Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Feltetlenül kell a racsos kisagy?

Feltetlenül kell a racsos kisagy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elore is elnezest de ekezet nelkul fogok irni:)


Jelenleg meg nincs kisbabam, de ez a kerdes mar egy ideje foglalkoztat, es gondoltam itt kaphatok is ra valaszt!


Egy ujszulott kisbabanak muszaj kisagyat venni? Mi lenne ha csak egy matracon (ilyen rendes vastag matracon nem olyanon mint a kisagyban van) aludna? Persze lenne leeses gatlo az oldalan. Tehat kihagynank a racsos kisagyat meg a gyerek agyat es egybol egy "felnott" agyat vennenk keret nelkul. Es azon a matracon aludna a gyerek, majd ha eleg idos pedig venni hozza egy keretet.


Ez lehetseges lenne vagy veszelyes?



2021. márc. 20. 02:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem vettünk ràcsos àgyat, elvből velünk aludt a gyerekünk. Volt egy mòzeskosara, arra az esetre, ha annyira faradt lennèk, hogy nem èrzem magam mellett biztonsàgban. Kb. 2 òràt volt benne egèsz babakoraban :)
2021. márc. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%

Nekem hasznos a kiságy. Így biztonságban tudom, mivel külön szobában alszunk, plusz lehet alá légzésfigyelőt tenni. Meg tényleg van, hogy hisztizik alváskor, fel-feláll. Emellett az én lányom folyamatosan mozog álmában, tuti lebukna még a leesésgátlón is. Akkor szoktattam pont át, amikor már tudott kúszni, mert esélytelen volt elaltatni, menni akart mindenfelé. Mostmár szereti a kiságyát, csak belerakom ha álmos és alszik is.

Arra is figyelni kell, hogy a felnőtt matracok nem mindig jók babáknak, belesüllyedhet, megfulladhat, voltak ilyen esetek. Babának nagyon kemény matrac kell, egy feszes lepedővel, és hálózsákkal.

Amúgy meg hasznos az, hogy az elején magasan fekszik, aztán ahogy halad a mozgásfejlődésben, lehet lejjebb engedni a matracot.

Tehát én 100%-ig ajánlom a kiságyat.

Plusz tuti örülni fog, amikor megkapja majd az első 'nagy' ágyat :)

2021. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj ezt előre eldönteni. Sok mindent nem is lehet. Majd ha lesz gyereked, meglátod mik az igényei. Ha mégis kell, utólag is be tudod szerezni.
2021. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Nagyon hasznos volt mindegyik es ment a zold pipa mindenkinek!:)
2021. márc. 20. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!