Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Laminált vagy padlószőnyeg a...

Laminált vagy padlószőnyeg a jobb a gyerekszobába vagy akár a nappaliba?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne, hogy vajon a laminált vagy a padlószőnyeg a jobb?

A laminált tudom könnyebben tisztítható, de csúszik, hidegebb érzet, és az a meglátásom, hogy ahol parketta van úgyis tesznek jó nagy szőnyeget vagy több kisebbet.

A padlószőnyeg így olcsóbb megoldás lenne, mert akkor nem kéne a lamináltra is költeni, hamár úgyis menne rá szőnyeg, puha, melegebb is. Csak mivel a szekrények alá is bemegy így ugye oda jobban lerakódik a por, mintha parketta lenne.

Nálatok mi van?


2014. szept. 29. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Én szőnyeg párti vagyok de a kisfiam szobájában parketta van mert így vettük a házat és akartunk kicsit spórolni, így nem kapott szőnyeget. Most a kislány szobába lamináltat vettünk, anyuék rábeszéltek mert hogy sokkal könnyebb tisztán tartani és hogy gyerekhez amúgy sem célszerű a szőnyeg mert kiönt mindent és nehéz kitakarítani stb... (nekünk is világ életünkben szőnyeges szobánk volt mert ez volt a megfizethető)

Bánom hogy anyuékra hallgattam mert míg a parkettán a kisfiamnál simán tudok éjszaka is osonni, a laminálton minden lépésem hallatszik, nem tudom hogy hogy tudok majd a kislányhoz beosonni éjszaka úgy hogy ne ébresszem fel (még nem szültem meg). Kisfiamnál is van egy nagy szőnyeg (140x200-as) és kettő kisebb szőnyeg, a kislányhoz is akarok venni egy nagyot és kettő kicsit.

Én azt mondom, vegyetek szőnyeget, inkább valami rövidebb szőrűt amit könnyebben lehet takarítani baleset esetén. Amúgy a szőnyeg semmivel sem melegebb szerintem, a mi szobánkban hosszú szőrű vastag szőnyeg van, de hideg időszakban ugyan olyan hideg mint a parketta.

2014. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk laminált padló van, két hosszú szőrű perzsa cicánk mellé ez tűnt ideálisabbnak takarítás szempontjából. A gyerekszobában polifoam játszószőnyeg (puzzle, 2 csomaggal vettünk)van letéve, takarításkor könnyű felszedni, leporolni. Nálunk sehol sincs padlószőnyeg, mert nekem porallergiám van, szőnyeg se túl sok. Sajnos az a tapasztalatom, hogy a padlószőnyeget hiába porszívózza az ember, nem lehet maradéktalanul tisztán tartani.

A picúr szegénykém inkább az előtér és a konyha kövén szokott négykézláb mászás közben néha elcsúszni.

2014. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
laminált. Padlószőnyegünk volt sokáig, soha többé. Nem lehet tisztán tartani rendesen.
2014. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk padloszonyegunk volt a nappaliba amikor megvettuk a hazat es oszinten irom, hogy nem ajanlom. Irto nehez volt takaritani es akkarhogy is porszivoztam megis tiszta poros volt. Nem szerettem. Pedig nekunk van profi szonyegtisztito gepunk is. Igy lecsereltuk a padloszonyeget a nappaliba Amtico pvc padloburkolatra. Ez picit melegebb mint a laminalt padlo csak sajnos eleg borsos az ara.

Fent vannak a haloszobaink es ott megmaradtak a padloszonyegek. Oda nem hordjuk fel a koszt egyaltalan mert nem megyunk fel cipovel soha. Rovid szoru konnyen tisztithato szonyegekrol van szo. Kethavonta szoktam tisztitogeppel is jol atmosni a padloszonyegeket fent es rendszeresen porszivozunk. De bizony jo alaposan at kell a sarkokat is proszivozni mert a falnal sokszor latszik, hogy rakodik a por. En nappaliba nem ajanlom a padloszonyeget. De persze ez csakis az en velemenyem.

2014. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is a padlószőnyeg ellen szavaznék- nálunk szerencsére nincs, de ahol igen, ott panaszkodik is a barátnőm, hogy nehéz, macerás takarítani.

Nálunk laminált padló van és (opcionálisan) padlófűtés (is)- így nincs hidegérzet és gyorsan, higiénikusan takarítható.

A kisfiam szobájában van egy hosszabb futószőnyegszerű állatos szőnyeg, könnyen, gyorsan lehet takarítani, illetve én rendszeresen elküldöm tisztítóba, valahogy a profi gépeikkel, nagynyomású mosóikkal jobb eredményt tudnak produkálni még a négykézláb sikálós verziónál is.

Illetve van kisebb méretű játszószőnyege, amit be tudok tenni a 7 kg-os mosógépbe (tudjátok, amin lehet autókat tologatni az úton stb.)- a nappaliban is van egy játszósarka (elég jól uralja a teret:)- ott van ez a járműves-utas szőnyeg.


A padlószőnyegtől én ódzkodom egy kicsit- olyan jól meg tud benne gyűlni a por, nem lehet csak úgy felkapni, mint akár egy 2 négyzetméteres szőnyeget is, nem tudod elvinni tisztítóban sem (vagy sokkal macerásabb felszedni, bútorokat mozgatni stb.)- sok lehet benne a poratka ami elég nagy átok annak, aki allergiás.

Ha pedig kisebb gyerekek vannak, akkor meg kész katasztrófa lehet egy kiöntött piros gyümölcslé, elpotyogtatott valami ennivaló, becsurgott pisi---ezt nem is folytatom, akinek vannak kicsi gyerekei, tudja :)

2014. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Laminált!

Mi most építjük a házunkat, a hálószobákba mindenhova laminált parketta megy. Mondjuk nálunk eleve padlófűtés lesz mindenhol, szóval a "hideg" nem játszik, de a mostani szobánkban padlószőnyeg van, és az sem túl meleg. Ellenben sokkal porosabb, nem lehet annyit takarítani, hogy ne gyűljön meg benne, ráadásul egy gyerek önkéntelenül is kimoshatatlan foltokat tud ejteni, úgy pedig elég ronda a végeredmény... Alig várjuk, hogy végre megszabaduljunk tőle!

2014. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk csak a gyerekszobában van padlószőnyeg. Nem olyan nehéz vigyázni rá. Nem löttyen rá semmi, ha nem viszel be semmi löttyenőst. :) Azért kaptak padlószőnyeget, mert az a népi megfigyelésem, ha "fa" padló van és némi szőnyeg, MINDIG a szőnyeg mellé ültek a hideg padlóra, amitől én személy szerint sikítófrászt kapok. Így viszont kisimultak az idegeim, bárhová ülnek és játszanak teljesen jó. :)
2014. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekszobában mindig történik valami baleset, pisi, kaki, hányás, kiömlő festék, ragasztó, étel, ital (akkor is ha nem vihetik be...) szóval egyértelműen laminált. Ágy elé, középre valami kisebb szőnyeg, azt akár ki is lehet mosni kádban vagy gépben, ha meg nagyon gáz könnyű lecserélni.
2014. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ok, bár én mindig el tudtam tüntetni a balesetek nyomát. eddig. :)
2014. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egészségügyi szempontból jobb a laminált
2014. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!