Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ez a Stokke márka miért...

Ez a Stokke márka miért ennyire drága? Ennyivel jobb? Valami kiságyhoz 3 izé kiegészítő 30e. A kiságy 200e

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 11:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én egyébként nagyon nagyon sok használtan vett Stokke babakocsit látok, aminek a kerekeinél, a lábainál meg van kopva, le van pattogva a festék vagy bevonat...

Nem igazán látszik státusz szimbólumnak :D

Ránézel egy ember öltözködésére, habitusára és abból lejön, hogy honnan jött, hogyan szocializálódott stb.

Egy babakocsiból önmagában még nem.

De egyébként tényleg a "menő" a jó szó rá, és a tervezők erre is törekedtek, hogy valami olyat hozzanak létre ami funkciójában is új= magasan ül benne a csecsemő, és kinézetre is.

Másrészt valamelyest meg kell védjem ezeket az embereket, hiszen egy olyan tárgyról van szó, amit kb 3 évig minden nap használsz. Miért ne vennél olyat ami b

2013. szept. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én a legtöbb Stokke-t amit láttam az használt volt.

Vagyis használtan vette, és az ő gyereke volt benne körülbelül a 6.gyerek...ez mitől státusz szimbólum?

Valószínűleg a funkciója= magasan ül benne a picur, miatt döntöttek a vásárlása mellett.

Valamelyest meg kell hogy védjem azon szülőket, akik a "menő" érzés miatt döntenek egy amúgy minden szempontból biztonságos, kényelmes, és gyöynörű kocsi mellett.

3 éven át mindennap használod, 3 évet nem lehet tönkretenni az életből, hogy valami olyanra nézel rá, ami nem tetszik, nem az igazi, nem te vagy.

Ez is fontos. És tényleg jó hangulatú kis kocsi.

Én amúgy plázákban új Stokkeval még nem találkoztam, szóval azt hiszem hogy akik sznobizmusnak tartják, és akik az újat kompletten megveszik, nem valószínű, hogy összefutnak az életben.

Ilyen babakocsival nem szoktak beállni a CBA pénztárjához!

Kompletten 334 ezer a babakocsi, és 2 céget is tudok, aki ad hozzá téli szettet vagy enged az árából "sutyiban" 10%-ot és még egy pokrócot vagy pohártartót is ad hozzá, csakhogy elvidd.

Sok embernek nem számít ez a pénz.

2013. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy kétszer ment.

Nekem is ez a babakocsimizéria őszintén megkeserítette az életemet.

Mindenhol néztem a babakocsikat, annyira feltűnően, hogy egy hölgy odajött és baromi jól elbeszélgettünk.

Az övé egy Vector volt.

Ő azt mondta, hogy masszív kocsi, de nagyon nehéz, és hogy vesz helyette egy max 9 kilós esernyőkocsit, ahogy megnő a gyereke, hogy ő kapta a babakocsit, és nem akarta visszautasítani de amúgy neki sem ez lett volna a saját választása.

2013. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia,


Az ára azért 139 ezer, mert van benne matrac, tölgyfából van, görgős, van hozzá baldachin tartó rúd, a gyerekkel együtt nő, 10 éves koráig használható.

Junior ággyá alakíthatod, 29 ezer forintért, és további 29 ezer a matrac.

Szóval a 200 ezer mint ár akkor helytálló, ha úgy vesszük, hogy az már egy 10 éves gyerekek is ágy...

Szóval ez az "izé" azért kerül ennyibe.

Ha azt veszed, hogy egy jó gyerekmatrac- 70*140- is 40-50 ezer a Mamas &P, Brendon, Bababoo,Grando-nál, nem is kell csodálkozni.

2013. szept. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%

Tisztában vagyok vele, hogy miből van és mit lehet vele csinálni, de itthon valóban 187 ezer forint a középső méret.

AZ nem is tart ki 10 éves koráig és nem 13 ezer a kiegészítő.


DE, hogy értsd miről van szó, most árat félre téve, miért venném meg a stokke ágyát, mikor van más is, aminek állítható a magassága és esztétikus és nem pozdorja lap van a matrac alatt, így szellőzik? SŐT! Másik kiságyak szabványméretek így végtelen fajta matracból lehet választani hozzájuk. Azért, mert állítható a mérete? Hát ez engem nem érdekel, mert úgy is megunnám ugyebár ugyanazt nézni 10 évig. Na meg ez sem egyedi tulajdonság, ezt is nyújtják a fenti ágyak, amik szabvány méretűek és alakúak mint írtam, így sokkal nagyobb a választék kiegészítőkből hozzájuk. Tulajdonképpen azokhoz szinte bárhol, bármikor nagy választékból lehet válogatni, míg stokkéban vagy varrónőre szorulsz, vagy a kiadott saját speckó textiljeik jók csak az ágyon, amik amúgy lehet itthon nem is beszerezhetőek, csak sokkal korlátozottabb választékban. HA valaki azt mondja (mint pl én), hogy mert a formája tök jó és nem baj, hogy csak speckó dolgok vannak hozzá, az már érthető, akkor már megéri neki, mert a formája neki már egy többlet érték más dolgokhoz képest, de önmagában azért, merthogy fa, meg állítható, az nem akkora szám.


Nem azt mondom, hogy szar a stokke és nem veszem meg, mert szép és tetszik és megvesszük az autósat, a kocsit, az etetőszéket, a bounce'n'sleepet kompletten. Azért, mert általában jó. Mert nyújt funkcióban olyat, amit más nem, vagy esztétikailag nyújt nekem valami olyat, amit más nem. De nem mindenki számára ilyen. Sőt ugyanazon emberek számára sem biztos, hogy mindegyik nyújt olyan pluszt, amiért azt választják, hiába ugye általában jó minőségű. Ha meg az árat is nézni kellene valakinek akkor főleg.


Nem azért veszem meg a felsorolt dolgokat, mert annyival rohadtul jobbnak tartom, mint minden más, mert nem az. Az ikeában 10 ezerért is már tömör bükkből van a gyerekágy, hosszabítható matracok 8-30 ezerért vannak, de a 15 ezres kategória is már szuper minőség stb. És ezek is jók, mamáéknál is kap babaszobát, ha néha ott leszünk minden meglegyen, anyámmal oda ikeából rendezzük be és tökéletesen jó minden abból is, tömör fa és állítható és stb.


Azok a berendezési tárgyak sem maradnak el sem funkciójukban, sem minőségükben a stokkétól, sőt pl. a szekrényekben nem csak 3féle színt lehet választani, hanem rengeteg formát, sokkal több darabot, jobban variálható stb. Pl. a 168 ezer forintos 5 fiókos stokke szekrény egyáltalán semmivel nem nyújt többet, mint egy ikeás mondjuk drágább 60 ezer forintos. Ikeás is tömör fa, görgőkön gurul hangtalanul a fiók és az utolsó centimétereken lassan, puhán, automatikusan záródik. Mi tehát a stokke többlet értéke? Számomra semmi, így nem veszem meg. Számodra lehet mondjuk a kinézete. Megint más számára meg az, hogy na akkor már az is stokke, illik a szettbe.


A kocsit tényleg nem lehet annyiból támadni, hogy olyat ad, amit más komolyan nem. De sok termék tényleg nem ad használhatóságban, funkciójában, kombinálhatóságában annyival többet, mint amennyivel többért mérik. Mi megvesszünk dolgokat, mert van amelyik többet nyújt, van amelyik meg bár ugyanannyit nyújt, mint más, simán jobban tetszik és nem máshonnan csoportosítjuk rá a pénzt. Nem fog miatta másra kevesebb maradni, nem úgy nézem, hogy na akkor jövőre nem megyünk nyaralni és akkor abból megvan az ára, mert tudunk nyaralni menni is és stokkét venni is.


De valamelyik nem nyújt olyat, amit másik márkák nem, és még csak nem is tetszik jobban, akkor nem stokke lesz belőle, mert nem azért van az, hogy stokke legyen ilyen pl. a takaró vagy a tányér alátét, a szekrény, ami még kinézetre sem nyújt olyat számomra, aminél ne lenne egy jobban tetsző másból. Ezeknél kevés az, hogy de fa, meg de jó minőség és alakítható. Ha máshol is van minőségre ugyanolyan és még nagyobb a választék, vagy még szebb, vagy még esetleg valamivel többet is tud. Akkor egyszerűen csak annyi, hogy rá van írva, hogy stokke. Ha ezekben az esetekben valaki még az árat is nézni kényszerül, akkor tényleg elég durva, hogy pl. az ötfiókos szekrény egy magyar átlagfizetés árával több egy másiknál.


Szóval azzal mindenki tisztába van, hogy a stokke termékek általában jók, de nem annyival jobb mindegyik másoknál, mint amennyivel drágábbak. Nem csak azért nem veszik meg az emberek az összeset, mert nincs rá, meg direkt szidják, pedig annyival jobb. Hanem azért, mert azért valljuk be, sokszor csak szemfényvesztés az egész és tényleg sokkal drágább a sokszor azonos használati értűkő más dolgoknál.

2013. szept. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%

A sznobizmussal egyébként annyiból nem értek egyet, hogy mindenki a maga életszínvonalának megfelelően vásárol, most arról én nem tehetek, hogy egy itthon 370 ezer forintos babakocsival mászkálok, ha nekem ez tetszik vagy van egy olyan értéke számomra, ami miatt megvettük. Nekem, nekünk jó, magunknak vettem, én nézem, használom, ugyanúgy, ahogy a ruháimat, az asztalterítőt, a wc papírt stb. is magunknak veszem, nem másnak.


Nekem sokszor ráadásul az a tapasztalatom, hogy kifejezetten a kispénzű anyukák vannak elfoglalva azzal, hogy kin mi mennyibe kerül, nekem pl. ilyenekről halvány fogalmam sincs, mivel nem is kell ezzel foglalkoznom, nem is érdekel és ennek megfelelően nem is vizslatom azt, hogy vajon kinek mije mennyi lehetett hogy aztán gondolhassak mindenféléket magamban. Sokan el sem tudják képzelni, hogy ha nem kell árakat nézned, akkor nem az alapján vásárolsz, hanem az alapján, hogy mi tetszik a legjobban, mi felel meg az igényeidnek és ezt nem azért teszed, hogy más lássa, hogy drága, hanem azért, mert neked az a legjobb.

2013. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia én írtam az előzőt.

A sznobizmus mint olyan- nagyon udvariatlan kijelentés, én soha nem álltam le azt mondani, hogy XY babakocsi szörnyen néz ki, és egy malacot sem tennék bele nemhogy egy gyereket.

Nekem a Stokke ágyai, pelenkázói nem tetszenek, szerintem luxus- Ikea feelingje van.

Ezenkívül kör alakú, nehéz olyan pontot találni, ahol könnyű megközelíteni, és az alakja sem tetszik...

Ha veszek egy pelenkázót, azt nem akarom idióta iróasztallá alakítani, és így van, megunom 3 év múlva és el is adom.

A Stokke babakocsikkal meg az a helyzet, hogy külföldön Dunát lehet rekeszteni a Stokke-t és Bugaboo Cameleon-t használó anyukákkal, de a Stokke-kat, egy-másfél éves korban lecseréli mindenki, mert egy esernyőkocsival könnyebb közlekedni mint felemelgetni a gyereket, hogy bele tudjon ülni.

2013. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én az Ikeába a lábam sem teszem be.
2014. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!