Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ti mit választanátok babaszobá...

Ti mit választanátok babaszobába, laminált padló, parketta vagy szőnyegpadló?

Figyelt kérdés

A laminált mellett szól, hogy fel lehet törölni, ellene, hogy keményebb, a parketta hasonló, és még szép is, de kényes, a padlószőnyeg meleg, puha, viszont ha le lesz pisilve, vagy bármi, akkor ugye nehezebb kitakarítani.

A laminát és a parketta persze szőnyeggel együtt értendő.

Nekem legjobban a padlószőnyeg tetszene, de nem biztos, hogy praktikus is.

Kérlek, véleményezzetek, kisgyerekesek, tapasztasztalatokat is írhattok, főleg akiknek padlószőnyege van, hogy mennyire bírja a strapát.

Köszi! :-)



2015. szept. 14. 01:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
nálunk mindenhol parketta van és azon szonyeg. ha nincs rá keret, akkor legyen lanimnált. padloszonyeget nem választanék.
2015. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Habszivacs puzzle volt lerakva a parkettára, míg kicsik voltak a fiúk. Szerintem semmi sem praktikusabb, mert meleg, puha, lehet rajta felfázás nélkül játszani, esni-kelni.

Nálunk ráadásul sokáig buktak a gyerekek, hülyét kaptam a sok hányástakarítástól, szőnyegről borzalmas feltakarítani, a parkettába meg belefolyik. :/ A habszivacsról csak fel kell törölni és kész!


Ráadásul vannak nagyon szépek, gyerekszemnek tetszők. Ha megnőnek, csak fel kell szedni és kész, máris ott a parketta vagy tehetsz le rendes szőnyeget.

2015. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
26%
Most komolyan beszéltek? nekünk parketta van, de azt tervezem, lecserélem szép lamináltra, csak olyan nagy munka, minden bútort felszedni, hogy halogatjuk mindig... Komolyan nektek jobban tetszik a parketta????
2015. szept. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Parketta is van ezer féle, nem csak a hiányos, mozgó, halszálkás besárgult tölgy. Nekünk laminált van (9,5 mm vtg, jó minőségű), de az álmom egy igazi nagy nappali lenne gyönyörű csiszolt parkettával. Persze, majd ha nem autóznak a földön a gyerekek :)
2015. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
43%

nem tetszik jobban a parketta, viszont az nem műanyagból van hanem fából, ebből adódóan jobb a szellőzése és időtállóbb, fellakkozod 10 évente és olyan mintha új volna...a laminált nem ennyire strapabíró. Ráadásul aki szobatisztaságra szoktat, és mellette lamináltat vesz, számolhat vele, hogy alápenészesedik, bármilyen kevés vízzel is mos fel az ember (ez persze mindhárom burkoló anyagra igaz). Épp ezért írtam hogy egy olcsóbb laminált most megteszi és később majd lehet drága szép parketta. a padlószőnyeget semmi esetre sem ajánlom.

Mi a gyerekszobába 900-1200 ft/nm2 áron vettük kb. a parkettát, de 2 év múlva fel kellett szedni, mert alá penészesedett, részben szobai fürdetéstől, részben a helytelen mennyiségű vízzel történő felmosástól. De nem sajnáltuk, épp az ára miatt.

A nagyszobában már egy drágább, tölgy laminált van, de azt is fel kell majd szedni, mert hiába a nagy kopásállóság, nem bírja, hogy a gyerek pattogtatja rajta a labdát, meg minden egyéb műanyagot/fémet hozzá vág erőből, pattogzik fel...és akkor még nem tartunk a szobatisztaságnál...na akkor mi lesz...meg a zsírkrétázós korszak...szóval szerintem az első 5 évre olcsó laminált, aztán azt felszedve jöhet egy drágább anyag.

2015. szept. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mi lamináltat rakattunk mindegyik gyerekszobába és szép szőnyegeket választottunk mellé. A kisfiam szobájában még mindig így is van, viszont a lányoktól ki kellett hozni a szőnyeget, mert mind a ketten asztmásak, és nem tesz jót nekik a "porfogó" szőnyeg. Náluk a laminált padlón habtapi volt amikor kúsztak-másztak, azóta semmi. Persze ezt nem tudhattuk előre, de jó döntés volt, mert ha anno szőnyegpadlót rakattunk volna le, fel kellett volna szedni.
2015. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
igen, a habtapi nagy találmány, pár ezer ft-ért játék és egyben mozgásfejlesztő felület, 3 hónapos kortól egészen 4 éves korig élvezetes lehet, sok mindenre jó...nekünk az is van a laminálton.
2015. szept. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Sose gondoltam, ilyen sok kedves és segítőkész ember van itt :-) nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek, sok értékes szempont van, amit írtatok, át fogom gondolni, és mindenkinek küldtem a zöld kezeket! Kösziköszi! :-)
2015. szept. 14. 23:23
 19/19 anonim ***** válasza:
Én még olyat nem hallottam, hogy alápenészesedik a felmosástól, meg a benti fürdetéstől. Ott alulról van baj a szigeteléssel. A felülről menne a nedvesség, akkor nem penésszel találkoznál alatta, hanem felül a felázott, feldagadt illesztésekkel.
2016. febr. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!