Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Babaszobába milyen páramentesí...

Babaszobába milyen páramentesítő készülék ajánlott, ha jól befűtve és naponta többször szellőztetve is párásodik az ablak és mellette kicsit penészedik?

Figyelt kérdés

2019. dec. 13. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Trotec vagy az Aldis. Nekünk az előbbi van.
2019. dec. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

A lökésszerű szellőztetés nem fogja megoldani a problémát. Ha tudod mérni a páratartalmat ( pl. barometer), akkor a látni fogod, hogy az ablak bezárása után a páratartalom rövid időn belül annyi lesz, mint a szellőztetés előtt volt. A megfelelő páraszint és ezzel a penész megelőzéséhez egy folyamatos minimális szellőzés szükséges, mert a nedvesség is folyamatosan kerül a légtérbe. Ha ezt megvalósítod, megfelelő lesz a páratartalom, kiszáradnak a falak és nem lesz többé penész. Ezt a németeknél rejtett ablak szellőzővel oldják meg. Keress rá a neten, magyarul is sok minden megvan a honlapjukon. Ez a rejtett szellőző utólag is roncsolás nélkül építhető be a műanyag ablakokba. Bezárt ablaknál nem látszódik belőle semmi. Fa ablakba kicsit nehezebb beépíteni utólag. Ha a páramentesítőt választod, az a párát kiszedi de friss levegő nem jut a lakásba. A rejtett ablak szellőzővel az egész lakás levegőjének a páratartalmát megfelelő szinten tudod tartani, anélkül hogy kinyitnád az ablakot.

2019. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nálunk ugyanez a gond magas páratartalom hiába szellőztetek .Próbáltam már intenzív szellőztetést de akkor valóban 5-10 perc múlva visszaemelkedik a páratartalom .Olyan is volt hogy órákra kinyitottam mindent amikor nem voltunk otthon de hiába .Ugyanúgy szintén visszaemelkedett a pára.Részszellőzőnk is van az ablakba építve de az kb 1-2 % al csökkenti a párát ,Szóval el vagyok keseredve :( Tényleg venni kell egy páramentesítőt ,pedig a falak szárazak nem teregetek odabent és hogy honnan jön a pára elképzelni sem tudom
2019. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!