Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Meddig élnétek gyerekkel 2...

Meddig élnétek gyerekkel 2 szobás,50 négyzetméteres lakásban?

Figyelt kérdés

A párommal régóta szeretnénk gyereket, nem akart összejönni. Már lemondtunk róla, vettünk egy kedves kis lakást a belvárosban, 50 négyzetméter, 2 szoba + külön konyha és fürdőszoba, és egy erkély, berendezkedtünk arra, hogy kettesben éljük le az életünket. Erre nem teherbe esek? :) 15 hetes vagyok. Nyilván nagy a boldogság, viszont épp, hogy csak beköltöztünk, és a megtakarításaink legnagyobb részét is a lakásba fektettünk, nagyon megszenvedtünk a részleges felújítással is, nem szeretnék most egyből nagyobbat nézni, ráadásul annyira jó adottságai vannak, rengeteg előnnyel jár itt lakni. Egyébként is, hitel nékül sikerült intézni az egészet, és most, hogy kinéz egy válság, még a babavárót sem igazán merjük felvenni, nemhogy piaci hitelt. Szóval összeségében tisztában vagyok vele, hogy ez a lakás kicsike egy ilyen családnak hosszú távon, főleg, hogy ha ezek után összejön, még második gyereket is szeretnénk. És főleg, hogy nincs kert (vagyis a házat kerítés veszi körül, de az udvar inkább a földszinten élők használatában van, illetve autók parkolására szolgál). Ez a legnagyobb bajom, hogy oké, csak-csak elférünk, de micsoda kincs kicsi gyerekkel egy kert! Nem?

Ti mit gondoltok, mennyi ideig lehet "kihúzni" egy ekkorka lakásban kisgyerekkel, saját kert nélkül? Illetve, ha valaki lakott így, hogy élte meg?

Előre is köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat!


2020. ápr. 15. 11:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem kicsi, én is azt gondoltam túl kicsi lesz a két szoba, de 3 éves lesz a lányunk és jól elférünk. Igaz nekünk van kert, de amíg nem volt a korona mindennap a játszóra mentünk. Ez akkortól lesz gond ha már külön szobát akar.
2020. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Pici babával szerintem nem lesz gond. Majd már ha elkezd járni, igényli a szaladgálást, egyre nehezebb lesz lekötni a lakásban. Engem a végén mindennapos játszóterezés is frusztrált. Egyszerűbb most kiengedni az udvarra. De sokan vannak, akik simán elvannak egy kisebb lakásban, akár két gyerekkel is.
2020. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sem kicsi...egyenlőre biztosan nem. Később meg túl tudtok adni rajta ha újra babát vársz majd. Nálunk is ez a helyzet nagyjából, mint nálatok. Igaz mi kertes házban lakunk, de albérlet. A mostani hálónk lesz a babaszoba, a nappalink pedig a mi hálónk lesz. Jövő hónapban ha betöltöm a 12 hetet felvesszük a babavárót és jövőre megvesszük ezt ahol most lakunk és kibővítjük. Addig meg jó lesz így.
2020. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

A mienk is ekkora, bár az egyik szoba inkább felszoba. Mikor még csak egy gyerek volt, el lehetett lenni, bar sok volt a cucc akkor is, a gyereknek sok minden kell, de az még kezelhető volt. Most ő nemsokára 5 éves, született kistesó, aki már 15 hónapos. Pár hét múlva költözünk nagy házba, hát, már rohadtul vágom a centit... Ellenkező neműek a gyerekek, így lettek új cuccok, más játékok, 2x annyi a ruhájuk, takarók stb. Akárhova nézek, mindenhol játék van (nem, nem mi veszünk meg minden szart, nagy a család, és más gyerek nincs, csak a mieink, mindenki őket halmozza el), minden sarokban fel van tornyozva valami. Képtelenség rendet tartani, mert ha elő van szedve 3 játék, már kupi van a szűk hely és a zsúfoltság miatt.

Én azt javasolnám, hogy 2 gyerekkel a lehető legkevesebb időre tervezzetek ekkora lakásban. Egyel élhető.

2020. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Hat en egész gyermekkoromat egy két szobas lakásban éltem le egy testvérrel. Hiányzott a saját tér. Nálatok ott a külön szoba a gyereknek, nem igazan értem, mi a probléma.
2020. ápr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 2 szobásban lakunk,nekünk nagyon kicsi.Hiába a 2 szoba,picik.Se egy nappali,ahová a vendégek leülhetnek.4 hónapos a lányunk,nyáron költözünk egy nagyobb házba.Ott lesz nagy nappali ami nekem fontos,ha vendégek jönnek,ne a mi szobánkba üljenek le.
2020. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

6: jah, a nappali. Akkor jöttem rá, hogy van rá igényem, amikor annyi lett a cucc a gyerekek miatt, hogy abban a szobában, ami a mi szobánk lenne, egy kanapé sem fér el, hogy esetleg leüljön valaki... És minden helyiségben játékok vannak, mert picike a szobájuk, nem fér oda be az ágyaktól szinte semmi.

Különben én is 2 szobás házban nőttem fel bár ennél nagyobban, húgommal egy szobában, és nagyon rossz volt privát szféra nélkül. Épp ezért, nekem alap volt, hogy mindenkinek külön szobája lesz. Csak akkor vállaltuk a második babát, amikor már láttuk, hogy 2 éven belül költözhetünk. Ez a ház 3 háló + nappalis, pont jó méret.

2020. ápr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Hát figyelj, hányan örülnének 50 nmes saját lakásnak... nyilván kényelmesebb egy nagy ház kerttel, de a mai világban kicsit luxusnak számít. 10 évig szerintem simán maradhattok ott, kis tini korig. Volt osztálytársam is panelben nőtt fel ellenkező nemű tesójával. A két félszoba volt a gyerekszoba, a nappaliban volt a szülői ágy. Simán élhető volt, olyan patika tisztaság volt és rendezettség. Mivel én ilyen példát is láttam, nem ijedtnék meg a lakástól.
2020. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Én is azután estem teherbe, hogy megvettünk egy kb ugyanekkora 2 szobás lakást. Most egyéves a lányunk, még velünk alszik a kisszobában, a nagyot nappaliként használjuk. Tervezünk kistesót, akkor a gyerekeké lesz a kisszoba, a nagy meg a miénk. Bár tény és való, hogy kevésbé lesz komfortos. Van mellettünk egy tároló helység, amit gyakorlatilag csak egy lakó használ, azt tervezzük megvenni, mert akkor lenne plusz még egy szoba. De a kertes ház vásárlása is felmerült bennünk, ha esetleg vissza esnek az ingatlan árak. Bár nem biztos, hogy megoldható lenne, mert hitelünk van. De úgy vagyunk vele, majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok, most egyelőre jó így. Amúgy ismerősök ugyanekkora lakásban 3 gyereket vállaltak, de aztán elköltöztek kertes házban. 3 gyerekkel szerintem is kicsi. Tényleg max 2 gyereket érdemes vállalni. A kert nekünk is nagyon hiányzik, főleg hogy párom és én is kertes házban nőttünk fel. És a gyerkőccel most még a játszótérre sem mehetünk ki.
2020. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát. Akik mozognak tovább a házba, azoknak gratulálok, szuperek vagytok! :) Akik nem, azokkal együtt gondoljunk arra, hogy egy gyereknek nem családi ház kell, hanem család.

De persze mi is arra gyúrunk, hogy mehessünk majd nagyobba udvarral.

Igen, tudom, hogy ez valahol luxusprobléma, nem is igazán problémázok ezen tulajdonképpen, csak igyekszünk kialakítani a terveket, és nagyon érdekelt, hogy a témakör válaszolói mit gondolnak. Nagyon boldog és hálás vagyok, hogy tehermentes saját ingatlanunk van, tudom, hogy keveseknek adatik meg, bár mi már elég "öregek" vagyunk, megdolgoztunk érte, kijárt már (35-36).

Igen, nagyon fontos nekem, hogy minden gyereknek, akárhány lesz is, egy idő után saját szobája lehessen. Én 14 voltam, mikor saját szobám lett, hát már én is vágtam a centit - annál az én gyerekem hamarabb kap majd. Amíg itt lakunk, addig is ki lesz alakítva a kuckó, illetve abból építhet bunkert, amiből akar :) A nappali fontos szempont, köszönöm. Egyelőre együtt alszunk majd mi is.

Tényleg köszi még egyszer mindenkinek, minden válasz hasznos nekem.

2020. ápr. 15. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!