Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Tapasztalt anyukák, miket...

Tapasztalt anyukák, miket hagytunk ki?

Figyelt kérdés

Tegnap összedobtunk egy induló babakelengyét, de lövésünk sincs, hogy mi az, ami még kellene. (És ciki lenne, ha akkor jönnénk rá, hogy valami nincs, amikor hirtelen kellene.)


Nincs benne babaruházat, ágynemű, babaápolási dolgok, pelenkák. Azt majd később.


Ágy+matrac

pelenkázó asztal

szekrény

szőnyeg

babakocsi (autósüléssel, hordozóval)

kád

babaolló

babakefe

orrszívó

lázmérő

cumisüveg

műanyag kanalak

légzésfigyelő


Kell még valami szerintetek?


2013. nov. 27. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Vízhőmérő, ami még nekünk volt és hasznos, na meg a pelenkázóra szivacs.
2013. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Rácsvédő a kiságyra. Meg nekünk még hasznos volt egy "éjjeli lámpa".(Egy már meglévő sólámpát használtunk a célra, nem vettünk külön) mert amikor csak nyöszörög a gyerek a tompa fényre nem kel fel annyira és könnyebben vissza lehet altatni, mint amikor felkapcsolod a villanyt. De ugye valamennyi fény azért kell, nem botorkálhatsz a gyerekkel sötétben. Én este szoptatni is ennél a fénynél szoptattam. Sírásjelző kellhet még ha nagy házban éltek és pl. tervezel néha kimenni a kertbe amíg alszik. Egy külön kuka a pelusoknak, nekünk a sima fürdőszobai szemetes bevált, de valaki szükségesnek tartja a direkt pelenkatartó kukát. Én még készülnék babáknak való mosószerrel, öblítővel és folttisztító szappannal. Szoptatós párnát meg gondold át, hogy szükséges lenne-e, nekem bevált, sokan esküsznek rá, de van akinek teljesen felesleges. Én még egy játszócumival is készülnék. Nekünk pedig az életünket mentette meg kb., h vki fogínygélt hozott ajándékba, mert előbb jöttek a fogacskák mint az átlag és jó volt h ott volt kéznél éjfélkor:) Mellszívókat is nézegesd szerintem, én jó hasznát vettem.
2013. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Felírtam, amiket írtatok! Köszönöm!!
2013. nov. 27. 12:43
 4/18 anonim ***** válasza:
Mellszívó. Nálunk a kisfiam 3 hónapos koráig tudott sajnos csak anyatejet enni, onnantól tápszeres volt. Akkor beszereztünk egy sterilizálót az üvegeknek, cumiknak. Nekünk hasznos volt és lényegesen gyorsabb, mint folyton kifőzögetni a cuccokat.
2013. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én még a párologtatót mondanám, ha nincs otthon.
2013. nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
tök jól kiegészítették a válaszadók. még annyit fűznék hozz, h a pelenka alatt ne csak az eldobható pelusra gondoljatok. a fentiekkel együtt tanácsos min. 15 textilpelenkát is beszerezni,mert rengeteg helyzetben szükség van rá (szoptatáskor a baba alá, böfizéskor a válladra, minden egyes kórházi pelenkázásnál erre teszed majd, stb). nekem van vagy 20-25 és nem érzem soknak :)
2013. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Textilpelenka, fürdéshez kifogó, vagy törölköző, neked esetleg bimbóvédő, melltartóbetét, később jól jöhet a Garmastan kenőcs, nekünk volt hőmérőnk is a gyerekszobában (ez főleg a nagymamák megnyugtatására szolgál :) ), ami viszont felesleges: a gyereknek ágynemű. Mármint ami takarót babáknak árulnak, az szörnyű, tök merev, lelöki magáról a gyerek, inkább babaplédet vegyetek (többet is, vékonyat-vastagot), meg az ágyra rácsvédőt, több (kb. 3) db lepedő is kell.
2013. nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is.

Jegyzetelek...

2013. nov. 27. 13:15
 9/18 anonim ***** válasza:

Körömolló helyett inkább csipeszt vegyél

Bár ezek szettben szoktak lenni asszem

A csipesszel könnyebb

2013. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekünk a fent leírtakon kívül nagyon nagy használatot tesz egy vízforraló. Babák előtt egyáltalán nem használtuk.
2013. nov. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!