Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kaphatnék veleményt az alábbi...

Kaphatnék veleményt az alábbi termékekről?

Figyelt kérdés

Most várom az első gyermekem és még nem igazán vagyok jártas a baba témában, hogy mi hasznos, mi nem.

Legyetek szívesek ne az árát/színét/márkáját kritizáljátok, hanem azt írjátok meg hogy hasznosak-e vagy sem.


Termékek amikről beszéltem


Bölcső: [link]

Játszószőnyeg: [link]

Babafészek: [link]

Fejvédő: [link]

(pont körbeéri az ágyat ha bővítve van☺️)

Zenélő körforgó:

[link]

Hálózsák:

[link]

Szoptatós párna:

[link]

Illetve ez az extra légáteresztős lepedők:

[link]

[link]


Kérlek úgy írjatok le hogy pl. Szerintem a bölcső hasznos/nem hasznos...és így végig az összes termékkel, ha lehetséges(egyébként a legtanácstalanabb a hálózsákkal vagyok, mert sok ismerősöm mondta hogy nincs meg benne neki a gyerek).


2020. jún. 15. 16:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
46%

Bölcső: nem (totál felesleges, pár hét alatt kinövi)


Játszószőnyeg: igen, ez fontos, de ne ilyet, hanem ami nagyobb, és nincs felül rajta szarság. Ugyanis arra kell ösztönözni a gyereket, hogy sokat legyen hason. Nem arra, hogy csak feküdjön a hátán.


Babafészek: totál felesleges.


Fejvédő: igen


Zenélő körforgó: felesleges. Az ágyba nem való játék, meg kell tanulnia, hogy az az alvás helye.


Hálózsák: igen, és érdemes mielőbb hozzászoktatni, mert akkor nem kell takargatni.


Szoptatós párna: igen, de ez szar.


Illetve ez az extra légáteresztős lepedők: teljesen felesleges.

2020. jún. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es a fejvédő a kiságyba lenne.
2020. jún. 15. 19:02
 13/19 anonim ***** válasza:
37%

Bölcső nem


Játszószőnyeg és a forgó sem elég kontrasztos


Légàteresztő lepedő baromság / bocs/


Babafészek megosztó.. nekem nem kellett

Többi kell

2020. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

Bölcső: szerintem hasznos lehet napközbeni altatásra, megnyugtatásra. Nekem adamo hintam van, funkcióra hasonló és mi nagyon szeretjük. De baba függő, hogy beválik e (mint minden)


Jatszoszonyeg. Ezt ne! Annak az a lényege hogy minél kontrasztosabb legyen. Legyen csiricsáré, zörögjön stb. Nem a stílus a lényeg. A pasztellt hanyagold.


Babafeszek. Persze. Teljesen jó. Mi nagyon szeretjük. Annyi, hogy az átlag méretet nagyon hamar kinőtte uh már xxl van nekünk. Mi pl most lent vagyunk a nyaralóban. Abban alszik a nagy ágyon a férjemmel en meg lent a matracon a földön.


Fejvédő. Ne. Se racsvedo. Az lenne a lényeg, hogy minél jobban szellőzzön a kisagy, semmi ne fogja el a friss levegő útját. Arról nem beszélve, hogy az en fiam elkukacolt az agy szélére és racuppant teljes fejjel a racsvedore. Így elég nehéz levegőt venni...


Zenélő körforgó. Akár. Ártani nem fog. Nekünk nincs az agyon/agyban semmi. Az csak alvasra van.


Halozsak. Csakis. A fiam a takarót is a fejere tekeri azonnal. És ezt már 4 hetesen is megcsinálta.


Szoptatos párna. Nekünk van. Szeretjük.


Lepedo. Nem tudom. Nem ismerem.

2020. jún. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Bölcső: Attól függ, hogyan szeretnéd szoktatni. Mi saját szobájában altattuk, miután begyógyult a gátsebem, de addig (2 hét) a mi szobánkban aludt. Ha kisebb lett volna a szobánk, és nem fért volna be a kiságya, jól jöhetett volna - bár alapvetően fölösleges pénzkidobásnak tartom, sokkal drágábbak, mint ameddig tudod használni.


Játszó szőnyeg: mi nagyon szerettük, de ennél sokkkkkkkal olcsóbban is lehet nagyon sokkal jobbat venni. Olyat érdemes, ami egyrészt alul is mintás, hogy hason is buli legyen (piciket baromi sokat kell hason fektetni, hogy erősödjön a hátuk/nyakuk. Sokan csak szórakoztatva viselik ezt el), és amiről hosszan lógnak le a játékok, mert amikor már ül, nagyon nem fogja érdekelni, ez akkor jó, amikor még fekszik. Akkor viszont nem éri el, ami a hídon középen van.


Babafészek: sokan szeretik, nekünk nem volt rá szükség, de sok babának biztonságérzetet az. Az enyém eleve egy mormota, bárhol elaludt, tehát nekünk nem adott volna hozzá semmit.


Fejvédő: szerintem ez csak cuki, meg szép, de az anyának érték, nem a gyereknek. Az enyém, amint megtanultt a rácsokba kapaszkodni, annál fogva húzta ki magát a kiságyból állásba, következésképp a rögzítői már erősen hiányosak. Nem gáz, visszavarrom, de a feje sosem koppant sehol, szóval funkcióját nem kell, hogy ellássa, viszont fölösleges melót termel.


Zenélő forgó: nekünk is van, de az ágy fölött abszolút kihasználatlan volt. El nem aludt tőle, viszton felébreesztette, elvonta a figyelmét. Ráadásul az enyém hason szeret aludni, szóval totál fölösleges volt. Aztán meg már idegesítette, hogy nem éri el, aztán le akarta tépázni... A pelenkázó fölött viszont nagyon jó, mi oda tettük át, mert ott kell, hogy lefoglaljaa mancsait, meg a füleit.


Hálózsák: nekünk nagyon jó szolgálatot tett. A takarót lerúgta magáról mindig, szóval mi ebben altatunk. Nagyon szeretem.


Szoptatós párna: nekünk nem volt. Nagyon sokan szeretik, nekem az IKEA hatalmas cápa plüsse sokkal jobban bejött. Viszont, aki ismerősökmnek van, azoknak a sima kukac alakú, nem poliésztergolyós töltetű jött be! A bogyók zizegnek, egy idő után újra kell tömni, mint a babzsákot.


Speckók lepedő: fölösleges. A sima pamut lepedő full légáteresztő. Az enyém most 8 hónapos, majd lesz neki PUL-ból (légáteresztő, de folyadékokat kinn tartja) lepedője, ha elkezdjük a szobatisztulást, de addig teljesen felesleges, tökéletes a sima lepedője.

2020. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
A bölcsőkérdés igazából megoldódott, mert anyukám megvette nekünk ajándékba.☺️
2020. jún. 16. 14:56
 17/19 anonim ***** válasza:
Mos kérdező. Mint latod, mindenkit lepontoztak, amit nem is értek, mert nyilván mindenki azt osztotta meg, ami neki bejott vagy nem. Ebből is látszik, hogy sajnos tapasztalati alapon magadra vagy utalva 😀 de azért a jatszoszonyegbol tényleg válassz valami szineset, ebben legalább mindenki egyet értett.
2020. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ezekből 2 dolog volt nekünk, mind kettőt maximálisan kihasználtuk. Az egyik a játszószőnyeg. Imádta a gyerek, na de amit te választották, az olyan, mintha magadnak vennéd. Nagyon snassz. A miénk ez volt:

[link]

A másik a forgó volt, az is egy színes, csili vili kis valami volt, sokáig nézegette a fiam. Fél óráig játszotta a dallamot ha akartuk.

Van még baby öblünk, hozzá van tolva az ágyunkhoz. Még mindig ebben alszik, ezt is nagyon örülök, hogy megvettük. Kiságyban nem maradt el. Bölcső helyett vegyél szerintem elektromos baby hintát/pihenőszéket. Szerintem abból is -tök felesleges a legdrágábbat venni, mivel mind azt tudja. 1 szó mint száz. A babának szerintem a lehető legszínesebb dolgokat veďd meg, ami leköti a figyelmét, ne feledd el, nem magadnak veszed, nem neked kell, hogy tetszen.

2020. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Hintát már vettem, 4moms-ot.😊
2020. jún. 18. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!