Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Most fogunk albérletbe költözn...

Most fogunk albérletbe költözni, ti hogyan rendeznétek be a babaszobát?

Figyelt kérdés
2 szobás lakásba megyünk a párommal. Egy szoba nyílván a miénk, eggyet pedig a picinek gondoltunk. A kérdés csak annyi, hogy a kiságyat hova tegyük. Magunkhoz vagy a szobájába. Kombi kiságya van és a férjem 3 műszakban dolgozik. Ezért gondoltam arra, hogy az ő zavartalanabb alvása érdekében a pici szobájába tenni, hogy nap közben is kényelmesen tudjam pelenkázni, apa felkeltése nélkül. Viszont a férjem ezt nem nagyon akarja mert "a légzésfigyelő miatt". Szóval van aki hasonló helyzetben van? Nektek hol van az ágy? Tapasztalat melyik lenne célszerűbb?
2023. febr. 24. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Hogy érti, hogy a légzésfigyelő miatt? Hogy nem halljátok a másik szobából, ha jelez? Arra ott egy bébiőr is.

Vagy ha pelenkára csíptetős légzésfigyelőt használtok, nem számít, hol alszik a baba.

2023. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, attól fél hogy nem halljuk meg, matrac alá tehetőt vettünk.
2023. febr. 24. 15:44
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Féléves koráig ejszakára mindenkeppen egy szobaban aludnék vele. Utána meg majd kialakul. A pelenkázó attól még lehet a maaik azobaban, es alhat egy babaöbölben vagy utazóágyban ott napközben.
2023. febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amióta gyerekem született, arra felkelek, ha a légy dörzsöli a lábait a szomszéd szobában. :D Szerintem kár aggódni ezen, de ki is lehet egyszer próbálni, hogy egyikőtök bekapcsolja, amíg a másik alszik.

Mi babaöbölben altattuk fél évig éjjel (nappal kiságyban), nekem az úgy nagyon jó volt.

2023. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Kicsinek egy szobában aludt velünk, babaöbölben 1hetes korától, mert bevallom: lusta voltam már arra, hogy éjjel ábotorkáljak 2 óránként mert felkel, éhes, pelenkázni, visszaalszik, én visszamegy, mire elalszok keztem előröl. A babaöbölböl csak átraktam magam mellé evett, visszatettem és simogattam. Nem kellett egész éjjel ide oda mászkálnom.

Ha csak a légzésfigyelő miatt nem szeretnétek, mert nem halljátok: hidd el halljátok majd 😅. Van annak olyan idegesítő és erős hangja, hogy felkeltek rá, pláne ha egy aránylag kis házról beszélünk.

2023. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Elképzelhetetlen, hogy másik szobából ne hallja valaki a légzésfigyelőt. Úgy sipákol, hogy borzasztó, nyilván mivel fontos meghallani, így vannak tervezve.

Egyébként pedig meg fogod látni, ha megszületik, mindenre fel fogsz kelni, ami hangot ad ki. Ezt előtte szerintem nem lehet elhinni, de brutális lesz a változás.

2023. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
5 vagyok. Nappal akár lehet a saját szobájában is a baba, amíg az apja alszik. Utazóágyban. Vagy az apjának egy egyszemélyes kis fotelágyat oda betesztek, ha éjjeles volt és nappal pihen ott alszik. Vagy ha nem tud éjjel a babától áttud menni.
2023. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk két szoba van. Egyik a háló, mindannyian ott alszunk, egy gyerek, két szülő. A másik a nappali, ott vannak a játékok és lehet aludni is ha valaki nyugit akar.
2023. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is szempont, hogy a férjem műszakozni jár, illetve 3 szobacica is bonyolítja a szitut.

2 szobás a lakásunk, a nagy egyben nappali és a mi hálónk, a kicsi a babaszoba. A cicákat a kicsiből kizárjuk a baba miatt. A baba nálunk nem alhat a cicák miatt babaöbölben sem.

Vettünk egy jysk-ös, összehajthatós matracot, azon fogok aludni a babaszobában, ha szükséges.

2023. febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én már azt is meghallom a másik szobából, ha csak álmában nyöszörög. Nem tudom elképzelni, hogy a légzésfigyelőt ne hallanátok meg.
2023. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!