Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az iskolában mennyire tudnak...

Az iskolában mennyire tudnak figyelni a gyerekekre, elmagyarázni hogy mit kell csinálni, és megnézni hogy jól csinálta e a kisdiák amit kellett, ha nem jól, akkor elmagyarázni, hogy kellett volna?

Figyelt kérdés

Nem nagy osztálylétszám,két "aktívabb" gyerek van,az egyikre kell csak többször rászólni,a másikra kevesebbszer (legalább is ahogy a védőnőktől hallottam).

Nem tudom,nem most voltam első osztályos,ezért kérdezem.

Már nem az első eset,hogy valami feladat volt,amit a gyerek nem jól csinált meg,és nem tudta,hogy mit rontott el,mert senki nem magyarázta el neki,a tanítónő csak egy "láttam" jelet tett oda. Itthon minden nap megnézem mit csináltak aznap,és ha van,úgy magyarázom el én,hogy mit kellett volna csinálni.

Ez mindenhol így van?

Gondolom,elég megterhelő lehet egy 10-en,20-on fős csoportot tanítani,még ha csak 1 "aktívabb" gyerek is van benne,nem tudom mire van idő,ha a tanítónőt kérdezném meg,akkor meg olyan lenne,mintha kérdőre akarnám vonni,pedig eszem ágában sincs!


2013. szept. 12. 16:54
 1/2 anonim válasza:
A tanítónőnek részben ez is a feladata. Ez is tanítás. Nem csak pipákért kell dolgozni, hogy 'matek tanítás: kész! - nyelvtan: kész!', hanem az a cél, hogy a gyerek értse. De nyilván a gyereknek is meg kell mondania, hogy mi nem megy.
2013. szept. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 klopusz ***** válasza:

Fiamnál minden nap megnézem, hogy jól oldotta-e meg a feladatokat (szerencsére nagyon ritkán hibázik). Lányaim iskolaotthonos osztályba jártak, így mindenre volt idejük, tanszereiket csak hét végére hozták haza, azt is csak azért, hogy a szülő tudja, hol tartanak.


Az, hogy mennyire megterhelő a tanítás, nem tudhatom, de mindig azt szoktam gondolni, hogy a tanár választotta a hivatását, senki sem kényszerítette rá, ehhez képest már hétfő délben forgatja a szemét, és panaszkodik, hogy fáradt.

Nálunk a fegyelmezéssel van a legnagyobb gond. Fiam is dumál az órákon, forgolódík, ezzel zavarja a többieket. Röhej, de nekem kellett szólni a tanárnak, hogy talán azért csinálja ezt a gyerek, mert unatkozik (így is volt), adjon neki több feladatot, ha már hamarabb megoldja, mint a többiek.

2013. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!