Kiságyba hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Matrac, arra gumis lepedő, rá egy rendes lepedő, körbe meg rács és fejvédő és ennyi? Gyerek mibe alszik? Nálunk könnyen van 25 fok, hálózsák vagy pléd? Decemberi első baba.
2015. szept. 25. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi gumis lepedőt ne használtunk csak simát. Soha nem volt gond.

A gyerkőcöt jól felöltöztettem (ő januári születésű), vagyis volt rajta body és egy melegebb rugi, ill. a kis takarójával volt betakarva (mármint amíg le nem rúgta magáról :)) és ennyi. De eleve azért is öltöztettem melegebben fürdés után, mert tudtam simán szeret aludni és persze az ő szobájában mindig fel volt véve a fűtés.

2015. szept. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%

Nalunk: matrac, azon legatereszto matracvedo, es gumis lepedo, ennyi.

A racsvedotol nem egy gyerek fulladt mar meg, eszembe sem jutna rakni az agyaba. Ha akarod linkelek cikkeket rola ( angol nyelvu) .

25 fokban eleeg egy body es nagyon vekony halozsak, vagy hosszu ujju tipego. 18-22 fok az idealis aludni a babaknak.

2015. szept. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk csak gumis aljú lepedőnk volt, soha nem volt gond. 25 fok rengeteg egy gyereknek (tulajdonképpen mindenkinek), egy ruginál többet ennyiben nem adnék rá. Maximum még egy nagyon nagyon vékony hálózsák az újszülöttre, de nagyobb babára már nem.
2015. szept. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekkel a tapasztalatom:

a matracvédő nagyon jó, mert könnyebb kimosni pikk-pakk, mint a matracból kitisztítani a pisi-hányás stb akármiszagot. Néhány matracot pl kókusz meg nem is igen lehet normálisan tisztítani, szóval szerintem kell a matracvédő.

nekem volt bukós babám, meg pl betegségnél vagy később szobatisztaságra szokásnál jól jön a gumilepedő-szerű vízhatlan lepedő, van olyan aminek az egyik oldala pamutborítású, nem sima nejlon. És erre mindig tettem rendes lepedőt is, körben gumis szélűt, hogy jobban megfogja, ne gyűrődjön a gyerek alá ha nem muszáj. amúgy is gumiszélű lepedőket használok nekik, könnyebb az ágyazás is, meg nem gyűri maga alá.

rácsvédő... ha megfelelően rögzíthető, akkor nem baj, ha van. eleinte inkább arra jó, hogy ingerszegényebb környezetben pihenhessen a baba + fogja a légmozgást, tehát véletlenül se kapjon huzatot stb. amikor jobban mocorog, akkor már résen kell lenni, rendszeresen ellenőrizni, hogy nem engedett-e a varrás a kötözőknél, nehogy magára rántsa, bebújjon és beszoruljon stb. ilyenkor amikor aktívabb a baba, a rácsvédő már valóban jobban véd pl a koppanástól, de a jó kiságyrács amúgy is lekerekített, komoly bajt nem tud tenni magának, ha kicsit odanyomul. Inkább az szokott baj lenni, ha beszorul/beakad a rácsok közt valami testrésze, erre viszont jó ellenszer a rácsvédő. én használtam mindegyiknél egy ideig.

fejvédő? az mi ? :) bocsi a tudatlanságomat.

mi panelban lakunk, itt is meleg van télen. hálózsákoztam velük amíg csak lehetett, hosszú ujjú bodyban és pamut cicanacifélében, illetve a fázósabb lánykám mindig zokni, body+rugiban aludt. a babák vérkeringése még nem olyan mint a miénk, lábat nem elszorító zoknit, vagy talpas nacit szoktak ajánlani, mert sokszor elhűl a lábuk akkor is, amikor nekünk még vígan mezítlábas időszak van. ja és ez is gyerekfüggő, de pl a fázósabb lánykám sokáig kissapkában aludt újszülöttnek, mert enélkül kékre hűlt a feje :O pedig ugyanolyan hőmérséklet volt, mint a többbieknek, de neki mégis úgy volt komfortosabb. már sulis, de még mindig eggyel több réteg ruhát hord tavaszi-őszi-téli időszakban, mint a többiek.

2015. szept. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Eleinte mi is használtuk a gumilepedőt, de sose kellett, így kitettem. Ha éjjel is 25 fok van (miért???) akkor vagy egy hosszú ujjú body, plusz hálózsák, vagy ujjatlan body+hosszú rugi, rá semmi. De még így se biztos hogy nem lesz melege...
2015. szept. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok. azért plédekkel készüljetek, legyen több, vastagabb-vékonyabb, nagyobb alakú vékonyabb amit hajtogathatsz ha kell a több réteg stb. jól jöhet, ha mégis úgy érzed ráterítenél valamit, babakocsiba is kellhet vagy akármikor. szerintem praktikus. később jó lesz ovis takaróbetétnek, vagy akármi, szóval nem feltétlen kidobott pénz
2015. szept. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Van egy baromi jó kalyhank, ha nem én pakolom, este 8-kor is megy rá, akkor képes és 25 fokot csinál. Mi eddig kiengedtuk ezt a felesleges meleget, de a huzat nem hiszem, hogy jó. Egyébként nem jó nekem se a 25 fok, de ha nincs odakint mínusz, akkor nagyon hatékonyan leizzaszt.

Köszönöm valaszaitokat!

2015. szept. 25. 11:39
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
25 fok rengeteg, es nagyon noveli a bolcsohalal kockazatat, ezert fontis a huvos.
2015. szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a matracon egy gumis lepedő van (kaptunk egy simát, de szerintem praktikusabb a gumis), egyelőre nem raktam matracvédőt, majd a szobatisztaságra szoktatás idején gondoltam használni. A kiságyon van rácsvédő, amivel soha nem volt gond, teljesen körbeér és normálisan rögzített, és hasznosnak is tűnik, amikor éjjel áthallatszik a szobánkba, ahogy a gyerkőc nekifordul a rácsoknak. A takaró csak néhány hónapos korig vált be, amíg keveset mocorgott, azóta a télies időben body + rugi + hálózsák van rajta éjjel, amikor 19-20 fok van a házban.
2015. szept. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

[link]


27 rogzitett halaleset racsvedo miatt.

2015. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!