Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ha egy szobában vagytok az...

Ha egy szobában vagytok az újszülöttel, ott apukát nem zavarja az éjszakai többszöri felkelés/sírás?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babánkat és nem tudjuk, mi lenne a legjobb megoldás. A gyerekszobák a ház túlsó végében vannak, ahhoz elég messze, hogy macerás legyen folyton átmenni, talán meg sem hallanám a kicsi nyöszörgését


Na meg őszinte leszek, amúgy is jobban szeretném, ha az első pár hónapban velem lenne, nem a ház túlsó végében...


Szóval elvileg a mi szobánkban lesz a kiságy, viszont sokat gondolkosom rajta, nem fogja-e zavarni a férjemet, ha éjszaka esetleg többször felkel a baba és sír? Elég éber alvó, minden kis neszre képesy felkelni, és nem szeretném, hogy a munkahelyén állandóan hulla legyen, mert a fél èjszakán át fent van.


Nálatok ez hogy műkődik?



2020. okt. 19. 20:40
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem itt már mindenki oltári túlzásba esett amúgy.

Nalunk a ferjem 3 műszakban dolgozik, 8 órát. Szak függő hogy melyik heten mit és mennyit tud/akar itthon csinálni. Éjjel pl nyilván en kelek a gyerekhez, de azért néha ha már en nem bírom, akkor ő is. Nem gondolom, hogy heti egy alkalom miatt ledönti a fél gyárat a targoncaval. Ennyi erővel akkor itt gyerek előtt senki férje nem csinált soha semmit éjjel és aludt mint a bunda? Se késői film, se szex semmi, csak az alvás, hogy fitt legyen másnap? Ne rohogtessuk már körbe magunkat, na.

Ezen kívül időnként bepakolja a mosogatogepet, más házimunkát nem csinál, de amúgy nem is kell, tényleg megcsinálom en, belefér. Bár most pont olyan korban van a fiam, hogy semmit se tudok csinálni, ha ketten vagyunk itthon úgyhogy amikor az apja itthon van ő játszik vele, en meg megcsinálom gyorsan a takarítást/főzést.

Az meg nehogy már bárhol kérdés legyen, hogy apuka munka után foglalkozzon a saját gyerekével, mert lepisilem a bokámat. Akkor majd ha anya visszamegy dolgozni, ki fog foglalkozni a gyerekkel meg a háztartással, ha mindenkinek az az indok, hogy ő jó munkás embör? Azért alljon már meg a menet.

2 évig anya otthon van. Addig logikusan viszi a háztartás nagy részét meg az éjszaka nagy részét. De ugyan mi a terve a mártír anyáknak a munkába való visszatérésre? Mert nalunk új munka elosztás lesz. Takarítani fogja a dolgok felet, mint régen és a gyerekgondozas fele is az övé lesz. Máshogy hogyan? Vagy ti gondoljatok, hogy akkor már nem lesz apuka Kőműves meg kutyás rendőr, amikor már nektek is dolgozni kell? Akkor ugyanúgy helyt kell állnia ezeknek a férfiaknak otthon és a munkában is és akkor már nem lesz az a kifogás, hogy az asszony dolga, mert otthon van. Nem is ertem ezeket az indulatokat. A gyerek többletmunkát ró mindenkire. Annyi hogy talán már egy óvodás atalussza az ejjelt, de max ennyi a könnyebbség, minden más meg nehezebb lesz.

2020. okt. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
38%

31: Ha jól látom, a kommented főleg az én kommentemnek szól (25.). Szeretném tisztázni a félreértést. Nem mondtam hogy ne foglalkozzon a gyerekével. Azt sem mondtam, hogy apuka jöjjön haza a 8 óra munka után, szisszentsen egy sört és nézze nagy pihengetve ahogy a felesége rohan a háztartás után. Az itteni korábbi kommentek túlzó mivoltára (és ez általában jellemző itt a gyiken) reflektáltam azzal, hogy nem elvárható, hogy valaki teljes állásban dolgozik, és akkor felezgessük a háztartást meg a gyerekkel való munkát is. Nyilván egy szabi idején tehermentesítse a feleségét hogy legyen egy átaludt éjszakája. Ha annyira rázós az időszak (hasfájós, 20 órát üvöltő gyerek), akkor is segítsen. Nyilván nem törik le a keze, ha a a munkából hazaérve bepakolja a mosogatógépet, vagy elintézi a nagybevásárlást. Ez nálunk is pontosan így van. Ez a dolog azonnal változik, ha visszamegyek dolgozni, de egyelőre az én munkám a gyerek.


És azt is valljuk be, hogy bár vannak nehezebb gyerekek, és persze rázós időszakok, de azért nem kell elpusztulni általában a nagy otthoni munkában. Legalábbis az offline életben az ismerősök közül mindig azok cirkuszoltak és rángatták a férjüket eya legjobban, akiknek relatíve jó gyerekeik voltak, és amúgy igazi lusta p.csák

gyerek nélkül is...

2020. okt. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
69%

31. Kicsit magas lóról beszèlsz, vegyél vissza egèsz nyugodtan.

Te sem csinàlsz semmi olyat ami ùj a nap alatt, csinàld ahogy nektek jól esik de ne osszad itt az embereket.

2020. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk nincs még gyerek,de tudom,hofy ugyanúgy felfog kellni,fog főzni,dolgozni,boltba járni a férjem.A gyerekkel is sokat lesz.Mondjuk gyerekkel otthon lenni is munka,eddigi-nem saját-,gyerekkel való tapasztalataim alapján.Szoktunk éjszakázni mind ketten,és sokszor nem fekszünk le aludni,csak ha megyünk vissza aznap este,de akkor is csak pár órát.Nem értem miért kell lefikázni azokat,ahol apuka is kiveszi a részét a dolgokból.Ne halljon már bele.
2020. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
40%
Apuka is részt vett a gyerek csinálásában,akkor vállalja a vele járó dolgokat is. Erre már a gyerek tervezésekor gondolni kell.
2020. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Te jó isten, emberek, kicsit túlzásba estek, nem az volt a kérdésem, hogy apukának milyen mértékben kell részt vennie a gyerknevelésben és rossz apa-e, ha nem kel éjjel...


Az én férjem is nyilván mindenben partner lesz, mint eddig is volt, de azt gondolom, pontosan azért van otthon az egyik szülő a gyerekkel, hogy nagyobb részt vegyen ki az ellátásából. Én vagyok az, aki nem szeretné, hogy a férjének folyton éjszakáznia kelljen és emiatt ne tudjuk teljesíteni a munkahelyén, hiszen valakinek meg nagyobb anyagi terhet kell vállalnia, míg én babázok itthon.


Én le tudok feküdni napközben, ő nem. Emiatt ötleteket, tapasztalatokat kértem ilyen helyzetről, nem pedig véleményformálást.

2020. okt. 21. 08:42
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, beletrollkodok kicsit, mert nálunk jövő hónapban jon az elso baba es ez erdekes kérdés es erdekes latni a különböző véleményeket es tapasztalatokat. Szerintem mindenki ugy csinálja, ahogy nekik kényelmes es beválik.


Nekunk a hálószobában van a kisagy es ott fog aludni belátható ideig, igy praktikus es kényelmes előreláthatóan. Férjemmel mindketten itthonrol dolgozunk, igaz mindketten hajnalban kezdünk, mert mindkettőnknek online munkája van (időeltolódással), azonban délután végzünk. En a baba születése utan par hónapig nem vagy alig fogok dolgozni, valószínű nem fogok ugyanilyen korán felkelni dolgozni akkor sem, amikor ujra elkezdem, de a ferjem simán fel fog kelni reggel 5-kor, fel 6-kor es átmegy dolgozni a masik szobába. En felajánlottam neki, hogy az elejen nyugodtan menjen at aludni a nappaliba, de o azt mondta, hogy ot a sírás vagy abszolút nem fogja zavarni vagy pedig o is ugyanúgy fel fog kelni es amiben tud abban segíteni fog. (Igy is általában o szokott főzni, en pedig házimunkát végzek, szóval mindent közösen megosztunk).

Az egyik barátnőm férje az 5 hónapos baba mellett még mindig külön szobában alszik, míg a barátnőm az agyukban a kisbabaval. A masik barátnőmek két hónapos babával hárman alszanak egy kis francia agyban es a ferj meg általában felkel segíteni legtöbbször... ugyhogy szerintem ahogy minden baba, minden család is mas...

kiváncsi vagyok, végül hogy fog alakulni nálatok is kedves kérdező (es nálunk is, mert mas az elméleti sík es mas a gyakorlat :) )

2020. nov. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Nekünk is most fog érkezni a baba, én úgy gondoltam hogy babaöböl lesz az agyunk mellett, amíg nagyon picike. Aztán féléves kora körül átszoktatjuk a gyerekszobába. De a kommenteket elnézve talán lehet beszerzek egy kihúzhatós kanapét a babaszobába is. Akkor nem lesz szoptatós fotelem, egy kanapém lesz. :D

Fogalmam nincs hogy fogjuk megoldani, én alvászavaros vagyok, kölyök köröm óta... Semmire se tudok felkelni, lehet ez az anyasaggal változni fog, de ha nem akkor apa fog kelni hozzá ő fogja majd cicire tenni vagy fogalmam sincs mi lesz. Azért se aludhat az ágyban mellettem, mert kapálózok, és vészhelyzetekre se kelek fel. Egyszer a kutyám rosszul ugrott le az ágyról, és meghúzta a lábát szegénykém ott sírt nekem, lelógott a kezem az ágyról és nyalogatta, löködte és nem keltem fel. A férjem ért haza hajnalban és látta hogy mi a helyzet az ebbel.

Lehet az lesz a megoldás hogy ha majd a férjem éjszaka dolgozik, akkor az anyukámnál fogunk aludni a babával, nem akarom hogy bármi baj legyen.

Az én férjem nem felel életekért, azért neki is szüksége lesz alvásra, nem tudom még mi lesz, kialakul. Mindenesetre bevállalta az éjszakázást ő, én pedig a hajnali kelést. :)

2021. ápr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!