Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Magyarországon miért használna...

Magyarországon miért használnak még mindig rácsvédőt?

Figyelt kérdés
Külföldön élek és itt évek óta ellenjavallott, mert bölcsőhalálhoz, fulladáshoz vezethet. Otthoni rokonnak is nemrég lett babája és ő a minta, hogy milyen "szép"(???) a rácsvédője, engem meg kb hülyének néznek, hogy miért nem lesz. Az már más kérdés, hogy én pl nem is rakom külön szobába, velünk fog aludni a saját ágyában, ami a miénkre csatlakoztatható ( [link] Otthon miért nem követik az új tanulmányokat, miért ragaszkodnak a 20-30 éves dolgokhoz, még ha veszélyt rejthet is?
2021. dec. 29. 11:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%

En eleve nem ertem, hogy fullad bele/tekeri magara a baba a racsvedot? Az milyen racsvedo?

Nekunk ilyen fonott van es ez olyan baromi nehez, hogy eselytelen, hogy megmozduljon a kisagyban, foleg a baba által.

2021. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%

11.

Én sem értem, a rácsvédő nálink úgy volt rögzítve, hogy nem tudott volna belecsvarodni, megfulladni tőle.

2021. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk olyan volt, ami a rácsok között volt átbujtatva, erős tépőzárral rögzítve, nem is tudott volna alámenni, lehet a rokonodé is olyan. Meg kell nézni a dolgokat, bármit is ír a szakirodalom. Józan eszed is van, nemcsak olvasgatni kell!
2021. dec. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%
#11-es azért nem érted,mert ez is csak egy olyan szokásos bullshit, amiket évente "felfedeznek" a brit tudósok :D Most az a trendi,hogyha 4-en alszotok egy franciaágyon egy gyerekkel meg egy csecsemővel akkor nem fullad meg a gyerek,de az ágyra rögzített rácsvédőtől igen :D Kíváncsi lennék hányan fulladtak meg rácsvédő miatt az elmúlt mondjuk 3-4 évtizedben ,de ha tippelnem kéne,akkor 0.
2021. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%

Az én gyerekem két hetesen belefordult éjszaka, és úgy találtam meg. Nem fulladt volna meg, de a vergődésen túl nem tudott komolyabb hangot kiadni, lehet hogy előbb-utóbb kikászálódott volna belőle. Én akkor vettem ki. Előbb megtanulta, hogy mettől meddig terjed a kiságyban a helye.


Amúgy én is utálom a bezzegnyugat példálózást. Valahogy a fél-egyéves gyedet nem nagyon akarjuk átvenni :-)

2021. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%
Mert nem olyan hülyék, akik azt hiszik a bölcsőhalál a rácsvédő miatt történik..
2021. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
89%

Hát szerintem akkora az esélye, hogy egy jól rögzített rácsvédő miatt hal meg egy baba, minthogy fél órán belül elüt egy busz (az irodámban).

Ha van, akkor a gyerek megfullad, ráfordul, belegabalyodik (nem is értem hogy).

Ha nincs, akkor meg beveri a fejét, kicsavarja a kezét, lábát, stb.

Nagyszerű. :D Erről mit mond a tanulmány? Lassan már az az érzésem a legújabb tanulmányok alapján, hogy a babát be kell tenni egy üvegvitrinbe, mint aki porcelánból van és soha hozzá nem érni, mert mindenből csak a baj lehet. Bezzegmagyarországon nincs rácsvédőnk és sima vízben fürdetem a gyereket úgy, hogy sosem éltem bezzegnyugaton és sosem olvastam ilyen tanulmányokat. Egyszerűen én így érzem jónak, de ha elkezd tekeregni az ágyban és mindig össze-vissza veri magát, ahogy a barátnőm kislánya, akkor biza veszünk rácsvédőt. :)

Amúgy a tanulmányok a babaöböl veszélyeiről nem beszélnek?

2021. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%
A bölcsőhalált nem fulladás okozza, ha ennyire nagy mellénnyel beszélsz más tudatlanságáról ennek utána nézhetnél. A babaöböl jó dolog, de ha leüvölti benne a fejét ugyanúgy az ágyadba fog kikötni. Ha valamit tudsz amit más nem, pl. Hogy a rácsvédő nem ajánlott miért nem segítesz másokon, miért ide írod ki, hogy jaj te milyen sok tanulmányt olvasol. Aztán azt sem tudod mi a sids…
2021. dec. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Bezzegmagyarországon élve is babaöbölben aludt a lányom az első perctől kezdve, nem olyan egyedi a terved, mint azt hiszed. Amúgy nekünk van rácsvédő, mert a rácsos ágy mögött közvetlenül van az éjjeli lámpa konnektora, így meg a rácsvédővel jól el van rejtve, a gyereknek eszébe se jut belenyúlni, még véletlenül sem. Másfél éves, napközben a saját ágyában alszik, teljesen indokoltnak érzem a rácsvédő használatát. Főleg, hogy mostanság szereti azt játszani, hogy eldől az ágyon, mint egy zsák, volt már, hogy nagyot koppant a buksija még a rácsvédőn is, hát még gondolom mi lett volna, ha egyenesen a támlának esik neki.


Amúgy én így tartom jónak, azért van. Ha az új tanulmányok mentén csinálnék mindent, akkor kb vissza kellett volna mennem az időben, hogy már 6 hónaposan kezdjem bevezetni a glutént a gyereknek, mert mire eljutott hozzám a híre, hogy minél előbb érdemes, már 10 hónapos volt, addig az volt a mondás, hogy később adjam neki. Az ajánlások, tanulmányok folyton változnak, nyilván az új beérkező információk alapján módosulnak, ez érthető és rendben is van, de azért nehéz eligazodni olyan témakörökben, amiknél párévente folyton mást mondanak a szakemberek is.

2021. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
89%
Akkor veszélyes ha nincs rendesen rákotve a rácsra. Ennyi. Igen a hülye amerikaiak nem kötötték rá csomóval így halt meg a gyerek. Amúgy nem veszélyes a rácsvédő.
2021. dec. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!