Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mi az, ami mindenképp kell a...

Mi az, ami mindenképp kell a rácsoságyba?

Figyelt kérdés
Gondolom a rácsvédő, gumis lepedő mindenképp. A baldachint én nélkülözhetőnek tartom. Ágyneműből milyet vegyünk? Úgy tudom párnán nem jó altatni egy újszülöttet. Takaró kell neki vagy inkább csak pléd?
2013. okt. 13. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
kókuszmatrac,rácsvédő gumis lepedő kell.párna nem.mi vékony takarót vettünk neki.nekünk volt baldachin de nem muszáj
2013. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a matracra érdemes gumilepedőt (kifolyt pipi, kaki miatt) is beszerezni. Ágynemű 100 pamut. Párna nem kell, csak 1 pelenka a kis feje alá. Nekünk Billerbeck paplan van + van egy 100 gyapjú takarója is. 2 rétegű polár pokróc. Majd a lakás hőmérsékletétől függ, hogy melyiket használjuk a vastag hálózsákra. Szerintem a memory matrac a legjobb. Mi azt vettünk.
2013. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Àgynemüt tilos a gyereknek betenni, csak hálózsákban szabad altatni. A takaróval való betakarás az egyik fö ok a bölcsöhalálnál.

Vagy is matrac, matracvédö(ha bukik vagy kifolyik a pisi), gumislepedö és késsz. A gyerek megy a hálózsákba és ennyi. A fejvédö még jó találmány ha adsz neki cumit, mert a cumi nem tud leesni a földre ha kiköpi. Baldachin egy dekor dolog, aki szereti az felteheti az nem károsítja a babát, ha rendszeresen portalanítva van.


Ha most nem szoktatod hálózsákba akkor mikor 1 éves lesz és éjszaka hideg mindig lerugja a takarót, már nem fogja megszokni a hálózsákot, és éjszaka takargathatod a gyereket megállás nélkül.

2013. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, hálózsákot vettünk is. Többféle vastagságú van, és annyi, hogy tudjuk cserélni. Matracvédő, gumis lepedő már megvan, illetve külön vettünk rácsvédőt, és kaptunk is egyet. Csak kíváncsi voltam mennyire létfontosságúak az ilyen-olyan ágyneműgarnitúrák, amiket jó borsos áron kínálnak. Főleg mivel nehéz lenne olyan párnát, takarót találni, ami megy a már meglévő rácsvédőkhöz. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy úgy a jó (bár szerintem inkább csak esztétikai kérdés) ha egy mintájú az egész kiságy.
2013. okt. 13. 13:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kell egy matracbele, arra lepedő és egy takaró vagy hálózsák. Ezek nélkülözhetetlenek szerintem.

Ezeken kívül jó ha van:

- 2-3 lepedő gumírozott szélű

- rácsvédő

- 2db hálózsák (vékonyabb, vastagabb)

- 2db pléd (vastagabb, vékonyabb)

Amit még lehet bele venni:

- légzésfigyelő

- vízálló lepedő

2013. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5 vagyok: Szerintem teljesen fölösleges megvenni a sok összeillő szettet. A babának teljesen mindegy, hogy össze illenek e a cuccai vagy sem. Mi mindent innen-onnan kaptunk, tehát nem összeillők a dolgok, annyi közös van bennük, hogy kékes árnyalatúak. Ez az össze illik dolog max az elején működik, mert ha pl. lepisili a lepedőt és lecseréled, akkor a másik lepedő már nem biztos, hogy illik a rácsvédőhöz, kivéve, ha mindenből 2-3 ugyan olyat veszel.
2013. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


legyen szinben harmonizáló a te szemednek, de felesleges, hogy egyfajta legyen.

èn vettem lányom lepedöt+rózsaszín rácsvédöt és ennyi.

Àgynemü majd már ha 2-3 éves lesz kell csak, akkor meg olyat veszel neki ami tetszik neki.

2013. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amit te szeretnél. Nálunk nem volt rácsvédő (az ágy a fal mellett volt, így az egyik oldalról felesleges is lett volna), ágynemű sem (minek? párna nem lehet a feje alatt, a takaró meg felesleges lett volna), csak egy textilpelus a feje alá, és egy gumis szélű lepedő. Mégcsak nem is vízálló. Nem is kellett soha, hogy az legyen. Hálózsákban aludt, egy kis pléddel takartam még be, ha hideg volt éjjel. Légzésfigyelő viszont nem árt.
2013. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ami naunk van : madrac,lepedö, kisvànkus, pokróc, ràcsvèdö.
2013. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért jó ha tudjátok, hogy ha vízálló tehát gumilepedőt vesztek a kókuszmatracra, akkor felesleges pénzkidobás volt a kókuszmatrac, mert pont a légáteresztés és szellőzés az egyik fontossága, amit a gumi lepedővel elveszít.


Tehát gumis szélű lepedő, nem gumilepedő kell.

2013. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!