Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Június végén születik a...

Június végén születik a kislányom. Mire és hány darabra (kb) lesz szükség? Mindenhol mást írnak és semmi tapasztalatom nincs.

Figyelt kérdés

2019. jan. 27. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenkinek másak az igényei. Van, akinek fontos a pihenőszék, másnak felesleges. Van, aki rugiba szereti öltöztetni a babáját, más nadrágba és pulcsiba. Nézegesd a listákat és ollózd össze a sajátod.
2019. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is első baba lesz május elején, de én ennyire nem gondolkoztam túl ezt a dolgot. Úgy vagyok vele, hogy mindenből veszek néhány darabot, úgyis el fog válni, hogy mibe lesz kényelmes öltöztetni, milyen idő lesz egyáltalán, mit fog szeretni, ésatöbbi. Kezdetnek legyen kész pár darab, aztán majd mindig veszünk, ahogy alakul. Meg az igazi szép kis nyári cuccok még csak most fognak kijönni, nem érdemes elkapkodni. Azt mondta a védőnőm és több ismerős is, hogy nagyon nagy átlagban kb. 5 body-t számoljak egy napra. Nyilván lesznek azok szerencsés napok amikor 1-2 is elég lesz, meg olyan is, amikor 5 se, és akkor van benne még biztonsági tartalék. Mivel a saját ruháinkat is naponta -kétnaponta mosom-szárítom és gondolom a babáéval se lesz másképp, én olyan 18-20 cuccal számoltam újszülött méretből amit megveszek, ebben benne vannak a body-kisnadrág szettek, pizsamák, minden. Ehhez jön még pár darab amit a születése után úgyis kapni fogunk (ne értsd félre, nem vagyok számító, csak ismerem a családomat, van, aki már most vásárol). Ráadásul gyorsan ki is növik, nem érdemes beraktározni. Zoknikból is van 8-10 pár, azt azért ritkábban kell cserélni napközben. Textilpelenkából szerintem végtelen mennyiség kell, abból össze se tudom számolni, de azt aztán mindenre lehet használni. Sapik, kiskesztyűk, ezekből nyilván legyen elkészítve amennyit gondolsz, de ez úgyis akkor fog kiderülni, ha meglesz a pici.
2019. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

"Zoknikból is van 8-10 pár, azt azért ritkábban kell cserélni napközben."


Olyannyira, hogy egyáltalán nem kell újszülöttnek zokni. Kényelmetlen, lecsúszik.


"Sapik, kiskesztyűk"


Szintén a "minek?" kategória. Ráadásul júniusra?

1 db cérnasapka bőven sok.

2019. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Mivel első baba, hidd el, én sem magamtól találtam ki, van 8 3 éven belüli baba a közvetlen családomban, így szerencsére volt kitől ellesnem és megkérdeznem a dolgokat. Volt több baba, akire nagyon szerettek zoknit adni, nem csúszott le és nem volt kényelmetlen, így én vettem, ha mi nem szeretjük, majd továbbadjuk. Sapkából én sem a bélelt füles sapira gondoltam bármilyen hihetetlen, de május elején bőven lehet még annyira hűvös vagy szeles idő, hogy egy újszülöttet ne vigyek ki sapka nélkül. Kesztyű meg kell (nyilván nem bélelt), ha nagyon karmolja magát.
2019. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Újszülöttnek a body-rugi kombó elég. Szoknyácska, ruhácska csak fotózásra, mert kényelmetlen. Ha nagyon meleg lesz, rövid body és kisnadrág elég, a talpas praktikusabb. Sokat ne vegyél, úgyis látod, miből kell több, bármikor tudod pótolni.

Amiből nekem a textilpelenkán kívül rengeteg kellett, az a kiskendő (bukós baba volt). Pepcos vékony, mintás pelenkát vágtam el négyfelé, beszegtem, nagyon praktikus volt, gyorsan szárad, nem túl nagy.

Jó babázást!

2019. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mostmár teljesen képbe vagyok, csak valami iránymutatást szerettem volna. Nem vagyok hülye nyilvan mindenkinek más jön be de azt hiszem azért van ez az oldal,hogy kérdezzünk. Úgyhogy össze tudom állítani a gyerekem ruháit kedves első válszoló,de tanácsot kérni tapasztalt anyukáktól tudtommal nem szégyen.
2019. jan. 27. 12:27
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Praktikusan body + rugdalózó. Más nem kell.

Kényelmetlenül: póló, nadrág, zokni.

2019. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
4-es, le is lehet, sőt kell vágni a körmét, nem kesztyűbe bújtatni.
2019. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kislányom most 4 hónapos, ezeket használtuk:

Kb. 10db talpas rugi, 10db hosszú ujjú body, cipzáros melegítő overál, 2 vékony sapi

Ez így bőven elég volt, mert eleinte alig bukott, kaki is kis mennyiség volt egyszerre, nem folyt ki

Volt kisnadrágja, harisnyája is, de csak kB. 2 hónapos kora óta hord ilyeneket. Eleinte nem kellett sokszor átöltöztetni, most van, hogy egy nap 4x5x bukás, nyálzás és kaki miatt...

2019. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is nyári babám van, olyan nagyon nem kell bevásárolni. Nyáron ugye gyorsan száradnak a ruhák akkor is ha panelben laksz az ablak alatt 2 óra alatt megszárad, úgyhogy nekem volt öt body, három rugdalózó egy vékony takaró, napozó, ez olyan mint a body csak olyan mintha rövidnadrágos lenne a szára. Törölköző, egy kicsi sapka. Kiskesztyűt azért szoktak valakit nagyon ellene volt, mert olyankor még nagyon puha a körmük , nem is lehet/ szabad vágni és , hogy ne karmolja szét az arcát, szemét, azért szokták a kesztyűt.


Emlékszem olvastam hogy vegyünk sok teszt textilpelenkát na én jól megjártam vettem 12-t, ebből 11-et portörlőnek használok ugyanis SOHA egy csepp tej nem folyt ki a szájából ( anyatejes volt ) soha nem bukott , soha nem kellett. Azt az egyet arra használtam hogy betakarom vele.

2019. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!