Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hogy oldottátok meg, hogy ne...

Hogy oldottátok meg, hogy ne fázzon miután le kellett engedni az ágyát?

Figyelt kérdés

Nemrégen kellett az ágyát lejjebb ereszteni és hajnalra lehűl a szobában a levegő. Most is pl. hosszú ujjú badyban, tipegőben és ujjatlan, de nem vékony zsákban aludt. Reggel pedig többszöri felnyöszörgés után jöttem rá, hogy fázik. Télen szenes kályhával fűtünk és ha az már kialudt, akkor a radiátor tartja az alap hőfokot. Ez utóbbi most is be-be kapcsolgat, de úgy tűnik mégsem elég. A szoba nem túl nagy épp még lehet közlekedni. Van benne: kiságy, pelenkázó, a mi ágyunk és szekrény, meg persze a kályha.

Ha a kályhához közelebb tesszük valahogyan (bár eléggé felbolygatná a szobát a dolog), akkor télen még fűt a kályha, megfő a fiunk. Most az ő ágya van a kályhától a legtávolabb, de a radiátor ott van tőle egy lépésre. Hogy lehetne megoldani, hogy jó legyen neki? Ti mit adtok rá ilyenkor estére? Ahogy forog a takaró ugye már nem marad meg sokáig rajta.

Jó 8,5 hónapos baba anyukája


2013. szept. 13. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rakhatsz alá vastagabb lepedőt vagy polár takarót a lepedő alá, hogy a hőt tartsa. Rácsvédőt, netán magasabb fajtát. A fal és a kiságy közé valami falvédő, hőtükör (oda sem kell ragasztani, csak beállíani)? Netán máshogy felöltöztetni? Esetleg vékony sapit rá-bár én ilyesmit nem csináltam és inkább az én gyerekkoromban volt jellemző, de hátha.
2013. szept. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vastagabban öltöztetném fel éjszakára vagy a sima lepedő helyett vennék alá vmi vastagabb lepedőt pl egy frottírt ami jobban melegít. Ez az átmeneti időszak felesleges azért átrendezni a szobát h utána meg vissza mert mint írtad is télen meg meggyulladna a kályha mellett. :)
2013. szept. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Takaró a matracra mindenképpen kell, vastagabb takaró és 2 réteg hosszú ujjú ruha. Ha a takarót ledobja, akkor hálózsák, lehet kapni olyat, ami ruha egyben, teszkóban vettük régebben, olyan, mint a szoknya, de alul össze van varrva és vastagabb anyagból van, bélelt.
2013. szept. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy fázik??? Nem inkább túlöltözteted és melege van? Hány fok van nálatok most hajnalban? Én tipegő alá sosem adtam hosszú ujjú badit, csak ujjatlant, és erre télen is csak egy ujjatlan hálózsákot.

Hűvösben jobban lehet aludni, nálunk még télen is csak 21 fok van max., 7 és 4 évesek a gyerekeim, és sose volt semmi bajuk.

2013. szept. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanez a helyzet nálunk is, csak nekünk nincs plussz radiátor és cserépkályha van..a lányom nagyon lent van:)) mivel a rácsot már nyár elején le kellett tennünk, és bizony mikor oda fekszek a kiságy elé akkor igen csak érezni a hideget..ezért vettünk szivacsboltba szivacsot és azt tettük még a kiságy alá, tök jó lett, sokkal melegebb a hőérzet már ettől is, hogy nem alatta futkos a hideg. Az ágya oldalára két réteg rácsvédő anyagot tettem fel, ez is segít.
2013. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, tanácsokat. Ja, és tényleg fázik, pontosabban már csak fázott. Első babánk, de azt tudom, hogy a tarkójánál tudom megnézni, hogy épp melege van, vagy fázik, vagy pont jó.
2013. szept. 25. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!