Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mikorra készüljön el a babaszo...

Mikorra készüljön el a babaszoba és legyen meg minden a baba fogadására? November elejére vagyok kiírva.

Figyelt kérdés
A párom babonás és nem nagyon szeretne még vásárolgatni. Én azt mondtam, hogy szeretném, ha október elejére meg lenne minden, mert engem az nyugtatna meg. Értem a babonát és tiszteletben tartom, de nem szeretném, hogyha korábban kell indulni, mert a baba úgy érkezne, akkor azon kelljen izgulnom, hogy még nincs kiságy, matrac, ágynemű, cumisüveg...

2015. aug. 4. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A hónap végére várjuk és még nincs meg minden. A ruhákat még csak kimostam, vasalás még vár. Kiságy és egyebek dobozokban, pedig 1,5 hét és bármikor jöhet.


A terv hogy majd apuka összerakja, amikor a kórházban leszünk, adfig csak porozódna.

2015. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sogornőm szeptember elejére van kiírva, már kb mindenük megvan a bútort a 34. héten vették meg. Jobb elöbb mnit késöbb
2015. aug. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

28 hetes voltam, amikor elkezdtünk bevásárolni a babának, és kb. 34-35 hetesen már minden készen állt a fogadására.

Még szerencse is, mert 37 hetesen megszültem.


Amúgy, ha november elejére vagy kiírva, akkor október elején már 36 hetes leszel, tehát akkor már ne legyen babonás a párod, hanem inkább legye meg minden, ami kell! :)

2015. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szeptemberben bőven ráértek vásárolni. Gyorsan be lehet szerezni mindent.
2015. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szeptember elejére vagyok kiírva, 2 hete lett kész a kisággyal minden. Engem szintén megnyugtat :)
2015. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34-35. hét környékére minden készen lett a babaszobában (teljesen berendezve, kiságy babafogadásra készen, ruhák kimosva/kivasalva stb.). Nem tudtam volna nyugodtan menni szülni, ha nem készítek elő mindent, az utolsó pillanatra pedig nem szerettem volna hagyni, hiszen nem tudhattam, hogy pontosan mikor érkezik.
2015. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én is úgy tervezem, hogy augusztus lakás nagytakarítás, lomtalanítás, szortírozás, bútormozgatás, bevásárlás meg szeptember folyamán, összeállítás, mosás-vasalás, utolsó simítások, kórházi csomag, apróságok meg október eleje, utána nyugi és várakozás.


Csak még semmi pénz nincs félretéve a babára, amikor meg ma ezt megemlítettem, marha nagy összeveszés lett, hogy ő nem is érti, hogy mit akarok én szeptemberre 200.000-et félretenni, minek kéne akkor még vásárolni, amikor novemberi a baba... de nem fogja, hogy a november eleje az lehet november közepe meg október közepe is, ezt nem mi döntjük el. Plusz ugye a babona...

2015. aug. 4. 22:02
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor lehet ez most "babonás" a párod mert nem lesz penz mibol vásárolni,vagy epp nagyon nem akar költekezni?


Furcsa azert hogy ebből kepess összeveszni veled!

2015. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Bella169 ***** válasza:
100%
Nekem a 20. hétre megvolt minden ami a babának kell. Akkor mostam és vasaltam ki az összes ruhácskát is. 30. hét végére pedig minden készen volt a baba fogadására. Fal kifestve, bútorok berakva, berendezve. Így most a végén csak a kisruhákat átmostam, hogy frissek és sterilek legyenek. Most vagyok a 37. hét végén. Már bármikor jöhet. Így voltam/vagyok nyugodt, hogyha meg is indul a szülés vagy kórházba kerülök akkor is minden kész, nem kell munka mellett mindent a férjemnek csinálnia.
2015. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Bella169 ***** válasza:
Ja az lemaradt, hogy a kórházi csomag is össze van rakva a 30. hét óta. Sose lehet tudni mikor kell valamiért indulni, vagy mikor fognak bent valamiért, amiért jó ha már kész van ez is.
2015. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!