Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Baba ágynemű szettből elég egy?

Baba ágynemű szettből elég egy?

Figyelt kérdés
Külön kisplédek vannak, de párna és fejvédő így csak egy lenne. Érdemes kettő garnitúrát venni egyből még a plédek mellé?
2015. nov. 10. 08:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem kell kettő. Mikor kimosod mit csinálsz?
2015. nov. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Valamelyik kérdésben olvastam, hogy valaki nem is használ lapos párnát, csak összehajtott textilpelenkát.
2015. nov. 10. 08:58
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha fél év alattiról van szó, a párnát nem ajánlom, mert adott esetben hasra fordul és ha belefúrja az arcát, akár meg is fulladhat.

Takaróból is könnyűt, amit ha a fejére húzna, akkor is kap levegőt alatta.


Kicsiknél a legjobb a spártai környezet: kemény matrac, hálózsák/pólya. Az ágyban pedig nincs más, még plüss sem.

2015. nov. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt Hollandiaban egyaltalan nem ajanljak a parnat es a dunyhat (takarot), fulladasveszely miatt. Ket eves kortol lehet. Csak halozsakot, abbol viszont igen, legalabb kettot kell venni. Nyaron vekonyabb kell, telen vastagabb.
2015. nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Újszülöttről lenne szó, első baba, nincs tapasztalatom. Ilyenről lenne szó egyébként: [link]


Teljesen lapos a "párna", nem olyan, mint amilyet mi használunk.

2015. nov. 10. 09:05
 6/19 A kérdező kommentje:
Hálózsákunk is van már egy vastag, januári baba lesz.
2015. nov. 10. 09:06
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A párnát tedd is el, teljesen felesleges. Hálózsákot javaslok, abból természetesen kettőt egy évszakra.
2015. nov. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem vettem még, csak szedegetem össze a kelengyét. :) Fejvédő viszont kell, akkor inkább abból érdemes kettőt venni.
2015. nov. 10. 09:31
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen, nekünk is 2 garnitúra rácsvédőnk volt. A fiam 3,5 éves lesz jövő hónapban és 2 hete kezdett el párnán aludni, szóval tényleg felesleges a lapos kispárna a babáknak.
2015. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A baba feje alá még lapos párna sem kell, még annyi sem, mint egy törölköző. Viszont egy kivasalt nagyméretű tetra pelus nagyon hasznos (vagyis összesen több), mert ha pl. váladékozik a kis szeme (gyakori probléma), és beletörli miközben fordítja a fejét, akkor csak a tetrát mosod ki, a lepedő maradhat. Takarónak is szerintem a legjobb a több réteg nagyméretű tetra vagy kifogó (ebből is vannak szépek, mintásak). Kettő-három egymáson még télen is bőven elég, viszont tökéletesen szellőzik, nem fulladhat meg alatta a kicsi, ha belefúrja magát, akkor sem. Ha pedig melege van, csak leveszel egy réteget. Nyáron egy is bőven elég belőle.


Rácsvédő sem szükséges, de ha rendszeresen azért ébred fel a baba, mert nekiütődik a rácsnak, és nehezen alszik vissza, akkor esetleg kellhet mégis, viszont csak olyan fajta, ami alul nagyon sűrűn kötős (vagy ki lehet egészíteni a gyári kötőket), hogy olyan sűrűn lehessen rögzíteni a rácsok alsó részéhez, hogy még véletlenül se tudja alá fúrni a fejét (később meg azért fogjátok kivenni, mert ha rááll, ki tud esni az ágyból esetleg).

2015. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!