak, hogy amíg csak fekszik, addig body-rugiban van.
2019. jan. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Kifogobol a mosas miatt jo ha van 2db. Cumisuveget csak 1 dbot vegyel es ne hallgass azokra, akik momdjak hogy ne, hisz nem tudhatod h fogsz e tudni szoptatni v akarsz e vagy eleg lesz e a tejed? Jo ha van 1. Ugyanigy a cumival is. Pelenkabol ne tarazz be, gyorsan kinovik a legkissebb meretet es lehet h elsore nem is jon be a valasztott marka! Igy ebbol csak mondjuk 2 csomagot vennek.

Bodybol legyen momdjuk 5rovidujju es 5 hosszu ujju, ha lehet akkor atlapolos, azt konnyu raadni. Ujszulottnek legpraktikusabb a rugdalozo, mert a ketreszes cuccok v szoknya pl egybol a nyakaban lenne, ahogy felveszed. Legyen vekony pamut anyagu rugi pizsamaja mondjuk 5-6 db, meg ugyanennyi rugdalozo. Ezek csak a MINIMUM darabszamok, eren felul kalkulald be h hany naponta mosol majd, de ez 2 -3 napi valtasban eleg, meg ha baleset tortenne is. Legyen evszaknak megfelelo halozsakja , es bar nem kotelezo de egy babafeszek oriasi talalmany :))

2019. jan. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bő választ, sokat segített. Szép napot nektek 😊
2019. jan. 25. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!