Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ti hova tennétek a babát a...

Ti hova tennétek a babát a helyemben? Átalakítanátok-e a lakást, és ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok. Van egy 50 nm-es 2 szobás saját, hitelmentes lakásunk. Tudom nem valami nagy, idővel akarunk majd nagyobbat, de még akarunk gyűjteni hozzá, hogy ne kelljen hitelt felvenni hozzá, meg most amúgy is csak nagyon rossz áron tudnánk eladni. Szóval pár évig még maradunk, és a kérdés, hogy "hova tegyük" a picit.


Jelenleg így néz ki a lakás: van egy előszobánk, ami ilyen folyosó jellegű, szóval hosszúkás. Innen nyílik a fürdő, WC az egyik oldalon, és a 20 nm-es nappali a másik oldalon. A nappaliból nyílik a konyha illetve a kisebbik szoba, ami jelenleg a hálónk, 14 nm.


A nappali ugyebár jó nagy, de sajnos nem lehet elosztani sehogy sem, mert egyik halon van a konyha + előszoba ajtó, másik falon a hálószoba ajtó, harmadik falon hatalmas ablak, negyedik falnál meg ugye ha leválasztanánk valamit, akkor az meg ablaktalan lenne... Szóval a nappali egy szétoszthatatlan tér, ami tágas, de szabad falfelület alig van. Mellesleg ez az étkező is, egyik sarokban van az étkező asztal, mert a konyha csak 4 nm. Szóval olyan "tipikus nappali" sok ajtó, ablak, átjárószoba, sarokkanapé, tv, étkezőasztal.


A kisszoba már így is elég zsúfolt méretéhez képest, nagy franciaágy, nagy ruhásszekrény, komód... Szóval be van lakva rendesen, ha nagyon akarom befér még egy kiságy természetesen, de játszós szobának semmiképp se lenne alkalmas ha mindhárman ott lakunk.


Eddig amikre gondoltunk:


1. kisebb szoba lesz a gyerekszoba, mi pedig kiköltözünk a nappaliba

2. mindhárman a hálóban alszunk, ami így tényleg csak alvásra lesz használva, s a nappali marad nappali + játszós


Első variációnak ugye előnye, hogy a gyereknek saját kuckója lenne, viszont bevallom őszintén én nem szívesen laknék a nappaliban, mert az az étkező is, meg ha jönnek vendégek, ott szoktam őket is fogadni, nem tudom, valamiért ez nekem olyan idegen... Francia ágyat ki se tudnánk oda vinni, mert nem lenne elég nagy szabad falfelület neki, meg hogy nézne ki ha jön valaki. Akkor meg maradna a kanapén alvás...


Második változatnál ugye lenne rendes nappalink meg mindenkinek rendes ágya, viszont egy szobába zsúfolódnánk.


Kérdés hogy ti a kettő közül melyiket választanátok illetve van-e esetleg más egyéb ötlet, akár lakás átalakítással. Érdekel az is ti mekkora lakásban, hány szobában, milyen "elosztásban" laktatok az első években. Volt-e mindenkinek külön szobája, volt-e nappali, vagy a nappaliból lett háló, mennyire volt fura a "hálóban" étkezni, vendégeket fogadni, kanapét ágyazni esténként. Minden ötlet, tapasztalat, történet érdekel.


2015. júl. 19. 16:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
2-est választanám, már csak azért is, mert az első 1-2 évben szerintem jó, ha egy szobában vagytok a picivel. Teljesen jó, ha van egy háló, ami csak háló, ruhák játékok simán lehetnek a nappaliba, a kicsi úgyis jön megy majd, és viszi amire szüksége van, oda ahol éppen kedve van játszani. Én talán a bútorok ésszerű átgondolását tenném meg a helyetekben. Nagy ruhásszekrényt kitenném a hálóból. Sarokszekrény kisebb helyet foglal, és rengeteg ruhát elnyel. Beépített mennyezetig érő szekrény? Akár a folyosóra is, ha az elég széles. Kihúzható ágy? Nappaliba térelválasztó polc, erre is sok dolog, könyv, játék mehet. (vákumzsák a ruháknak, és be az ágy alá. Mi egyébként hasonló elrendezésben voltunk, 44 nm-en. Nekünk kicsit nagyobb volt a konyha 6nm, így ott volt az asztal. nem a nappaliban. Teljesen jól elfértünk, helytakarékos tárolókkal és bútorokkal. 2. gyereknél költöztünk 80 nm-es lakásba, ekkor a nagy már 4 éves volt, addig elfértünk, csak az udvar hiányzott nagyon.
2015. júl. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Beraknám a picit a kisszobába magunk mellé. Neki még évekig nem lesz igénye saját szobára. Nektek meg nem változik az életteretek. Játszani meg fog a nagy szobában, úgy sem tudod a játékokat egy helyen tartani, kisgyerek mellett lehetetlen :P Lesz játék még a budin is 2 éven belül :P :P :P
2015. júl. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

2. verziot választanám.

nálunk is hasonlo volt a helyzet, én nem akartam a nappaliban aludni, igy az elso másfélévben egy szobában aludtunk.

2015. júl. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
nálunk is a játszoszonyeg, játékok, pihenoszék..a nappaliban voltak.
2015. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Először aludjon veletek, mindenkinek jobb úgy (kivéve apát). Mi egy 37 nm-es egyterű garonban lakunk másfél évesünkkel, egyáltalán nem zavaró, hogy minden egy légtérben van (kivéve a wc meg a fürdőszoba). Ha csinálsz egy alaprajzot és feltöltöd valahova szívesen ötletelek rajta. Épp most alakítjuk a következő lakásunkat, ami 54 nm-es két szobás.
2015. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Nem jó, ha egy szobában vagytok a kicsivel. Az első perctől külön kellene neki lenni.Később nem akar majd meglenni a különszobában, ha hozzászokik a veletek alváshoz.
2015. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Én a nappalit választanám. Vagyis választom, másfél szobásunk van, annyi, hogy enni lehet a konyhában de vendégeket a nappaliban fogadunk. Nekünk úgy lesz, hogy a nappaliban alszunk kihúzható kanapén és a babának is ide rendeztük be az egyik "sarkot". Szóval együtt alszunk a nagyban, majd idővel megkapja a fél szobát. Biztos körülményes lesz kihúzni a kanapét meg ágyazgatni minden nap de nekünk ez így jónak tűnik. Annyi különbség viszont van, hogy ez a nappali inkább nagyobb szoba, egyetlen ajtó van itt és ugye ablak meg ugye érkezőasztal sem kell ide. Nálatok lehet nagyon zsúfolt lenne de ezt ti látjátok jobban.

Meg nekem azért is könnyebb, mert 12 éves koromig egy ugyanilyen lakásban éltem így nekem ez természetesnek tűnik.

2015. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
2at választanám. Nálunk is ilyesmi a lakás, plusz még egy félszoba, de mégis a hálóba fogom egyelőre tenni a kicsit. Saját szobába majd később 2 éves kora körül :)
2015. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Én a 2.-at választanám, de olyan megoldással, hogy kisebb szekrényre cserélném a meglévőt és a nagy franciaágyat kihúzható kanapéra. Kiságy befér nyugodtan, a baba ruháit tárolhatod a nappaliban is. A komódra is rátehetsz pelenkázólapot, ha külön lenne a kiságytól. A játékoknak pedig vannak felakasztható tárolók is.
2015. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%

Ha nagyon muszáj, akkor a 2. opciót választanám, de igazából ez is messze van a tökéletes megoldástól. Pár évre mindenesetre kibirható. A babának biztos nem lesz rossz, hogy veletek alszik egy szobában, söt örül a közelségnek. Inkább számotokra lesz kényelmetlen, ha például a férjed éjjel aludna, de nem bír a baba sírástól.


Mi is jelenleg hasonló lakásban (albérlet) élünk mint ti. 50 nm: amerikai konyhàs étkezös nagy nappali + plusz egy hálószoba fürdövel. Én is éppen terhes vagyok, de pont most a héten vettünk egy két szintes kertes házat, mert megijedtünk, hogy férünk majd el. Az új hely 150 nm lesz 3 hálószobával az emeleten. Úgy tervezzük maximum két gyerekünk lesz, így az új házat hosszú távra szánjuk, pont mindenkinek jutna egy saját szoba, az alsó szinten meg nagy közös tér a nappali, étkezö, konyha.

2015. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!