Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ha egy szobában vagytok az...

Ha egy szobában vagytok az újszülöttel, ott apukát nem zavarja az éjszakai többszöri felkelés/sírás?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babánkat és nem tudjuk, mi lenne a legjobb megoldás. A gyerekszobák a ház túlsó végében vannak, ahhoz elég messze, hogy macerás legyen folyton átmenni, talán meg sem hallanám a kicsi nyöszörgését


Na meg őszinte leszek, amúgy is jobban szeretném, ha az első pár hónapban velem lenne, nem a ház túlsó végében...


Szóval elvileg a mi szobánkban lesz a kiságy, viszont sokat gondolkosom rajta, nem fogja-e zavarni a férjemet, ha éjszaka esetleg többször felkel a baba és sír? Elég éber alvó, minden kis neszre képesy felkelni, és nem szeretném, hogy a munkahelyén állandóan hulla legyen, mert a fél èjszakán át fent van.


Nálatok ez hogy műkődik?



2020. okt. 19. 20:40
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
87%
9 hónapos koráig aludt velünk egy szobában, de a férjemet sosem zavarta. 10 hetes korától 7.5 hónapig átaludta az éjszakát a baba, de előtte is és most is ha felébred, a férjem ugyanúgy segít. Ha éhes, tápszert kever neki, ha elfáradt már a hátam, átveszi az altatást. Az, hogy zavarta volna, szóba se került soha.
2020. okt. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
61%
Nekünk van egy nyolc évesünk is a hat hetes baba mellett. Eleinte a hálószobánkban aludt a kiságyban. Rengeteget fenn van így beköltöztem vele a gyerekszobába a nagy pedig apával alszik a hálóban. Legalább ők kipihenik magukat. Elég ha munka után vagy este segít a párom. Éjszaka pihenje ki magát.
2020. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
80%

[link]


🤣🤣🤣

2020. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
80%
Embere válogatja, mi nem alszunk egy szobában a babával, viszon átviszem megetetni a mi szobánkba aztán vissza. A férjem ott horkol mellettem. Mellete bármit lehet csinálni, semmire se kel fel.
2020. okt. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
26%
Jajj de okos az a válaszoló aki szerint ki veszi a részét az aouka, nehogymar ő pihenhessen, ő gyereke is. Te nagyon okos. Én parom kutyás rendor, van, higy napi 5 órát is vezet, mindig toppon kéne lennie agyban, nem fix hogy "cssak" 12 orazik, van az néha sokkal több is. Én meg jó hogy nem jatszottam a picsat, hogy marpedig kelljen velem, egyutt lessuk a gyereket. En pihenhettem napkozben vagy ejszaka, ő nem. Nem mindenki párja végez olyan munkát ahol nem nagyon van kovetkezmenye a bambulasnak. Itt életek mulnak a reakció időn is, ami hulla faradtan nem éppen jó. Gondolkodj már, te.
2020. okt. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
28%

15tel ertek egyet! Ez az emancipnci duma, a „ nem besegit, hanem kiveszi a reszet“ szoveggel... ettol egnek all a hajam kb :D

Ez nem azt jelenti h a ferjnek semmi dolga a gyerekkel, de azert ne keltegessuk mar ejjel, mikor masnap x orat fog lehuzni meloban... az is mas ha szabin van vagy hetvege van, de azert nagyreszt az ejszakazas- tetszik, nem tetszik- az anya dolga.

2020. okt. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
74%
15 nem en írtam azt a választ, de nem ertem a te túlreagalasodat se. Nektek ilyen az elethelyzetetek, pont. De akinek irodista férje 8 órát dolgozik annak időnként nyugodtan belefér. Nem tudom miért kell picsazni meg hoborogni...
2020. okt. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
63%

Mi megpróbáltunk először mind egy szobában aludni. Nagyágy mellett a babaágy, az én oldalamon. Az első pár hét brutális volt, előfordultak 2-3 óráig tartó üvöltések is, gondolom a hasa fájt a kicsinek, legalábbis mindenki ezzel jött. Ilyenkor a férjem akkor is felébredt volna, és jött volna segíteni, ha a másik szobában aludt volna, mert ott is tisztán hallatszott. Tehát ezekben az időkben mindketten hullák voltunk, esélyünk sem volt másra.


Aztán ez szelídült, de még egy évig volt éjszakánként 3-5 ébresztő, szoptatás, csak már kitartó üvöltés nélkül. Aztán már csak egy ébresztő, szoptatás nélkül. Most lesz kétéves, és most tartunk ott, hogy kezdi teljesen általudni az éjszakákat.


A férjem az első hetek közben úgy döntött, inkább átköltözik a másik szobába, így amikor nem sírt nagyon a baba, akkor ő tudott aludni. Nem bántam. Úgy voltam vele, hogy én megengedhetem magamnak, hogy a nappalt fél aggyal, zombi üzemmódban csináljam végig (akármilyen állapotban voltam, képtelen voltam nappal aludni, de kegyetlenül semmire nem voltam jó), ő viszont nem engedheti ezt meg magának a munkahelyén. Tehát éjjel főleg én szívok, cserébe enyém a kényelmes ágy, övé a szűkös vacak kanapé, és természetesen mikor itthon van, ő is biztosít nekem pihenőidőt. Éjjel, ha nem volt hasfájás, csak szopni kelt fel a kicsi, abban úgysem tudott volna mit segíteni. Felébredt, szopott, a végére elaludt, visszatettem. Ezért kár az apukának is felébredni, mit csináljon vele?


Végül kb másfél év után költözött vissza hozzánk apa... De ahogy elnézem, hamarabb is jöhetett volna, mert egy kis nyöszörgésre, halk visításra nem kel fel.


Szerintem a férjed alvókájától és a baba sírósságától, hangerejétől függ, ki kell próbálni, ki kell tapasztalni, hogy működik-e nálatok az együttalvás. Próbálkozzatok egy kicsit, hátha tud aludni így is, és ha aztán azt mondja, ezt nem lehet megszokni, akkor költözzetek külön.

2020. okt. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
63%
Nem zavarta. Felkelt hozzá. Egy gyerek hatással van mindenkire. A férjednél is eljön majd az a pont, amikor nem lesz ilyen királyfi. Majd megedződik.
2020. okt. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
13%
Persze, hogy meleg, pont ugy mint a pnci is, amit desszertnek szolgalok fel :D az, h van nehany trehany diszno, akinel szalad a haz, es meg igy is a ferjetol varja a munkaelosztast, az nem jelenti azt h mas is ilyen gyenge teljesitokepesseggel bir 😒
2020. okt. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!