Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Rossz dolog a rácsvédő? Cikk...

Rossz dolog a rácsvédő? Cikk linkelve, de angolul, bocsi.

Figyelt kérdés

[link]


Remélem jó a link, elég furán néz ki.


Sajnálom nagyon a kisbabát, de szerintem felelőtlen volt az anya. Ha nem figyeli kamerával, mert mondjuk nincs pénze, akkor miért nem fekteti le velük egy szobában, vagy ha nem is fekteti le, ha hall valami fura hangot, ha van kutya ha nincs, miért nem ellenőrizte, hogy a fiával minden rendben? Van egy olyan érzésem, bár nem akarnek vádaskodni, hogy sírva hagyós tréning volt, csak azt nem említette.


Valaki belinkelte nekem, és nagy ijedtségemben levettem a rácsvédőt, amibe ma sikeresen beverte a fejét a fiam, mert a kiságy aljából felvándorol a tetejéig álmában.

Aztán végig gondoltam a cikket és egyre mérgesebb vagyok, mert nagyon sok dolog sántít benne. A "három csomóra kötött" madzagok amikkel rögzítve van legalább 12 helyen egy ilyen rácsvédő, hogy jött le olyan könnyen és hamar? Minek volt 3 csomó rajta? Milyen fajta volt az a rácsvédő? A fonott, vagy a megkötős?


Egyébként utána jártam 43 halálos eset volt eddig 1985-2013 között á rácsvédő miatt. Megnézném én a hanygság oldalát is a dolognak.


Vélemény?


2020. okt. 7. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Elolvastam a cikket , biztos kapok majd bőven lepontozast.

Itt Angliában nem divat annyira odafigyelni a gyerekekre, sok esetben vannak kint a hideg időben kesztyű és sapka nélkül nincsenek rendesen felöltöztetve, rengetegszer kapnak egészségtelen italokat és ételeket radasul itt nincs olyan védőnői ellenőrzés se mint otthon főleg most a covid miatt. Nem akarok vadaskodni se ítélkezni, de hasonló véleményen vagyok mint te. Nekünk van rácsvedő és egyelőre marad is .

2020. okt. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Több dolgot gondolok. Az egyik, hogy soha nem használtunk racsvedot és ez nem véletlen. Egy 9 hónapos elég erős amúgy, szóval ha rángatta akar el is szakithatta az amúgy jellemzően nem túl vastag madzagot 🙁 több dolog is érthetetlen számomra. Ezek szerint nem volt legzesfigyelo? Ha azonnal sipol, mikor megszűnik a légzés talán meg újraéleszthették volna.

En beismerem, hogy paramami vagyok és közvetlen a gyerek kisagya mellett van a mienk. Éjjelente többször ránézek és legzesfigyelo is van. Nekem az a véleményem, hogy az ördög nem alszik. Nem hibáztatom a szülőket, de en a helyükben nem tudnék úgy a tükörbe nézni, hogy őszintén azt mondhassam en mindent megtettem. Igazából az összes ajánlás “tiltja” a racsvedot, takarót, párnát stb. És ez pont az ilyen esetek elkerülésének lehetősége miatt van.

2020. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2-és vagyok meg annyi, hogy ez azért szerintem nem az a kategória, hogy pl valaki véletlen elől felejt valamit, ami veszélyes lehet. Ez sajnos meggondolatlansag. Nagyon sajnálom a szülőket egyébként.
2020. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudok olyan jól angolul, ha jól értem a rácsvédő madzag megfojtotta a babát? Nem tudom elképzelni ez hogy lehetséges, nekünk is megkötős van, de én úgy kötöm fel mindig, hogy nekem is küzdelem leszedni, egy félálomban kalimpáló babának meg lehetetlen. Tragikus ami történt, de kizárt, hogyha 3 csomóra kötötte, akkor a baba leszedte gond nélkül. Valószínűleg nem kötötte meg jól és ez lett sajnos. Szerintem ha jól megkötöd nem lesz baj.
2020. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Utolsó, én is így értelmeztem, de nem tudom mi féle rácsvédő? Mert van az a fonott, de azt odakötik egyáltalán? Az én rácsvédőmet kb 5 perc leszedni, pedig én tudom hogy kell. Meg hall valami zajt és nem nézi meg?


Nekem gondatlanságnak hangzik.

2020. okt. 7. 14:13
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Lehet lepontozni, de a mi fiunk külön szobában alszik, nincs légzés figyelő (időre született normál súllyal) se kamera és nem ugrok egyből ha nyekken egyet.

Ez egy (Azaz 1!!!) eset ami alapján nem szabad kétségbe esni egyből. Nyilván nem volt normálisan megkötve a madzag. Ennyi

A rácsvédőről: nekünk sok haszna nem volt. Ugyan úgy beverte a fejét, kidugta a lábát. DE kioldozni sose tudta. Mikor 1 éves lett le is vettem

2020. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

A lányomat találtam már meg a helyesen felszerelt, vaskosabb rácsvédőbe fúrt arccal éjszaka alig pár hetesen. Nem fulladt meg értelemszerűen, de irtózatosan ijesztő volt. Nem, nem hallottam semmi extrát, mert alapból hangosan alvó típus, nyökög, kúszik-mászik, és csak időszakosan ébredek meg ezekre a zajokra. Az ominózus esetben is teljesen véletlenül mentem megnézni, hogy miért fészkelődik.


A magam részéről akkor kivettem, nem volt belőle baleset. Ha amúgy utánakeresel, sokan nem ajánlanak a kiságyba semmit takarón kívül. Itthon rettegi mindenki a SIDS-et, miközben különböző okok miatt (nemcsak rácsvédő) a kiságyban való megfulladás és fojtás ugyanannyiszor fordul elő.


A légzésfigyelőt meg az ember a hajára kenheti, ha megfullad a gyerek, mire jelez a légzésfigyelő, már rég szobanövénynek lehet újraéleszteni, mivel bőven érzékel "légzést" a légzésfigyelő, amikor már a huzamosabb ideje oxigénhiányos agyú gyerek vergődik fuldoklás közben.

2020. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rácsvédőnk, nem is lesz soha, a fulladásveszély megelőzése miatt. Pedig kisfiam bejárja az egész ágyat. Ugyan ezen okból nincs se párna, se takaró.

A kamerás bébiőr meg nem gondolnám, hogy alap.

2020. okt. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a rácsvédőkkel (minddel!), hogy pontosan a baba arcának szintjén akadályozza a szabad levegő áramlását.

Nekem ennyi bőven elég volt ahhoz, hogy ne is tegyek a kiságyba ilyet.

2020. okt. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
6 en nem pontoztak le, de szerintem az egyetlen egy eset is sokkal több, mint aminek értelme lenne. A racsvedo szerintem egy felesleges divathóbort. Ha valaki nem szeretne hogy a baba beusse a fejet vagy kidugja a lábát, vannak olyan kisagyak, aminek a szele nem rácsos, hanem hálós. De amúgy annyira azért nem szoktak megutni magukat a rácsban, amennyire a racsvedo marketingje sugallja. Ettől függetlenül hála a jó istennek ez tényleg egy nagyon ritka baleset, ami megtörtént ezzel a családdal.
2020. okt. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!