Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Baldachinos ágynemű szettet...

Baldachinos ágynemű szettet érdemes venni vagy felesleges?

Figyelt kérdés
2015. máj. 18. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi vettünk, most lesz két hónapos a baba és eddig egyszer sem használtuk.

Egyrészt nem a kiságyában alszik, hanem vagy bölcsőben, vagy utazóágyban a mi szobánkban. Másrészt pedig bőven elég egy pléddel betakarni, vagy egy vékony hálózsákot ráadni, szóval a babaágynemű is feleslegesnek bizonyult, baldachinnal is és anélkül is egyelőre. /Anno nekem is mondták ugyanezt, de nem hittem el. :)/

2015. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi is vettünk. A baldachint és a fejvédőt használtuk csak belőle, a takarót és a párnát nem. A baldachint is átalakítottam, varrtam rá egy plusz sötétebb anyagot hogy árnyékoljon amikor besütött a nap az ablakon.Párna helyett textilpelus volt a feje alatt, a takaró meg olyan merev, hogy nem lehetett vele takarózni. Helyette baby soft anyagból varrtam takarót. Amióta felállt/ éjszaka is/ azóta hálózsákban van. Így nem kell nézegetni, hogy kitakarta-e magát.
2015. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk volt, szerettük.

A mi szettünkbe volt egy takaró, az a lapos kis párnaféle, a babáknak való, nem a kitömött "rendes" párna, egy baldachinvas (amit a kiságy rácsára kell rögzíteni és maga a baldachin függöny, az anyag, amit a vasra kell ráhúzni és egy fejvédő, amit körbe lehet tenni a rácshoz.


Nálunk a kisfiam az ágáyban aludt én hasznosnak tartottam, főleg nyári időben, amikor sokat volt nyitva az ablak (tettünk a vasra szúnyogháló anyagot is a biztonság kedvéért, ami leéírt az ágy alsó részéig), félig áttetsző anyag volt, így valamennyire adott egy kis fényszűrést, nyugalmas kis zugot, de közben meg gyakorlatilag friss levegőn alhatott a nyitott ablak közelében.

Ami szerintem fontos: érdemes inkább pasztell színt választani, az "unalmasabb", nem olyan figyelemfelkeltő, így a pici inkább alszik, mint figyelget.

2015. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
attól függ miért veszed. mi rózsaszín baldachinnal lányosítottuk a kék falú szobát. fél éves korában eltettük mert állandóan elkapta és ráncigálta,de 8 hónapos korában vissza tettük neki mikor lejjebb engedtük a kiságyat. ha már fel tud állni,újra le kell majd szedni,csak eltépné. hacsak nem sötétet veszel ahogy írták,inkább díszíti a szobát haszna nem igen van. de én külön vennék nem szettben,a babapaplanoknak a háromnegyede ilyen merev vacak. de előszőr úgyis takarót fogsz használni,az való picinek és ha nem is merevet veszel mire elkezdi használni,lassan kinővi. hosszra hiába jó még kicsit de szélességre... fordul egyet és kint a háta. neki egy van a 3-ból ami nemm erev,de már nem jó sokáig. most nem is használjuk mert meleg van,de már lassan úgyse lenne jó. inkább külön vegyél baldachint. a párnának sincs nagy értelme. igaz,nagyon laposak a párnák,végülis alátehetedde megteszi egy textilpelus is,hiszen kisebb korban csak lebukja,nagyobbnak meg levándorol a párnáról.
2015. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én használom és szeretem. A mienkben kispárna nem volt, de a takarót, a fejvédőt és a baldachint is használom. A baldachin nálunk nem csak dísz, nagyjából egy légtér a lakás, ezzel árnyékolunk, a fejvédő nagyon praktikus, mert a gyerekem állandóan rácstól rácsig fejel, a paplan pedig nagyon jó minőségű, könnyű, viszont jó meleg.
2015. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mi a Manola ágynemű szettet néztük ki, erről tudtok valamit, használja esetleg valaki?

2015. máj. 18. 12:02
 7/11 A kérdező kommentje:

Na most nézegetem itt a babaágyneműs kérdéseket és el is bizonytalanodtam:


Érdemes már most megvennem a babaágynemű szettet vagy felesleges? Írják sokan hogy párna, paplan nem is kell sokáig, maximum a fejvédő meg a baldachin amit kezdetben használtak. Augusztusi baba lesz, nagyon szép az ágynemű, de annyira nem olcsó, és lehet így hónapokig nem is tudnánk használni:( Szerintetek elég ha most fejvédőt meg lepedőket veszek (hálózsákot mér vettem kettőt)?

2015. máj. 18. 12:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az ágynemű szett úgy caklipakli felesleges.
2015. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Baldachint nem használtunk és szerintem is felesleges az ágynemű szett. Lepedőt vegyél párat, h tudd cserélgetni. Feje alá textilpelus tökéletes, takarni én plédet vettem többféle vastagságban meg hálózsákot. Párna 2,5-3 évig nem volt a gyerekek feje alatt, utána is csak a nagyon vékony (talán 2 cm vtg) párna.
2015. máj. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Baldachint mindkét gyereknél használtunk, jó szolgálatot tett, árnyékolóként is tök jó volt. Ágyneműnk nem volt, külön paplant és a hozzá tartozó kis párnát akkor kezdte használni, amikor leszokott a pelenkáról. Előtte pelenka volt a feje alatt és hálózsákban aludt, vagy pléddel takarózott.
2015. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!