Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 60 perc lassu tempoban vegzett...

60 perc lassu tempoban vegzett porszivozas es felmosas hany kcal-t eget el?

Figyelt kérdés

A neten 250 kcal-t olvastam, bar nem tudom milyen tempohoz gondolja. En lassu tempoban szoktam vegezni.


ablaktisztítás - 250 kcal

vasalás – 140 kcal

padló súrolás – 260 kcal

porszívózás – 240 kcal

mosogatás – 150 kcal

seprés – 240 kcal

teregetés – 140 kcal

főzés – 150 kcal


Ez igy valos lenne? (neten talaltam)


2013. nov. 7. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó trükk.. de nem számít fizikai aktivitásnak. :)
2013. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kcal-t nem is, de kW-ot tuti fog "égetni". ;)
2013. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ez akkora baromság.
2013. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha sok hazimunkat vegzel, akkor az igenis hozzaadodik a napi energiafelhasznalashoz. Ugyanakkor senki nem porszivozik 1 oran keresztul. Ha szombaton egy orat takaritasz, akkor nyugodtan hozzaadhatsz 220 kcal-t a napi energiafogyasztasodhoz, ennyivel tobbet ehetsz aznap. Ugyanakkor ez nem minosul sportnak.
2013. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket eszembe nem jutna bevinni. Házimunka úgyis szokott lenni minden napomban. A konyhába is lemegyek kismilliószór, lépcsőn. Na ezek miatt állítottam be a kalóriabázison nem mozgásszegény életmódot. A sétát és a tornát számolom külön. (Úgyse lehet fogalmam róla, hogy ténylegesen mennyit égettem el...) A ház körüli munkával van az, hogy egyik nap semmi, a másik nap 2 óra kő- és téglatörés és ásás... De ezeket sem tudom számolni, de az nem baj, erre van az alap, amiről már írtam :)
2013. nov. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egész nap takaríthatnék hogy érdemes legyen kiszámolni.

Egy teljes órán keresztül főzöl vagy teregetsz, mosogatsz, és egy üres vizes zsemle kalóriáját égetted el. Vicces.

2013. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg nagyon primitív mozgások. Ez a baj a futással is: hiába 'izommunka', hiába kalórialeadás.. sem a kaják/stressz okozta hormonzavarokat nem fogja helyrehozni, sem az ízületeknek nem lesz kedvező..

Nyilván a porszívózás sem..

2013. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!