Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mindenből újat venni, vagy...

Mindenből újat venni, vagy használni a régi dolgokat? Pro & contra. Én szívem szerint mindenből újat vennék, de az após telebeszélte a fia fejét, hogy spórolni, spórolni (neki amúgy ez a filozófiája).

Figyelt kérdés

Menjek bele, hogy használjunk legalább 25 éves kelengyéket?

Pénz nem hátrány, én mindenből csakis újat vennék.

Hogyan lehetne talán megértetni velük, hogy nekem másra van igényem?


2015. jún. 7. 12:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

meg kell találni a középutat. A régi gyerekágy, etetőszék jó lesz a mamáéknál. Mondd meg, hogy úgyis sokat lesztek ott, mindenképpen kéne a 2 garnitúra, maradjon ott náluk a régi, mert szükség lesz rá. A rucikat fogadd el, néha mikor jönnek-mentek ráadsz 1-1 darabot, mindenki boldog :)


Párod meg úgyse fogja észrevenni, h mi az új, meg mi a régi, ha annyira nem mutogatod (mármint a ruhákban)

2015. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

sokkmindenból felesleges az új

a 100 ezres kiságy sem ér többet egy használtan vett 10 ezrestől

viszont én régi "dohos" ruhákat, pólyát, semmit nem adnék rá (megrázom ésporzik, mert mállik szét..)


ai a játékokat illeti, pl én babámnak van a babakocsiban hiper szuper drága csörgőfüzér, és mivel játszik, de állandóan, ha úton vagyunk? a bnőmtől kapott a saját babakori műanyag kicsi karikás nyuszival, aminek talán értéke sincs manapság..

2015. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a gyereknek KÉT szülője van. A nagyszülők látogatóba jönnek és imádják a gyereket, más dolguk nincs. Nincs közük a szekrényhez, a ruhához, a babakocsihoz, a hozzátápláláshoz, az ovi/suli választáshoz, stb. Ez a SZÜLŐK dolga. A helyedben nem szavaztatnám meg, ki-mit gondol, egyedül a férjemmel egyeztetném, milyen elképzeléseim vannak. Ha a férjed infantilis, az meg a te problémád marad, te választottál egy gyereket a gyereked apjának, aki nem szakadt le a szüleiről.
2015. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Én is olyan voltam, hogy mindenből új legyen.

De, pl jàtékokból, kiskàd, àllvàny, jàtszószőnyeg, légzésfigyelő, bébiőr-ezekből bőven hülyeség újat venni. Vagy pl. overàl, bundazsàk. Szóval mondjuk amit nem vesz a szàjàba, vagy nem kerül vele közvetlen kapcsolatba a pici.

De nyilvàn sajàt gyereknél mindenki döntse el maga.

2015. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Mi mindenből újat vettünk. 25 éves dolgokat nem adnék a babára/babának. Idegentől sem vennék használt dolgot (Vatera, stb., túrkáló), ahogy magunknak sem veszünk használt dolgokat. Ha lett volna kisbaba a közeli rokonságban, vagy baráti körben, akkor tőlük néhány kivételtől eltekintve (pl. cumi, rágóka) elfogadtam volna bármit.
2015. jún. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ruhákban nem is gondolkodtam én se vennék fel 25 éves göncöket.

Úgyis én vásárolgatok, majd mondom, hogy köszönöm nem kell, már vettünk.

2015. jún. 7. 12:53
 7/19 anonim ***** válasza:

25 éves dolgokat kizárt h használnék. Ruhát meg az tuti h nem adnám rá.

Első gyereknél mi mindent újonnan vettünk, tudtuk h szeretnénk még babát így kihasználjuk. Ruhákat kaptunk egyik ismerőstől de ő is csak azokat adta ami szinte új,sőt a többségén még cimke is volt, és max 3 éves ruhák voltak.


Én nem engednék beleszólást mert később csak rosszabb lesz ha nem szabtok határt... tapasztalat :( később nehezebb korrigálni.

2015. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem azon múlik, hogy hány évesek, hanem hogy milyen állapotban vannak. Nekünk is van egy-két kisruhánk, amiket még a nagymamám varrt a nővéremnek, meg nem lehet róla mondani, hogy 30 éve varrták nem tavaly. Meg olyan is van, ami szintén a miénk volt gyerekkorunkban, de eszembe nem jutna ráadni a gyerekre.

Volt egy rácsos kiságyunk is, ami még tömör fából készült, nagyon jó minőségű volt, csak elkerült a családból, lehet hogy abba szívesebben fektetném a gyereket, mint az újonnan vettbe, ahol ha jobban ugrál, félek hogy leszakad.

2015. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem felesleges mindenből újat venni.

Kiságy, etetőszék, fürdőkád ha jó állapotban van, akkor teljesen felesleges az új. Ruháknál is ez legyen az elsődleges szempont, meg, hogy ne legyen műszálas. Ha tiszta, nem foltos, akkor miért ne hordhatná?

Persze vannak dolgok, amiből mindenképpen újat kell venni, már csak higiénés okokból is, pl. cumik, matrac, textilpelenkák...

Azt mondod, a pénz nem akadály, de utánaszámoltál, hogy egy "kezdőcsomag" mennyibe jön? És a ruhatárat az elején 3-4 hetente teljesen cserélni kell.

2015. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, utána van számolva mindennek, hat számjegyű babakocsi, kiságy stb. Én nem tudom, nem egy gyereket tervezünk, én inkább most befektetnénk egy jó nagyot mindenféle kacatba aztán azt használnák, nem kölcsönbe kéregetnénk, az számomra oly megalázó. Nem is fogadnék el barátnők, sógornők ruhácskáit, csak azért, hogy ők épp megszabaduljanak tőlük.
2015. jún. 7. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!