Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mennyi idős volt a gyerek,...

Mennyi idős volt a gyerek, amikor rácsos ágyról sima leesésgátlósra váltottatok? Miért pont akkor?

Figyelt kérdés
2016. febr. 15. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1,5 éves kora után, mert akkor a kiságyban már simán átdobta magát a rácson, hogy kijusson, ezért biztonságosabb volt a leesésgátlós ágy.
2016. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi 2,5 évesen váltottunk, de sima 90X200-as ágyra, leesésgátló nélkül. Igazából a fiam még elvolt a kiságyban, ő sosem mászott ki, de én úgy láttam, hogy ilyen nagy fiúnak nem kell már a rácsos ágy.
2016. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

20 hónaposan,

Két rács ekkor mát rég ki volt véve és közlekedett ki-be

De ekkor jött egy mindenre felmászok korszaka és a rácsra is többször felmászott

2016. febr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1,5 éves volt. Utálta a kiságyát,sírt benne,kimászott.. mikor egyszer kiesett akkor vettük meg a mostani ágyát.
2016. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Januárban volt 3 és most kapott leesésgátlós ágyat. Nagyon szerette a kiságyát, két rács már kb egy éve ki volt véve. Még elfért benne, de már nem neki való volt. Most került külön szobába is.
2016. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fiamnak 12 hónaposan vettünk (használtan) egy rendes 70x140-es ágyat. Együtt mentünk el érte és már ott nagyon tetszett neki, otthon meg olyan boldog volt az új ágyától, hogy fülig ért a szája és össze vissza ugrált meg gurult rajta. Először alig tudott felmászni rá, de néhány próbálkozás után már ment. A lemászást is gyorsan megtanulta, csak néhányszor esett le róla. Én már nagyon nem szerettem a rácsos ágyat, mert leszakadt a derekam, amikor az alvó gyereket óvatosan bele kellett tennem. Meg amúgy is úgy gondoltam, hogy ha már tud járni, akkor minek legyen bezárva a rácsok közé?
2016. febr. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A Tengerész ***** válasza:
Fogalmam sincs, nagyon régen volt, a gyerekeim már felnőttek. De egyszer az egyik valahogy beszorult a rácsba, mert próbálta feszegetni, akkor megijedtem és kivettem a rácsok közül egy rudat, attól kezdve simán közlekedett ki-be az ágyba magától. Néha kimászáskor leesett, de szőnyegpadló volt, meg alacsony az ágy, semmi bajuk nem lesz tőle. A következőnél aki másfél évre rá született már természetes volt, hogy egy rúd hiányzik amikortól már rendesen tud négykézláb közlekedni.
2016. febr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Általában akkor váltottunk, amikor jött a tesó (többnyire másfél-2 évesen), de azt tapasztaltam, hogy az a gyerek, amelyik stabilan jár, simán tud már aludni normál ágyban is, fel-le mászik. A legkisebb lányom 12 hónaposan indult meg, most 13 és fél hónapos, és már lazán feljön a mi ágyunkba, és ha felébred, és játszani akar, lemászik gond nélkül. (Van rácsos ágya, de hajnalban kiveszem szopni, és sokszor mindketten belealszunk, ezért szokott nálunk ébredni.)

A leesésgátló csak egy ideig volt jó, akkor is inkább az én lelki békémnek, utána már zavarta őket a közlekedésben, és engem abban hogy rendesen hozzájuk tudjak bújni esténként a mesénél. Viszonylag hamar leesésgátló nélkül aludtak.

Különben a rácsos ágy egyetlen előnye, hogy egyfajta kaloda, ha a gyerek nem akar elaludni, akkor is ott lehet hagyni, nem fog kimászni. Persze nekem volt fiam, aki 11 hónaposan képes volt átemelni magát a rácson, de általában erre másfél éves korig a babák nem képesek. Utána viszont kifejezetten veszélyes, ha nincs kivehető rácsa, mert nagyot lehet belőle esni. A gyerek is elég hamar önálló lesz ahhoz, hogy sima ágyat kapjon.

2016. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

21 hónapos és rácsos ágyban alszik. Alacsony, ezért a rács a nyakáig ér, kimászni nem tud belőle. Illetve hálózsákban alszik, ami a lábai mozgását valamelyest korlátozza.


Gondolkodom rajta, hogy cseréljünk-e ágyat. Külön szobában alszik, de a kilincset még nem éri fel. Tehát nem tudna kijönni a szobából, ha akarna. 82-83 cm körül leht a magassága.

2016. febr. 21. 11:25
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként láttam olyan ágyat, ami meg van emelve és alatta kuckó van. Gondolkozom rajta (létrán tud lemászni), hogy ha pizsamára váltunk, érdemes-e ilyet csináltatni neki.
2016. febr. 21. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!