Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Rossz dolog a rácsvédő? Cikk...

Rossz dolog a rácsvédő? Cikk linkelve, de angolul, bocsi.

Figyelt kérdés

[link]


Remélem jó a link, elég furán néz ki.


Sajnálom nagyon a kisbabát, de szerintem felelőtlen volt az anya. Ha nem figyeli kamerával, mert mondjuk nincs pénze, akkor miért nem fekteti le velük egy szobában, vagy ha nem is fekteti le, ha hall valami fura hangot, ha van kutya ha nincs, miért nem ellenőrizte, hogy a fiával minden rendben? Van egy olyan érzésem, bár nem akarnek vádaskodni, hogy sírva hagyós tréning volt, csak azt nem említette.


Valaki belinkelte nekem, és nagy ijedtségemben levettem a rácsvédőt, amibe ma sikeresen beverte a fejét a fiam, mert a kiságy aljából felvándorol a tetejéig álmában.

Aztán végig gondoltam a cikket és egyre mérgesebb vagyok, mert nagyon sok dolog sántít benne. A "három csomóra kötött" madzagok amikkel rögzítve van legalább 12 helyen egy ilyen rácsvédő, hogy jött le olyan könnyen és hamar? Minek volt 3 csomó rajta? Milyen fajta volt az a rácsvédő? A fonott, vagy a megkötős?


Egyébként utána jártam 43 halálos eset volt eddig 1985-2013 között á rácsvédő miatt. Megnézném én a hanygság oldalát is a dolognak.


Vélemény?


2020. okt. 7. 13:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem sokáig volt fent a rácsvédő, mert a lányom mindig le akarta szedni (persze nem tudta), meg alá dugta a fejét. Inkább fulladás veszélytől féltem, ezért szedtem le. Néha-néha beütötte a fejét a rácsba, de komoly gondot sosem okozott. Barátnőm kisfiának az ágyában még egy évesen is ott volt a rácsvédő, nálunk nem volt probléma. Most várjuk a kistesót, egyelőre neki fent lesz a rácsvédő, persze elképzelhető, hogy nála sem sokáig, majd kiderül.
2020. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

#1-es nem tudom te melyik részén élsz Angliának, mifelénk figyelnek a gyerekekre (család és eü is). Mondom ezt úgy hogy lockdown közepén szültem.

Viszont itt valóban nem divat a légzés figyelő, 6hos korig javasolják a közös szobában alvást.

Nekünk egy ideje külön szobában alszik,van videós légzés figyelő, hormon gőzben megvettem a racsvedot is, viszont sosem fogom feltenni. Egyfelől félek hogy arccal belefordul,mint az egyik korábbi válaszoló is írta, másfelől amit egy masik kommentelő is írt,hogy elzárja a szabad levegő áramlást.szoval igen egy tök felesleges kacat, el is fogom adni. Amúgy igen néha beuti a buskijat, mert állandóan kukacozik alvás közben, de annyira sem hatja meg,hogy sirjon miatta,akkor gondolom nem is fáj annyira.

2020. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a rácsvédő. Azért veri bele a fejét a rácsba, mert nem tanulta meg, hogy az egy rács - hisz ott volt a rácsvédő...

A babák feje szívós, viszont nagyon fontos, hogy tanuljanak a világról. Nem érdemes nekik kipárnázni mindent, mert úgy soha nem tanulják meg, hogy mi micsoda és milyen keménységű. Tudod, mint ahogy az a baba, akit soha nem engedtek piciket esni, majd nagyobb korában fog esni nagyobbakat, az anyja meg majd igazolva látja a paranoiáját, pedig csak nem hagyta a gyerekét tanulni, tapasztalni.

Bocs, ha kicsit off.

2020. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekünk sem volt rácsvédőnk, mikor mar ügyesen tudott forgolódni éjjel akkor raktam fel, mert folyton felébredt rá, hogy koppan valahol. Gondoltam ez majd megoldja a gondot, de még álmában is leszedte. Teljesen felesleges volt megvenni, szerintem összesen nem volt fent 48 órát sem.

Egyáltalán nem bánom, hogy nem használtuk. Az elején azért sem használtam, amit más is írt, hogy akadályozza a levegő áramlását.

2020. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!