Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Jó a régi kókuszmatrac vagy...

Jó a régi kókuszmatrac vagy ujat vennétek?

Figyelt kérdés

7 éves a fiam,az ő kiságya kókuszmatraccal megmaradt,viszont régi,már 7 éves.Jó lehet ez mg ha a padláson volt tartva?nem dohosodhat be vagy ilyesmi?

Ti mit tennétek?Kitisztitva használnátok ujra?


2015. szept. 16. 11:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, biztosan újat vennék. Nem is a tisztítás miatt, hanem kifeküdhette magának annak idején, az nem jó egy újszülöttnek.
2015. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Tuti nem vennék újat. Egy kisbaba a maga óriási súlyával hogy tud kifeküdni egy matracot? Amúgy sem kell geometrilailag tökéletesen vízszintes felületen feküdni. Ha így lenne, a padlón kéne aludniuk.
2015. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Állapotától függ.. nem biztos, hogy újat vennék. De ha dohos vagy ki van feküdve vagy bármi akkor viszont igen.
2015. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És mivel és hogyan tisztithatom ki?7 év a padláson elég hosszú idő...
2015. szept. 16. 11:35
 5/13 anonim ***** válasza:
Elvinném tisztítóba, mossák át. Második.
2015. szept. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Sztem sok idő a 7 év na meg padláson, én biztos újat vennék, 10 ezer nem nagy összeg. De ha sok lenne számunkra akkor inkább másról lemondanék.
2015. szept. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Akármilyen is egy matrac, kókusz, vagy szivacs, egy gyerek után már nem használnám.


A gyerek több betegségen átesve használták ezt a matracot, akkor bele köhögött, bele nyáladzott. Ez egy nagyobb gyerekre nem veszélyes, de a kicsi fejlettlen immunrendszere bármit össze szedhetet. Az atkásodás is meg van, ezt nem látod, de a tüdöbe jutva betegségeket okozhat.


A kiságyat letudod mosni, de a matracra nem sajnálnék egy újat venni.

2015. szept. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
77%
Ha van lecipzározható külső pamuthuzat, azt ki lehet mosni. Alatta elvileg van egy fehér műszálas réteg, nem tudom, hogyan nevezik hivatalosan. Azt átporszívóznám. Esetleg az udvaron, erkélyen át lehetne porolni a matracot, és kiszellőztetni. Ha csak be nem ázott a padlás, nem igazán lehet penészes az a matrac. Én is a nagylányom matracait használom a tesóknak, igaz, nálunk csak 4 év a különbség, és műanyagzsákban tároltam védett, száraz helyen. Nem tudom, a padlásotokon járnak-e esetleg rágcsálók, madarak, macskák és hogy ti hogyan tároltátok a matracot, de ha netán állati ürülékkel érintkezhetett a matrac, akkor kuka. Egyébként ha "csak" simán poros, akkor a fentieket alkalmazva használnám a tesónak is.
2015. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)atkákra nem is gondoltam...
2015. szept. 16. 11:44
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Én nem használnám már. Azért, mert 7 évig a padláson hevert. Nem hiszem, hogy ki tudnám annyira tisztítani, hogy használni akarjam.

Ha meg tisztítóba viszed, akkor azért a pénzért már vehetsz újat is.

2015. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!